Jaká práva má matka po svěření dítěte jiné osobě do dočasné péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 29.03.18 21:29
Rodina se mi plete do mého dítěte

Dobrý den, měla bych na vás pár dotazů, co se týče práv opatrovníka nezletilého dítěte. Mám tříměsíční dítě, které bylo s mým souhlasem svěřeno do péče mé matce z důvodu mé momentální neschopnosti dítě zcela zabezpečit a poskytnout mu kvalitní domov. Svěřeno do péče mé matce bylo ale hlavně z toho důvodu, že jsem se o malého nechtěla starat, jelikož již od doby, co se malý narodil, se mi do výchovy dítěte pletla celá rodina, já nemohla rozhodovat vůbec o ničem, i když jsem dítě ještě měla v péči, jelikož mi pořád říkali takhle to nesmíš dělat, moc jsi ho přikryla, teď mu zase bude moc zima, vždyť nastydne, bude nemocný, proč mu dáváš tak často jíst, vůbec to s ním neumíš a podobné řeči. Jen stačilo aby trochu fňuknul a už přiletěli, jestli jsem mu náhodou něco neudělala. Úplně zapomněli, že to dítě je moje. Co se týče svěření dítěte mé matce, soudně odebrané nebylo, o převzetí dítěte do péče jsme byly předem domluveny, musela jsem s tím souhlasit, protože mne k tomu vyloženě přinutila. Péči na mé dítě má dočasnou. S dítětem mám nepřetržitý kontakt, jelikož matka se mnou momentálně žije v jednom bytě, ale vyskytuje se i v domě jejího přítele. Nyní si však začala s mým dítětem dělat co chce, chtěla si dítě odvést ke svému příteli bez mého souhlasu, i když jsem výslovně žádala nechat si dítě na 4 dny doma. Dále mé dítě má matka půjčuje kdekomu, dokonce i lidem, které vůbec neznám. O dítě rozhodují teď má matka a má babička, dělají si s ním všichni, co chtějí. Nemohu s ním jít ani ven, bez toho, aniž by mi má matka stála tzv. „za zadkem“. Bez dítěte nechce odjet ani k příteli, samotné ho se mnou nenechá. Nevím už, co dělat, jelikož pokud ho má matka svěřené v péči, jaká jsou teď má práva? Na soudě mi bylo řečeno, že mi veškerá práva zůstala, ale matka s jejím přítelem tvrdí něco jiného, chtějí dítě do stálé péče a vyhrožují právníkem. Přijdu si teď úplně bezcenná, jako bych už ani nebyla matkou a byla úplně nesvéprávná. Děkuji za upřesnění. Mám teď opravdu chuť se dítěte úplně zříct a nechat jim ho, aby mi dali pokoj. Rodina mi zničila celý život…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:40
@Niccinka píše:
Dobrý den, měla bych na vás pár dotazů, co se týče práv opatrovníka nezletilého dítěte. Mám tříměsíční dítě, které bylo s mým souhlasem svěřeno do péče mé matce z důvodu mé momentální neschopnosti dítě zcela zabezpečit a poskytnout mu kvalitní domov. Odebráno bylo ale hlavně z toho důvodu, že jsem se o malého nechtěla starat, jelikož již od doby, co se malý narodil, se mi do výchovy dítěte pletla celá rodina, já nemohla rozhodovat vůbec o ničem, i když jsem dítě ještě měla v péči, proto jsem se o dítě pak nechtěla vůbec starat, jelikož mi pořád říkali takhle to nesmíš dělat, moc jsi ho přikryla, teď mu zase bude moc zima, vždyť nastydne, bude nemocný, proč mu dáváš tak často jíst a podobné řeči. Úplně zapomněli, že to dítě je moje. Co se týče svěření dítěte mé matce, soudně odebrané nebylo, o převzetí dítěte do péče jsme byly předem domluveny. Péči na mé dítě má dočasnou. S dítětem mám nepřetržitý kontakt, jelikož matka se mnou momentálně žije v jednom bytě, ale vyskytuje se i v domě jejího přítele. Nyní si však začala s mým dítětem dělat co chce, chtěla si dítě odvést ke svému příteli bez mého souhlasu, i když jsem výslovně žádala nechat si dítě na 4 dny doma. Dále mé dítě má matka půjčuje kdekomu, dokonce i lidem, které vůbec neznám. O dítě rozhodují teď má matka a má babička, dělají si s ním všichni, co chtějí. Nemohu s ním jít ani ven, bez toho, aniž by mi má matka stála tzv. „za zadkem“. Bez dítěte nechce odjet ani k příteli, samotné ho se mnou nenechá. Nevím už, co dělat, jelikož pokud ho má matka svěřené v péči, jaká jsou teď má práva? Na soudě mi bylo řečeno, že mi veškerá práva zůstala, ale matka s jejím přítelem tvrdí něco jiného, chtějí dítě do stálé péče a vyhrožují právníkem. Přijdu si teď úplně bezcenná, jako bych už ani nebyla matkou a byla úplně nesvéprávná. Děkuji za upřesnění. Mám teď opravdu chuť se dítěte úplně zříct a nechat jim ho, aby mi dali pokoj. Rodina mi zničila celý život…

Ty jsi nezletilá?
Pokud ano, pak je tvoje matka poručník, ne opatrovník. Pokud se nepletu.
SA pokud je, tak je skutečně ona zákonným zástupcem dítěte a rozhoduje o tom, cos popsala.

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 29.03.18 21:41

@Bábrdl Ne, je mi 20

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:43
@Niccinka píše:
@Bábrdl Ne, je mi 20

Dobrá.
Kdo je zákonným zástupcem dítěte?

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 29.03.18 21:46

@Bábrdl To já nevím, měli bychom pořád zůstat my s přítelem, ale pokud ho dostala do péče má matka, může tam být napsaná teď ona, u soudu mi toho moc neřekli… Jen to, že mi zůstala práva co se týče školy, školky, podpisů u doktorů atd…

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 29.03.18 21:47

Ale rozsah mých práv nevím…

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:48

Máš nějak omezenou způsobilost k právním úkonům? Nařízenou léčbu? Psychiatrické potíže?
Hrozně pomůže, když odpovíš upřímně. Vždyť je to anonymní :nevim:

Máš kde bydlet, je ti dvacet, píšeš inteligentně.

„Z důvodu mé momentální neschopnosti dítě zcela zabezpečit a poskytnout mu kvalitní domov“… Co to přesně je?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 29.03.18 21:49

@Niccinka Byla jsi už na ospodu? S jejich pomocí dej na soud žádost, aby bylo dítě svěřeno do péče tobě. Dají ti formulář a poradí, co udělat. Nějak to nemohu pobrat, jak mohlo být dítě svěřeno do péče matky, to že žijete v jednom bytě, nic nemění na tom, abys ho neměla mít v péči, jak mohl opatrovník dítěte (tedy stát zastoupen ospodem) něco takového podpořit?

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:51
@Tiger-lily píše:
@Niccinka Byla jsi už na ospodu? S jejich pomocí dej na soud žádost, aby bylo dítě svěřeno do péče tobě. Dají ti formulář a poradí, co udělat. Nějak to nemohu pobrat, jak mohlo být dítě svěřeno do péče matky, to že žijete v jednom bytě, nic nemění na tom, abys ho neměla mít v péči, jak mohl opatrovník dítěte (tedy stát zastoupen ospodem) něco takového podpořit?

Jak by řekla moje kamarádka, která na OSPOD dělá, „asi nevíme všechno…“

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 29.03.18 21:53
@Bábrdl píše:
Jak by řekla moje kamarádka, která na OSPOD dělá, „asi nevíme všechno…“
:nevim: To určitě ne. Svěření do péče narozeného dítěte někomu jinému, než matce, zvlášť, když ještě píše, že má přítele, tak by byl možný i otec dítěte, to je nějaké podezřelé. Neříkám, že se nemohlo stát, mohla ji matka z něčeho obvinit, aby dosáhla svého… ale opravdu, když to zakladatelka nevyklopí, tak nevíme nic.

Markéta80
Hvězda diskuse 37304 příspěvků 29.03.18 21:53

@Niccinka nechápu proč jsi jim na to kývla? To se přece nedělá jen tak :?

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:55
@Niccinka píše:
@Bábrdl To já nevím, měli bychom pořád zůstat my s přítelem, ale pokud ho dostala do péče má matka, může tam být napsaná teď ona, u soudu mi toho moc neřekli… Jen to, že mi zůstala práva co se týče školy, školky, podpisů u doktorů atd…

Předpokládám, že existuje důvod, pro který nemůžeš aktuálně vykonávat všechna práva jako rodič. Řekněme - třeba - jako příklad - že ti byla nařízená léčba jako alkoholičce (příklad).

Dítě je svěřeno kvůli dočasné překážce s tvým souhlasem do péče prarodiči a on se stává zákonným zástupcem (poručníkem). Od tebe se očekává, že podstoupíš léčbu, kterou zdárně dokončíš, tím odpadne ta dočasná překážka a ty požádáš o svěření do péče.

Jde o takový nějaký příklad?

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 29.03.18 21:58
@Tiger-lily píše: :nevim: To určitě ne. Svěření do péče narozeného dítěte někomu jinému, než matce, zvlášť, když ještě píše, že má přítele, tak by byl možný i otec dítěte, to je nějaké podezřelé. Neříkám, že se nemohlo stát, mohla ji matka z něčeho obvinit, aby dosáhla svého… ale opravdu, když to zakladatelka nevyklopí, tak nevíme nic.

Kdyby jí matka chtěla „ukrást dítě“, patrně by ji nenechávala u sebe bydlet…

Niccinka
Kecalka 131 příspěvků 29.03.18 21:59

@Bábrdl Způsobilost k právním úkonům omezenou nemám, ale co se týče psychiatrických problémů, tak nějaké mám, jenže ne takového rozsahu, aby mi kvůli tomu mohli odebrat dítě. Měla jsem pouze poporodní deprese, a nějaký čas jsem docházela k psychiatričce z důvodu šikany na základní škole a problémům se vztahy. Jenže jsem si našla špatného psychiatra, který, když u mne v 17 letech uviděl řezance od sebepoškozování, které jsme tenkrát udělaly s kamarádkou naschvál kvůli jednomu klukovi, mi okamžitě bez jakýchkoliv psychiatrických testů diagnostikoval poruchu osobnosti. I kdybych však nějakou poruchu osobnosti měla, i to přece není důvod k odebrání dítěte :nevim: U soudu bohužel všechny moje staré lekářské zprávy z psychiatrie četli a sama má matka si pár věcí domyslela, že nevím, kde jsem, prostě ze mě u soudu udělala úplného „lempla“, který neumí ani do pěti napočítat, aby dítě dostala. A já jí k tomu pomohla. Takže teď ho má v péči a já s tím nemůžu nic dělat, protože jsem vzhledem k mému špatnému výběru psychiatra, který diagnostikuje psychické poruchy mladým lidem pouhým odhadem a tím, že u něj uvidí jizvy od poškozování za nějakým účelem (za mlada jsme každý dělal nějaké hlouposti a nemusíme být kvůli tomu „retardovaní“) naprosto bezmocná…

@Tiger-lily Co je to ten ospot? Byla jsem pouze s matkou vyřídit úkony ke svěření dítěte do její péče a na soudě, kde jí bylo dítě svěřeno…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 29.03.18 22:01
@Bábrdl píše:
Kdyby jí matka chtěla „ukrást dítě“, patrně by ji nenechávala u sebe bydlet…
:nevim: Čistě teoreticky je možná i verze, že babka chtěla mít pod svojí vládou dceru i mimino a tímto si zajistila, aby jí nepláchli. Ale verze s tím, že něco opravdu nebylo v pořádku na straně zakladatelky je pravděpodobnější. ;)
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Svatba podle šaríe: Muž se zpozdil s platbou za nevěstu, za 15 minut byl rozvod!

Rozvody jsou v dnešní době bohužel běžnou záležitostí. Aby ale manželský... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama