Jaká je že pravděpodobnost, že neštovice dostaneme?

Anonymni
10.6.08 00:05

Jaká je že pravděpodobnost, že neštovice dostaneme?

Zdravím všechny maminky a prosím o radu nebo spíše asi potřebuji trochu povzbudit. Za 3 týdny totiž odlétáme s naší 2letou dcerou na dovolenou a dnes se nám stalo, ře jsme na chodbě baráku potkaly sousedku s 18měsíční dcerou a řekla nám, že má 1.den neštovice, měla ji v náruči a my musely kolem ní projít, jaká myslíte je pravděpodobnost, že dcera neštovice dostane, myslela jsem, že minimální, ale po přečtení pár článků se v tom už pěkně motám a začínám být bezradná, co teď mohu ještě udělat, už asi nic co, jen čekat jestli odletíme nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1353
10.6.08 06:37

Ahojky, netuším sice jestli se neštovice takto snadno přenáší, ale jisté je, že můžeš jít malou ještě nechat naočkovat proti neštovicím , pokud chceš mít jistotu. Lze se očkovat do 4-5 dní po setkání se s neštovicemi. Najeď na stránky nestovice.cz a zkus se mrknout. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
10.6.08 06:39

Aha - te´d jsem si všimla, že odlétáte až za 3 týdny, tak to bych asi neřešila- myslím, že pokud je máte dostat, tak by to bylo hodně rychle a stihnete je do té doby prodělat .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.08 07:08

Zziny moc děkuju, ale právě že jsem se dočetla, že inkubační doba může být až 21 dní a to bychom je dostaly 5 dní před odletem, to bychom asi nestihly být neinfekční. Možná dnes zkusím zavolat dětské dr. co mi řekne? Ono o ty neštovice nejde, s tím jednou počítáme, ale zrovna né teď :x

• Nahlásit
  • Citovat
1353
10.6.08 07:13

To jsem taky zvědavá, co na to Mudr řekne. Ale je pravda, že to namíchne, my odjíždíme v pondělí- jen do Čech, ale včera jsme dostali všichni chřipku nebo angínu , ještě nevím co to je , tak taky doufám, že se z toho dostaneme před odjezdem.
A nepřemýšlela jsi o tom očkování, možná by v tomto případě ta investice stála za to, vím určitě že dnes /zítra /pozítří malou můžeš nechat naočkovat - pročíala jsem totiž očkování neštovic celý víkend :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.08 08:20

Milá anonymní, myslím, že můžeš být v klidu, já byla na podzim s tříletou dcerou na návštěvě u známých, jejichž dcera je taky měla první den ,,,, vůbec jsme to nevěděly, ona je postižená a leží ve svém pokoji… no zjistily jsme to až když ji kamarádka v náruči přinesla do obýváku. Neutekly jsme, vydržely jsme tam ještě další hodinu, protože jsem si tenkrát řekla, že by vlastně nebylo špatný odbýt si je dokud jsem na mateřské. No nedostaly jsme je. Byla jsem i trošku zklamaná, ale další den jsem si pro ně už nešla :)
Celou tou pohádkou Ti chci říct, že asi tak jednoduché to nebude, pokud jste jen prošly,,,,,, jistě, stát se může, ale věřím, že pravděpodobnost je opravdu hodně malá. Tak ať jste OK a dovča se vydaří.
Nepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.6.08 08:24

a taky asi záleží na imunitě dítěte...... moje malá nemocná prakticky nebývá, občas nějaká ta rýma, ale zatím žádný ATB, nic, tak možná i to sehrálo svoji roli, že tenkrát odolala. Tak pokud má Vaše holčička taky dobrou imunitu, tak bych se asi už vůbec nebála.
Anik

• Nahlásit
  • Citovat
1652
10.6.08 08:26

Tak já bych řekla, že pravděpodobnost je malá…ale náhoda je blbec, teď už bych s tím nic nedělala, neštovice můžete dostat i při očkování jen budou mít mírnější formu, ale pokud se dítko osype třebas jen 4 neštovicema tak je prostě infekční a je to to stejné.

osobně si myslím, že neštovice nebudete mít, kdyby si spolu hrály a tak tak je to reálnější.

je to pech, taky máme doma neštovice, ze školky......my za 10 dní taky začínáme prázdniny, a vychází nám to cca na 23 den od poslední infekce, jenže na osypání mi tu čekají ještě dvě děti, takže pokud se neosypou zaráz tento týden nejlépe dnes tak nejedem, pokud se osype jeden ale později máme tu nanovo další tři týdny pro posledního…takže vyhlídka krásná…naruší to další program…neb pak zase odjíždíme, všechno zaplaceno..takže teď jsem momentálně ve fázi - musí vydržet a neosypat se…;-)) co naděláme…ale zase to budete mít za sebou…jsou věci nad kterýma je lepší se netrápit…už to neovlivníte. ale máte velkou naději, že fakt nic, kdyby u vás přece jen neštovice byly myslím, že nebudou od sousedčiné holčičky ;-)

rozumím a držím palce ;-)

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.6.08 09:15

Tvoje dcerka nemusí neštovice vůbec dostat. Já neměla žádnou dětskou nemoc a třeba na neštovice mám pozitivitu, a neměla jsem je :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
10.6.08 13:31

Ahojky, já tě teda nechci strašit, ale nám se to teda stalo , Matýsek je chytnul, když ve školce prošel nakažený chlapeček šatnou...... Ale zase si myslím, že neštovice propuknou dřív… těch 21 dní je max. Tak nám to tehdy říkala doktorka. Ale vůbec vám to nezávidím....... V létě neštovice, horor. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.08 14:03

Všem Vám moc děkuji za povzbuzující zprávičky a rady, moc si toho cením :wink: Tak jsem ráno zavolala doktorce, řekla, že možné to klidně je, ikdyž mi hned uvedla i případ, kdy se ani nenakazil sourozenec, ale to je prý veliká vyjímka, zeptala jsem se jí na tu vakcínu, tak mi řekla ať přijde, že mi dá recept a budeme ji muset objednat a uvidíme zda to bude do 72 hodin od kontaktu s nakaženým no a oni ji v lékarně měli hned, takže malá je už naočkovaná. V životě by mě nenapadlo, že bch ji nechala proti neštovicím očkovat, ale jelikož jsem strávila téměř celé dopoledne na internetu, tak jsem se dočetla nejrůznější poznatky a né každé neštovice jsou bez komplikací, atd. Kdybchom neodlétali, tak mě to ani nenapadne, ale takhle mi spadl óóbr kámen ze srdce. Dokonce mi dr. vyprávěla, že jednu paní nepustili do letadla s dítětem zpět z Kanár, protože byl osypaný ( neštovice dostal 2. po příletu ) a to by se mohl stát i nám, ikdyž odlest je až za 24 dní. Pro 100% imunizaci doporučuje naše Dr. ještě 2. dávku za nějakou dobu, ale přijde mi to zbytečné, takhle je to prý 85-90% a pokud je náhodou jednou přeci jen dostane, tak to nemusíme ani zaznamenat nebo jen velice rychlý a lehký průběh, tak tak.
A hurá na dovolenou, krásné léto :P :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.6.08 14:04

Nevim, ale kamaradka byla s detma na dovce na Korfu, kde v hotelu melo jedno anglicke dite nestovice a nikdo to neresil. Jeji holka se osypala hned po navratu, nastesti… Ja dala dceru naockovat v dobe, kdy se objevili hned v zari ve skolce a ja cerstve nastoupila do prace. Ockovat se da i v inkubacni dobe - pokud je dostane, ma velmi slaby prubeh bez teplot a nadale je pak imunni. U nas ve skolce byly pak jeste trikrat a dcera je nedostala ani poprve, ani pak, takze je imunni i oproti pasovem oparu v dospelosti. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama