Jaká jídla zavařujete na dovolenou

200
19.6.13 08:56

Jaká jídla zavařujete na dovolenou

Ahoj hospodyňky, můžete mi prosím poradit jaká jídla a také jak zavařujete na dovolenou? Jedeme koncem června, děti dost jedí, tak se mi tam nechce moc vařit, raději bych měla alespoň něco připravené. Díky za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2167
19.6.13 09:02

Zavařuju ( teda spíš nechám si zavařovat ) kuře, guláš a vepřové na houbách.
na místě vařím jenom těstoviny, noky, rýži nebo brkaši. Nezkazilo si mi to ani když to nebylo v lednici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
19.6.13 09:03

Podle mě je nejlepší navařit si nebo koupit omáčky na těstoviny. Z mých zkušeností jedí děti nejraději těstoviny. Aspoň ty moje. Jinak moc neporadím, nemám s tím moc zkušností. My doma s manželem milujeme domácí lečo. To je taky fajn na převoz. Ale děti to moc nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jonatan11
19.6.13 09:16

Většinou kuře, guláš a vepřové maso na kostičky, jen je lepší vše uvařit/upéct trochu míň, protože se ti to potom při zavařovaní ještě trochu dovaří - jednou jsme měli ze zavařené roštěné z plátků masa masovou drť :-) a na místě pak taky vařím jen přílohy

• Citovat
  • Nahlásit
64469
19.6.13 09:19

Já zavařuju lečo :mrgreen: ale nééé na dovolenou, tam si užívám, že nemusím vařit :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
19.6.13 09:22

Mě by k téhle činnosti nedotáhli ani heverem, ale mamka dělala většinou vepřové na kostičky na různý způsob, se zeleninou, s houbama, na perkelt, nebo závitky. Pak jsme mívali i rajskou nebo houby se zeleninou, stačí zamíchat do rýže.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
13124
19.6.13 09:35

Nezavařuji, protože si chci na dovolené odpočinout a nechci trávit volno u plotny. Ale co si pamatuji, tak mamka kdysi zavařovala guláš, svíčkovou - pak ji vyklopila a jen dosypala mouku a smetanu, maso na zelenině, roštěnku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
19.6.13 09:37

Nezavařuji..dovolená s vařením není dovolená..a já bych to stejně dětem nedala, nějak těm domácím konzervám nevěřím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
19.6.13 09:37

Nezavařuju, chci si odpočinout a ochutnat lokální speciality. Ochutnávka místních gastronomických dobrot patří k dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
19.6.13 09:50

Ahoj tak u nás zavařuji zeleninovou polévku, fazolovou polévku, potom uzené maso- to zaleji vývarem taky (těstoviny do ní zavařím až na místě), roštěnou, kuře na paprice - maso nakrájím na kousky, normální guláš hovězí nebo vepřový, pečené maso + hotové zelí - to do zvláštní sklenice (takže pak máme vepřo knedlo zelo). Na cestu smažívám řízky nebo peču sekanou a vezu to v autochladničce. Na místě vařím jen přílohy. A pro rýpalky tím, že si to doma připravím, tak si na dovolené odpočinu, protože pak už jen ohřívám :mrgreen: nikoli vařím Stani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bauli
19.6.13 09:58

U more jist svickovou a veproknedlo 8o Uz se nedivim tem prezdivkam a vtipum, co o Cesich ve svete koluji…

• Citovat
  • Nahlásit
379
19.6.13 10:01

@LucajdaS my ale nejezdíme k moři, ale do hor děvče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bauli
19.6.13 10:03

@Stani1701 a ja mam vesteckou kouli, ze sem to mela poznat, babco

• Citovat
  • Nahlásit
Poison Ivy
19.6.13 10:05

Nezavařuji nikam, ale nepopírám, že v zimě po celodenní lyžovačce už nebyla chuť jít někam na jídlo a bodla tchýnina zavářka - španělští ptáčci v omáčce. Ty ptáčky můžu doporučit - nedělá vlastně ptáčky, ale to, co by bylo uvnitř plus maso dělá na malé kousky. Jinak jíme venku, na dovolené zásadně nevaříme :).

• Citovat
  • Nahlásit
9090
19.6.13 10:05

Plánuju zavařovat pečené vepřové, guláš, vepřové na šťávě nebo na houbách, králíka na paprice…jinak se dají zavařit všelijaké omáčky, různé druhy masa, polévky. Taky se mi na dovolené nechce vařit, proto to řeším takhle, neberu to jako vaření, protože takhle to přece jen ohřeju, maximálně dovařím přílohu a nazdar. Loni jsme třeba byli na dovče na Šumavě, jídlo jsme si žádné nevzali a chodili jsme na snídaně, obědy a večeře, 2 dospělí, malá byla tenrát jen kojená a stálo to strašnej ranec, proto to chci letos vyřešit takhle. V penzionech bývá cena za snídani 90Kč na osobu, to jsou skoro dvě stovky, za to si nakoupím jídlo ke snídani na několik dní. Plánujeme teda chodit na obědy, protože asi nebudeme bývat v místě ubytování a na večeře chci právě jíst naše jídlo z domu, protože nechat za jídlo v restauracích každý den skoro litr (snídaně, obědy, večeře), to se mi fakt nechce a přijde mi to zbytečné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat