Jaká práva má zástupce ředitele školy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 22:44
Jaká práva má zástupce ředitele školy?

Pěkný večer, maminky,
Snad mi poradí některá znalá. Jde o to, že jsem učitelkou ve škole, kde je velmi nepříjemný, arogantní zástupce ředitele. Když to shrnu, tak se k nám učitelům chová asi jako egoistický protivný učitel ke svým žákům. Bohužel máme pocit, že má ve škole větší slovo, než ředitel, který je zase až moc mírné povahy nehodící se na takovou pozici.
Jde mi o to, co vše může řešit s ostatními zaměstnanci zástupce.
Mám smlouvu na dobu určitou do konce srpna a že školy chci odejít. Ředitel o tom ještě neví, sám se neptal a já zatím nemám potřebu to já pracovišti šířit. Zástupce se mě ale dnes zeptal, zda budu chtít prodloužit smlouvu. Ptal se nezávazně, nebo to tak alespoň mělo vypadat. V tu chvíli se odehrála situace, která nás z hovoru vyrušila, a nic se tak nedozvěděl. Určitě se ale zeptá znovu a mě proto zajímá, má právo zjišťovat tyto věci? Popravdě je on ten poslední, s kým to chci resit, a raději bych jednala přímo s ředitelem, který mě zaměstnal.

Reakce:
Hofida
Kecalka 305 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 23:50

Trochu přecitlivělá se mi zdate. Je to váš nadřízený, nevidím důvod, proč mu neodpovědět.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 27.02.19 00:12

Já bych mu s klidem odpověděla, že o prodloužení smlouvy zájem mám. Pokud zatím nechceš, aby fakt, že smlouvu neprodloužíš, vedení nevědělo, tak to prostě neříkej. Času dost.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 27.02.19 04:06

S pravdou bych sla ven, az bude jiste misto jinde, do te doby bych rikala, ze proste nevim. A rekla bych mu, ze to chci probrat s říďou a ne s nim

vokishka
Extra třída :D 13988 příspěvků 27.02.19 05:59

Zastupce ma takova prava,jaka mu dovoli reditel. Treba se dohodli,ze tohle bude resit on. A rict ve skole na posledni chvili,ze odchazim,je hodne nesolidni od vas. Tady uz konkurzy na dalsi rok probihaji.

elinka90
Závislačka 2660 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 06:09

Zástupce ředitele je Vas nadřízený. Takže ano má právo toto resit

lucenka
Hvězda diskuse 35618 příspěvků 27.02.19 06:10

Tak si sjednej schůzku s ředitelem a řekni mu to narovinu. Tvoje jednání, kdy to chceš sdělit na poslední chvíli je dost otřesný.

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19652 příspěvků 27.02.19 06:11

Ano, má právo zjišťovat, jestli chceš prodloužit smlouvu, protože se budou dělat úvazky pro další školní rok a potřebuje vědět, s kým má počítat. A oznámit to na poslední chvíli je dost nefér.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 27.02.19 09:11
@Anonymní píše:
Pěkný večer, maminky,
Snad mi poradí některá znalá. Jde o to, že jsem učitelkou ve škole, kde je velmi nepříjemný, arogantní zástupce ředitele. Když to shrnu, tak se k nám učitelům chová asi jako egoistický protivný učitel ke svým žákům. Bohužel máme pocit, že má ve škole větší slovo, než ředitel, který je zase až moc mírné povahy nehodící se na takovou pozici.
Jde mi o to, co vše může řešit s ostatními zaměstnanci zástupce.
Mám smlouvu na dobu určitou do konce srpna a že školy chci odejít. Ředitel o tom ještě neví, sám se neptal a já zatím nemám potřebu to já pracovišti šířit. Zástupce se mě ale dnes zeptal, zda budu chtít prodloužit smlouvu. Ptal se nezávazně, nebo to tak alespoň mělo vypadat. V tu chvíli se odehrála situace, která nás z hovoru vyrušila, a nic se tak nedozvěděl. Určitě se ale zeptá znovu a mě proto zajímá, má právo zjišťovat tyto věci? Popravdě je on ten poslední, s kým to chci resit, a raději bych jednala přímo s ředitelem, který mě zaměstnal.

Má právo se na to zeptat a ty máš právo mu odpověď upřít, nebo odpovědět neurčitě (uvažuju o tom). Závazný je až tvůj podpis na dodatku pracovní smlouvy nebo případ, že bys bez písemné smlouvy pokračovala v práci i po té co ti skončila sjednaná doba (to bys pak totiž měla PP na dobu neurčitou).

Takže řekněme, že se ptá proto, aby věděl, jestli má v předstihu nachystat. Odpovíš takto: „Uvažuju o tom!. Případně: "To záleží na podmínkách, které mi nabídnete“. Když nachystá dodatek, tak můžeš říct, že sis to rozmyslela anebo vyjednávat o podmínkách.

Když budeš dělat drahoty, tak tě bude více respektovat.

Příspěvek upraven 27.02.19 v 09:49

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 27.02.19 09:12
@neumisa píše:
Ano, má právo zjišťovat, jestli chceš prodloužit smlouvu, protože se budou dělat úvazky pro další školní rok a potřebuje vědět, s kým má počítat. A oznámit to na poslední chvíli je dost nefér.

No - není to nefér.

Zaměstnanec i zaměstnavatel mají stejné právo dozvědět se ve stejném předstihu, jestli druhá strana má zájem o pokračování. Ona slíbí, že dodatek podepíše, bude se cítit zavázaná, ale oni mohou s písemným dodatkem přijít nebo nepřijít na poslední chvíli? Ne, není to nefér.

Stačí to oznámit v době, kdy zaměstnavatel přijde s písemným návrhem prodloužení. Dokud nemá podpis na lejstru, tak musí počítat s tím, že ho mít nebude. A to platí stejně pro obě strany, pro zaměstnavatele stejně, jako pro zaměstnance.

@lucenka píše:
Tak si sjednej schůzku s ředitelem a řekni mu to narovinu. Tvoje jednání, kdy to chceš sdělit na poslední chvíli je dost otřesný.

Není to otřesný. Zaměstnavatel se to může dozvědět ve chvíli, kdy za ní přijde s písemným návrhem. Zaměstnanci se taky běžně dozvídají v den, kdy jim PP končí, jestli dostanou prodloužení, nebo ne. Kdo chce vědět včas jestli bude nějaký dodatek, ať včas přijde s písemným návrhem toho dodatku a včas vyjedná podmínky.

Při vyjednávání o smlouvách a jejich dodatcích není žádná podřízenost a nadřízenost, obě strany jsou si rovny.

Ty odpovědi ostatních mi připadají, jako když se přijde šikanovaný prvňáček zeptat, jestli musí poslouchat velké kluky a dostane se mu odpovědi: „Přirozeně, a taky se nežaluje!“. :roll:

Zakladatelko, zajímat a ptát se, jestli chceš pokračovat, má kterýkoliv tvůj nadřízený. A správná odpověď je: „Záleží na tom, jaké podmínky mi nabídnete a kdy s nimi přijdete“. :jazyk: Jestli nejsi přilepená ke své židli zadnicí, tak se nauč se dělat drahoty!

Váš příspěvek
Reklama