Jaká porodnice v Praze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
babetka8
Povídálka 12 příspěvků 31.08.18 13:56
Jaká porodnice v Praze?

Ahoj:) chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s porodnicemi v Praze. Pořád se nemůžu rozhodnout. Jsem „trochu“ hysterka:D tak mi jde hlavně o pěkné (uklidňující) prostředí a ideálně příjemný personál:))

Reakce:
alilauter
Kecalka 260 příspěvků 31.08.18 14:15

Ahoj, dvě kamarádky rodily u Apolinare, moc spokojené. Teď tam rodila snacha kamarádky a vraždila by. A tak to je všude… je to o lidech, na koho narazis a i skvělej personál může mít krizovej den.

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 31.08.18 14:23

V Praze je to o štěstí na směnu, takže dost na pytel. Lepší jet třeba do Neratovic nebo do Rakovníka. Slušné začíná být i Kladno.

babetka8
Povídálka 12 příspěvků 31.08.18 14:25

Neratovice byly první, který jsem chtěla, jenom se bojim vzdálenosti. I když asi by se to dalo. Slyšela jsem, že tam je to takový „rodinný“ :)

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 31.08.18 14:33

ještě si hodně chválí Benešov. Ale záleží na tom, kde v Praze bydlíš. Já rodila před lety dceru v Podolí, syna pak na Bulovce. V obou případech to bylo v pohodě. Ale je to fakt o štěstí, na koho narazíš. To ti žádná porodnice nebude garantovat.

Jolynka
Extra třída :D 13624 příspěvků 31.08.18 14:38

Já rodila u Apolináře a na Bulovce, když bych měla jít znovu tak na Bulovku. Porod jako takový asi v pohodě u obou, měla jsem to docela rychlý. U Apolináře mi vadilo, že tam chodí studenti a já jim podepsala souhlas, takže tam na mě čuměli, prohlídla doktorka a pak i studentka, v těch bolestech nic moc.
Ale pak následný pobyt na poporodním byl rozhodně lepší na Bulovce.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 31.08.18 14:39
@alilauter píše:
Ahoj, dvě kamarádky rodily u Apolinare, moc spokojené. Teď tam rodila snacha kamarádky a vraždila by. A tak to je všude… je to o lidech, na koho narazis a i skvělej personál může mít krizovej den.

Jednou jsem rodila v Podoli a super, podruhe take a des… Oboje teda cisare.

Kazdopadne ja ale porodnici nevybirala podle toho, aby bylo uklidnujici prostredi. Ale podle urovne zdravotni pece. A z toho vyhrava JEDNOZNACNE Podoli nebo Apolinar.

Alastorka
Stálice 70 příspěvků 31.08.18 14:59

Kamarádka rodila 2× v Podolí a vždycky měla připlacený nad servis i s pokojem a vždycky byla maximálně spokojená. Teďka v pondělí tam nastupuje moje další kamoška :-)

bloesty
Kecalka 295 příspěvků 31.08.18 15:00

@babetka8 Ahoj, holky u nas v praci (zdravotni sestry) mi rikaly, kdyz jsem se rozhodovala o porodnici, ze je nejlepši to vybirat dle urovne pece o dite. Pry postarat se o matku a dostat to dite ven, to zvladnou vcelku vsude, ale kdyz bude problem, tak je sakra rozdil, jestli je spickova neonatologie o patro vys nebo se mimino poveze sanitkou pres pul Prahy. Me tento pohled predtim vubec nenapadl, ale myslim si, ze na tom taky neco je… Podle me to nechava ve hre akorat Motol a Apolinare. Ale to jsou oboji zase dle vseho anonymni velkovyrobny, s cimz ma hodne lidi problem. Ja se nakonec rozhodla pro Apolinare (a porod jeste za sebou nemam;-)). Beru to tak, ze jedu do nemocnice a ne do hotelu a jedine kriterium je pro me uroven zdravotni pece, uroven „hotelovych sluzeb“ a rodinne prostredi je pro me az sekundarni.

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 31.08.18 15:01
@Limi123 píše:
Jednou jsem rodila v Podoli a super, podruhe take a des… Oboje teda cisare.Kazdopadne ja ale porodnici nevybirala podle toho, aby bylo uklidnujici prostredi. Ale podle urovne zdravotni pece. A z toho vyhrava JEDNOZNACNE Podoli nebo Apolinar.

Ale porod je v první řadě fyziologický proces řízený přirozenými hormony, které k fungování potřebují klidné a intimní prostředí. Až v nejzazší nouzi je to proces vyžadující kvalitní lékařskou péči.
Ale jistě, pokud někde je silně lékařské prostředí, kde se ztratila intimita a klid, tak je tam i vyšší riziko komplikací a tedy větší potřeba ty komplikace řešit.
Osobně bych raději volila prevenci vzniku těch komplikací, než lézt někam, kde mi je sice mohou způsobit, ale umí je vyřešit :lol:

bloesty
Kecalka 295 příspěvků 31.08.18 15:04

@babetka8 A co se tyce toho prijemneho personalu, vsude pracujou lidi, nekdy maji lepsi den, nekdy horsi, ale obecne plati, ze kdyz ty s nima budes komunikovat slusne, oni budou prijemni na tebe. Pokud na ne pujdes arogantne s pristupem vsechno si hlavne vyhadat a ze vis vsechno lip, protoze jsi to cetla na internetu, budou ti to vracet stejnou minci. Nemyslim si, ze by se porodnice v Praze lisily tim, jak tam pracuji hodni lide;-).

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 31.08.18 15:13

@Fjodorka Rozumim, zajimavy pohled (opravdu). Asi budeme na tohle mit kazda ve vysledku jiny nazor, protoze ja diky tomuto svemu pristupu ziju a byt to tak nemuselo ;-) Ale chapu, ze nekdo bez te zkusenosti to ma jinak :-) Pak dava smysl treba domaci porod. Pro me je to zbytecny risk.

ugluk
Hvězda diskuse 43518 příspěvků 31.08.18 15:20

Mě jako první napadlo, že příjemné a uklidňující prostředí se s pražskýma porodnicema poněkud vylučuje :) A personál je tak trochu loterie. První dítě jsem rodila u Apolináře a nemůžu jim vytknout vůbec nic, přesto se najde spousta lidí s hrůznými zážitky. Část z nich daných osobním postojem a očekáváníma a dost dobře možná by byly nespokojené všude, část z nich si vylosoala Černýho Petra v podobě nepříjemnýho nebo „jen“ zrovna blbě naladěnýho doktora, na který se dá taky při velký smůle narazit téměř všude. Teď jsem zrovna projížděla nějakou dobu místní recenze na Prahu a okolí, všude je spousta nadšených a všude se čas od času najde příběh, po jehož přečtení bych asi nejradši rodila doma. Taky jsem slyšela spoustu dobrého na Neratovice, ale rozhodně nemají 100 % zcela nadšených ohlasů a zaznívají i hlasy, že to s nima jde z kopce, no jako všude. Šílenou pověst má Bulovka a přesto odtud znám několik velmi spokojených lidí.
Je dobré brát v úvahu to, že v Praze je vhodné se registrovat 14+0 (a v některých porodnicích si později ani neškrtneš, respektive jen s ohromným kusem štěstí). Zatímco mimo Prahu to bývá benevolentnější. Takže víc na jistotu je registrovat se v Praze a pak mít pár měsíců na rozmyšlenou jít třeba jinam, než naopak.
Já sama za sebe v kombinaci dost rizikový pacient a velmi vymodlené těhotenství volila „jistotu“ (v uvozovkách, protože 100% jistota není nikdy a nikde) špičkového technického zázemí a pevnou vírou, že optimistický přístup odfiltruje většinu případných komplikací. Před roky se mi to podařilo a jak jsem psala, na Apolináře nemohu říci jediného křivého slova.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 31.08.18 17:12

Apolinar. Jsou tam machri co se porodu a pece o dite tyce. Ja zadny cukrovani a hotel nepotrebovala. Super, ze na pokoj nelezou navstevy, ale jsou venku na chodbe.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >