Jaká škola je lepší?

4
10.2.20 20:12
;) :srdce:

Příspěvek upraven 22.02.20 v 18:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4028
10.2.20 20:14

Proč nejdeš na gympl? Z gymnázia máš na medicínu vyšší šanci…i v dostudování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6111
10.2.20 20:14

Pokuď chceš studovat medicínu, doporučila bych spíš gymnázium. Jinak učitelky v mateřské škole i zdravotní sestry budou potřeba vždy, jedna profese dělá převážně na směny (noční, víkendy, prázdniny), druhá profese má dost volna, což je lepší k dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.2.20 20:17

Děkuji za rychlé odpovědi, bohužel v mém okolí není žádné schopné gymnázium, všechna ztratila svou prestiž. Školy, jež jsem si vybrala se drží :D..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23155
10.2.20 20:19

Z ohledem na rodinu je lepší pedagogická. Ohledně studia na VŠ by byl lepší gympl. A myslím, že ze zdrávky na medinu úplně připravená nebudeš. Z pedagogické by to na pedagogickou až takový problém být neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1922
10.2.20 20:40

Rozhodne na gymnazium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48316
10.2.20 20:48

Musis si polozit otazku, ktery obor te bude bavit vic, kteremu se chce venovat.
Spoluzacka po ZS volila SS zdravku. A nasledovala medicina. Je vystudovana doktorka. Tohle nebude o gymnaziu, ale je to o ambicich jedince.
Lyceum je velmi podobne gymnaziu. Je takove vseobecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
10.2.20 20:49

Pokud chceš potom na medicínu tak gympl. Jestli chceš být učitelka v MŠ tak klasická pedagogická škola a ne lyceum. Pokud chceš učit na škole tak taky gympl, tam se připravíš víc na vysokou v těch předmětech které by tě lákaly učit. Střední pedagogická je spíš zaměřená na mateřinky a družiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
10.2.20 20:50

@Magnole jít dobrovolně studovat učitelství pro základní školu je sebevrazda :D teda aspoň z mýho pohledu a zkusenosti :mrgreen: školka je ještě v poho, střední naopak už bude taky lepší, ale celá základka katastrofa! A pajdak teda taky není žádná pr*el :think: to už se radši dři na medicíně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
10.2.20 21:01

Je to úplně jedno… Když budeš chtít, dostaneš se a vystudujes medicínu s jakoukoliv střední školou:)) mám kamarádku, která se zakousla po SPgŠ a v pohodě medicínu vystudovala. Naopak znám lidi, který to nedali, nebo dali, ale na x-tý pokus s gymplem. Ano, do určitý míry může být prvák /druhák jednodušší, když máš hodně dobrý znalosti (chemie, biologie, fyzika) z gymplu. Ale neřekla bych, že je to úplně zásadní. Naopak holky ze zdrávky pak nejsou tak vykulený, když přijdou poprvé do nemocnice na nějaký praktika :)) Jen bych dobře rozmýšlela, jestli opravdu chceš byt lékařkou.. Pokud máš někoho známého/příbuzného doktora a víš, jak je to náročná práce, tak v pohodě. Pokud jsi jako já trochu naivní a tu práci si idealizuješ a pořádně nevíš, co to obnáší, rozmysli to. Já bych teď volila jinak. Mám tři děti, raději bych měla nějakou méně náročnou práci. Škola je to náročná, ale podle mne ještě v pohodě oproti tomu, co tě čeká pak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21871
10.2.20 21:02
@darekp píše:
@Magnole jít dobrovolně studovat učitelství pro základní školu je sebevrazda :D teda aspoň z mýho pohledu a zkusenosti :mrgreen: školka je ještě v poho, střední naopak už bude taky lepší, ale celá základka katastrofa! A pajdak teda taky není žádná pr*el :think: to už se radši dři na medicíně :palec:

První stupeň je skvělej - zase dle mé zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
10.2.20 21:10

Já jsem se dostala na medicínu ze zdravotnického lycea ale lidé z gymplu byli mnohem lépe připravení. Naše zdrávka ale podle mě nebyla moc kvalitní, což jsem tedy bohužel zjistila až když jsem tam byla. Nicméně dá se to i tak, záleží jak se člověk snaží… jak psaly holky výše dost důležité (kor pro ženskou) je ujasnit si jakou budeš moct mít v budoucnu s tou vystudovanou profesí prac. dobu, kolik volna, jestli budeš dělat na směny… Ale zrovna obory které si jmenovala se dají dělat ambulantně takže v tom bych problém neviděla. S pedakem osobní zkušenost nemám. Ty si musíš prostě ujasnit co bys tedy chtěla spíš dělat a co by tě víc bavilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
10.2.20 21:11

@hanka.br. no tak asi záleží kde.. já mám zkušenost s malotridkou, kde se našlo pár extra exemplářů, takže jsem z ucitelstvi vylecena :D ani za padesát litrů bych to nedelala :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama