Jaká má být pauza mezi očkováním 3.hexou a MMR?

9.8.21 21:55

Jaká má být pauza mezi očkovánim 3.hexou a MMR?

Zdravím🙂
Chtěla bych se prosím zeptat, zda nevíte, jak dlouhá má být pauza mezi očkováním 3. Hexou a MMR? 3. Hexa nás čeká na konci srpna. Popřípadě, kdy je nejlepší očkovat MMR? Děkuji🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
9.8.21 22:13

Myslim, ze obecne odstup mezi ockovanim je 14 dnu. Kdy byla mala ockovana posledni hexou nevim, ale MMR dostala v 18 mesicich, podle ockovaciho planu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15345
9.8.21 22:29

Pokud bych davala MMR, tak az pred skolkou.
I nekteri vakcinologove potvrzuji, ze po dvou letech veku je to snaseno lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.8.21 22:36

@Lucie_Sx
Chtěla bych to oddálit a dat až ve 2 letech jak píšete, ale četla jsem, že je to poviné dat do 18 měsícu :( nebo už není? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
9.8.21 23:03
@Markitka59 píše:
@Lucie_Sx
Chtěla bych to oddálit a dat až ve 2 letech jak píšete, ale četla jsem, že je to poviné dat do 18 měsícu :( nebo už není? 🙂

Vy jste matka, vy rozhodujete. Maximálně podepíšete papír o odkladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
9.8.21 23:52
@Markitka59 píše:

Oficiálně povinné to možná je, ale nutit by tě nikdo neměl. Na odkladu můžeš trvat. Já jsem u doktorky oznámila, že chci očkování odložit a bylo mi řečeno, že není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15345
9.8.21 23:54
@Markitka59 píše:
@Lucie_Sx

Podepises odklad a je to.

O ockovani rozhoduje vzdy rodic, ne lekar nebo stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
10.8.21 13:15

Odložit můžeš klidně do tří, pěti, atd let, zároveň tím, že budeš v konfliktu s vyhláškou, existuje riziko, že když vás vyhmátne hygiena, budeš to vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
10.8.21 13:28

My jsme po zkušenosti se starším, to MMR v 18 odmítli. Ten mladší měl MMR po 6 měsících od 3. Hexy. Od te doby začal padat, vravorat, je hodně nemotorný do teď. 5 let. Podle všech “je v pořádku, jen z nej nebude zadnej sportovec”. Podle naši kineziolozky je to tím MMR. Nebyla zrala CNS.
Nu, tak jsme se tedy rozhodli mu MMR dat až ve 2,5 letech. Je totiž lednový a nejlepší čas pro očkováni je jaro/léto. Pediatricka se ani ničemu nedivila, chtěla podepsat papír. Nijak to nekomentovala, ani ji to nějak nepřekvapilo. Nejspíš se s tím nesetkala poprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat