Jaká je vaše motivace k očkovaní?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1342
28.12.21 19:33

Jaka je vase motivace k ockovani?

Joo ja vim, ja viiim, je to asi 289 diskuze na tema covid a ockovani, ale ti z vas co
maji potrebu to tady nejak plevelit ci se hadat se prosimvas premozte a nebo tahnete o dum dal, dik :mrgreen:

Tak a ted k tematu.

Hele, ja se nepovazuju za zadnyho odpirace ockovani. Cela rodina je naockovana, ja ze zdrav. duvodu zatim ne. Chtela jsem jit na novavax.

Ale nejak tomu asi prestavam rozumet. V nasledujicich mesicich nejspis prevladne omikron, ten s nejvetsi pravdepodobnosti posle do nemocnice o 50-70 procent lidi min, vakcina proti tehle
mutaci zda se skoro vubec nefunguje a kdyz uz tak az po treti davce na cca 50 procent a na 10 tydnu.

Jako jaka by mela byt moje motivace k tomu ockovani? Uz to moc nechapu. :think: V UK vcera pres 300 tisic pripadu, umrtnost zatim nahoru neleze, ja doufam, ze uz to brzo skonci.. Chodit co 10 tydnu na ockovani se mi zda jako naprosta pitomost.

Jsem matka na materske, manzel na home officu, v podstate se celou dobu celkem vzorne izolujeme (oba intirverti, pohoda).

Jaka je vase motivace k ockovani? Nejak prestavam chapat proc nekdo bez zdrav. potizi pod 40 uvazuje nad dalsimi davkami.

Neprisla jsem se hadat ani dokazovat svuj nazor, nectu dezinformacni weby, chci si jen precist nazory ostatnich, rozsirit si obzory, dik :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8197
28.12.21 19:37
@klenott píše:

Ale nejak tomu asi prestavam rozumet. V nasledujicich mesicich nejspis prevladne omikron, ten s nejvetsi pravdepodobnosti posle do nemocnice o 50-70 procent lidi min, vakcina proti tehle
mutaci zda se skoro vubec nefunguje a kdyz uz tak az po treti davce na cca 50 procent a na 10 tydnu.

Jako jaka by mela byt moje motivace k tomu ockovani? Uz to moc nechapu. :think: V UK vcera pres 300 tisic pripadu, umrtnost zatim nahoru neleze, ja doufam, ze uz to brzo skonci.. Chodit co 10 tydnu na ockovani se mi zda jako naprosta pitomost.

Jsem matka na materske, manzel na home officu, v podstate se celou dobu celkem vzorne izolujeme (oba intirverti, pohoda).

Jaka je vase motivace k ockovani? Nejak prestavam chapat proc nekdo bez zdrav. potizi pod 40 uvazuje nad dalsimi davkami.

Neprisla jsem se hadat ani dokazovat svuj nazor, nectu dezinformacni weby, chci si jen precist nazory ostatnich, rozsirit si obzory, dik :mrgreen:

zdravím, naprosto tomu rozumím

já mám 3 kvůli tomu, že mám denně covid v práci, ale osobně si fakt nemyslím že zdravý mladej, dokonce někdy prodělaný člověk potřebuje nutně 3 dávky — nepotřebuje

who nebo kterej ten d'as stále doporučuje tu třetí jen pro staré rizikové, např transplantované, okolo. nemocné a ne pro mladé a zdravé

a nic proti tomu

taky si myslím že omikron je polámaná varianta, která bude a je slabší a tak nevidím žádnou naléhavost aby se děti nebo mladí lidi očkovali 3 dávkami zaráz a hned a všichni

naopak nemyslím si že by očkování na omicrona nefungovalo, je rozdíl mít nulu v imunitní paměti a jednu nebo dvě dávky — už po těch dvou to prostě není imunitně naivní a tělo tu infekci zná a poradí si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 19:39

Zdravi. Jsem těhotná a nechci mít těžký
průběh covidu během těhotenství. Stále věřím vakcine, že případný průběh covidu bude mírnější.

• Citovat
  • Nahlásit
8197
28.12.21 19:42
@klenott píše:

souhlasím, chodit co deset týdnů na očkování je volovina, to lze udělat u něčeho když startujeme a potřebujeme první dvě dávky na rychlý a dostatečný start / tetanovka, žloutenka…/
ale další rychlé přídatné dávky už tu imunitu nijak nevylepší…minimálně u mladších lidí ne

to co ted vymýšlí Rakousko, že tam nepustí snad nikoho, jen po 3 dávkách /? / je hovadina na entou… :nevim:

jinak jako matka na mateřské můžete mít dobrou motivaci pro očkování to, abyste nelehla a mohla se starat o děti…nebo o rodinu když padnou všichni a ochránit se před těžkým průběhem, tam to vidím jako legitimní motivaci

ale tu třetí u mladých a prodělaných nevidím…určitě ne nutnou tak rychle jak se nyní tvářej

spousta lidí má proděláno, těm stačí s dostatečným odstupem jedna, max dvě

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12995
28.12.21 19:45

@klenott já do toho šla kvůli výhodám a abych mohla chodit bez testu do práce, jinak HO. No a dneska jsou veškeré výhody pryč, takže bych vraždila. Navíc mě štve, jak lžou… nejdřív 2, teď 3 a pak už pravidelné přeočkování. Dokonce i v tý práci nás pravidelně testují. No tak ale aspoň mám jistotu a nemusím na testy myslet, když někam jdu.

No nicméně, ač jako popírač covidu a jako odpůrce opatření, když už jsem rozočkovaná, jsem přihlášená i na 3. dávku, ač bez výhod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
28.12.21 19:54

Pro první dvě jsem věřila zdravotnímu efektu. Pro třetí… se dvěma dávkama, prodělanou nemocí a vysokýma protilátkama, jestli na tu třetí půjdu, tak jen a jen proto, abych nemusela jenom doma sedět na zadku, mohla se věnovat svým koníčkům a cestovat aspoň po Česku. Smutný, velmi smutný. Ale možná se hecnu a zkusím fungovat i bez toho. Minimálně do doby, než se moje tělo otřepe z těch dvou :jazyk: Nebo než to chytím podruhý a dostanu další štempl na půl roku. Kterej by mohl mít delšího trvání, než štempl po třetí či čtvrté dálece, když na omikron funguje jenom deset týdnů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
28.12.21 19:57

@ugluk myslis, ze ty omezeni pro neockovane zustanou i v lete? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4859
28.12.21 19:59

Tak já mám za sebou 2 dávky. A upřímně si tedy myslím, že by to stačilo. Jsem mladá a nemám žádné zdravotní problémy - s ničím se neléčím.
Do třetí se mi tedy nechce, ale půjdu.
Nechci se testovat v práci. Chodíme se synem na plavání a na cvičení.
Taky často jezdíme do Rakouska (dovolená, nákupy) a tam už nás ani jinak nepustí. Prostě se nechci omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
28.12.21 20:02
@klenott píše:
Joo ja vim, ja viiim, je to asi 289 diskuze na tema covid a ockovani, ale ti z vas co
maji potrebu to tady nejak plevelit ci se hadat se prosimvas premozte a nebo tahnete o dum dal, dik :mrgreen:

Tak a ted k tematu.

Hele, ja se nepovazuju za zadnyho odpirace ockovani. Cela rodina je naockovana, ja ze zdrav. duvodu zatim ne. Chtela jsem jit na novavax.

Neprisla jsem se hadat ani dokazovat svuj nazor, nectu dezinformacni weby, chci si jen precist nazory ostatnich, rozsirit si obzory, dik :mrgreen:

Jediná motivace je ta, abych mohla do restaurace, na dovolenou, s dětmi do herny, ke kadeřnici…no očkovaná nejsem, jsem mladá, na mateřské, na výlety jsme chodili do přírody, restaurace jsme nenavštěvovali. Hlavně mě štve to co píšete. Nejdřív bude stačit jedna dávka, pak vlastně dvě..oka..teď už musíš mít tři a vlastně asi se budeme muset očkovat co půl roku..a na omikron to nefunguje..když někam chceš, stejně musíš mít PCR test, tak kde jsou ty výhody?? Kdo ví, možná změním názor, v lednu nastupuju do práce, povinné očkování nemáme, ale ještě nevím jak to tam bude probíhat. Ale nechce se mi do očkování..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
28.12.21 20:02
@klenott píše:
@ugluk myslis, ze ty omezeni pro neockovane zustanou i v lete? :think:

Netuším. Ale možná už na ně bude v létě většina ubytovatelů a restaurací kašlat. Preferujeme malé penziony o pár pokojích a už loni, kdy měli všichni kontrolovat očkování/ test, ač jsme ty papíry měli, nikdy je nikdo vidět nechtěl, maximálně jim stačilo papírem zamávat před nosem. Jaksi so po tak dlouhé uzávěře nemohli dovolit poslat platícího hosta domů, kdyby náhodou neměl správnej QR kód.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 20:03

Protoze bez ockovani nebudu moct od pulky brezna do prace? (Zahranici). Ale i tak tomu nerozumim a hlavne netusim, kdy me teda pripadne ceka 3. davka. Kdybych se naockovala Novamaxem, tak nevim taky vubec nic, zda budou dalsi a davky davky a zda pak nereknou, ze preockovan opet a jedine mRNA vakcinou. Takze vyckavam :nevim: s covidem jsme byli ve styku vicekrat na zatim ho nechytli, ani v karantene jsme doted nebyli, decka ve skolach a skolkach, domu nosi akorat porad nove a nove bacily a virozy.

• Citovat
  • Nahlásit
35596
28.12.21 20:04
@klenott píše:

Tak a ted k tematu.

Tak se neockuj, kdyz ti nevadi izolace :nevim:
Moji hlavni motivaci bylo, abych mohla chodit kam se muze jen s ockovanim, tedy prakticky vsude. Abych mohla na ruzne akce s detmi, jezdit na dovolene, do kina, na koncerty, lyzovat. Doma sedet neumim a nechci. Je to blby ale holt doba je zla. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
28.12.21 20:04

První dvě dávky ze zdravotních důvodů (ohrožena skupina), do třetí budu zřejmě natlacena kvůli tomu, abych mohla s dítětem na trénink a na zápasy. A ještě mě štve, že nemůžeme lyžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
28.12.21 20:08

Mám 2 dávky a před cc měsícem prodelany covid. Očkovat jsem se nechaa kvůli dovolené. Teď o třetí dávce budu uvažovat až mi skončí imunita a podle toho jake budou pravidla pro cestování atd. Jinak se do toho nehrnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
28.12.21 20:08

Já mám za sebou 2 dávky, bylo to kvůli výhodám i když jsme dost doma a taky kvůli tomu, ze už jsem měla jednou trombozu po operaci a ten strach a bolest už nechci opakovat. Ockovani mi po diskuzi s lékaři přišlo jako lepší řešení. Navíc tedy muž pracuje jako technik, denně navštíví třeba i 15 domácnosti, kolikrát ho poslali i k lidem v karanténe, tak jsme šli oba. Ale už z toho všeho jsem nějaká unavená a otravena, na třetí dávku se už asi vykaslu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat