Jaká nemoc se projevuje puchýři?

61641
20.12.13 20:04

Jaká nemoc se projevuje puchýři?

Ahoj, mám asi hloupý, ale dotaz. Včera se klukovi (7,5), objevil na třísle puchýř - celého jsem ho prozkoumala, nikde nic jiného neměl. Usoudila jsem, že je to asi od nového spodního prádla, puchýř přelepila speciální páskou, ok. Dneska jsem ho odvezla k otci a ten mi volá, že objevil stržený puchýř zespodu ruky - opět jen jeden. Tuší někdo, co by to mohlo být? Neštovice kluk měl, prací prášek jsem neměnila a jsem z to absolutně jelen :think: Jaká nemoc se takto projevuje? Kluk o puchýři vůbec nevěděl, včera ho objevil, než se šel koupat, dnes až ve vaně. Piští, že to bolí, až když o něm ví. Jinak má už týden rýmu, trochu chrblal, ale nic podezřelého :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3696
20.12.13 20:12

Kamarádka měla nedávno puchýřky a měla impetigo. Měli to i v dětství. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Imane
20.12.13 20:13

@martina.se
Nejsem doktor :D, jen co vím od mámy, tak se puchýři po těle může projevovat nějaká infekce v těle.

• Citovat
  • Nahlásit
61641
20.12.13 20:16

@zulitvi teď koukám na fotky impetiga.. Kluk měl včera ten puchýřek krásně ohraničený, velikost asi 0,5 cm, možná i menší. Ale zarazila mi jedna věc :think: na hodně fotkách je olezlý nos. A to kluk má. Udělalo se mu to během 2 dnů a já myslela, že je to z té rýmy, co má :think: twl, a teď co s tim.. on ho má až do 24 otec, a ten s ním k dr může tak max na pohotovost :think: bývá těch puchýřů víc, nebo může být jenom např jeden max 2? jsou u toho další příznaky? toto jsem v životě neviděla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
20.12.13 20:18

Mě napadla spála nebo pásový opar. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65802
20.12.13 20:20

Impetigo. asi bych na pohotovost zašla, takle před víkendem. Po víkendu už to může být rozlezlý. takle lokalizované by měla stačit ATB mast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3696
20.12.13 20:21

@martina.se Ta kamarádka to nejdříve měla v tříslech jeden, pak se jí udělal zase jeden na zádech a pak po dni na ruce. Říkala, že jí to svědí a když se jí o to drbnou kalhoty nebo tak, tak to trochu bolí. Jinak rýmu ani nic podobného neměla a ani olezlý nos. Šla s tím k dr 4 dny od prvního zjištěného puchýřku a doktorka jí na to dala mastičku a kdyby se to nelepšílo, tek že dá ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2439

@martina.se To by mohl být syndrom ruka-noha-ústa. Měl teplotu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61641

@Imane jsem z toho fakt jelen.. já opravdu žila v tom, že má mladý jen puchýř. Nějaká varianta, že toho bude víc a tak, to mi nenapadlo.. Hlavně mi nenapadá řešení :zed: protože dřív jak 24 dopol ho neuvidím :think: a jeho otec mi vyvolává, co já s tím jako.. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
20.12.13 20:27

@martina.se
Impetigo… no je to infekcni. Omyvat slabounce ruzovym roztokem hypermanganu, ne silnejsim, to by mu kuzi mohlo podrazdit az poleptat, nebo aspon odmocit v mydlinkove vode a gazou jemne setrit kryt puchyre a strupy, potom na ciste aplikovat atb masti, tj bactroban nebo framykoin. Pokud by to moc rozlezalo, tak celkove antibiotika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
20.12.13 20:27

Já nevim co neštovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
20.12.13 20:29
@martina.se píše:
@Imane jsem z toho fakt jelen.. já opravdu žila v tom, že má mladý jen puchýř. Nějaká varianta, že toho bude víc a tak, to mi nenapadlo.. Hlavně mi nenapadá řešení :zed: protože dřív jak 24 dopol ho neuvidím :think: a jeho otec mi vyvolává, co já s tím jako.. :pocitac:

Kruci, je otec, tak at se stara… pohotovost ve fm je, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61641
20.12.13 20:32
@Lama Lama píše:
Impetigo. asi bych na pohotovost zašla, takle před víkendem. Po víkendu už to může být rozlezlý. takle lokalizované by měla stačit ATB mast.

já právě kluka nemám u sebe a nepředpokládám, že s ním otec pojede na pohotovost - má ji 30 km a je bez auta :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
20.12.13 20:32

Taky tipuju na impetigo. Měla jsem to sama 2×, začalo to vždy jedním puchýřkem. Postupně se přidávaly další a rozlézalo se to. Bylo to velice bolestivé, měla jsem to na rukách a otekly mě strašně uzliny v podpaží, takže jsem nemohla rukama ani pohnout. Skončila jsem na celkových antibiotikách. Podruhé už jsem to poznala hned, jak se to objevilo, tak jsem šla na kožní zavčas a povedlo se to podchytit, takže se to díky včasnému nasazení mastičky zastavilo. Radila bych asi taky návštěvu pohotovosti, pokud se objeví další puchýř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61641
20.12.13 20:33
@BellinkaX píše:
Kruci, je otec, tak at se stara… pohotovost ve fm je, ne?

on ale není místní. Jako vědět to dřív, tak jsem s klukem k dr zašla sama - klidně na tu pohotovost. Ale dneska ráno měl jen ten jeden, olezlý nos - to má při každé rýmě. Jinak fakt nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat