Jaká škola je nejvíce využitelná?

31
21.6.21 13:43

Jaká škola je nejvíce využitelná?

Dobrý den, jaká škola vám přijde nejvíce využitelná v životě? Aby se našla dobře práce a byla normálně placená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22382
21.6.21 13:46

Zdravka, nemocní lidé budou pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3459
21.6.21 13:50

Je to fuk, mám dvě VŠ (jednu bc a jednu navazující mgr, ale dva různé obory), prakticky využitelná není ani jedna a práci mám velmi dobrou. Kdybych se rozhodovala znova, šla bych spíš IT směrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69968
21.6.21 13:54
@kaktusik1 píše:
Dobrý den, jaká škola vám přijde nejvíce využitelná v životě? Aby se našla dobře práce a byla normálně placená.

Střední? Vysoká? Co je normálně placená? Průměrný plat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64436
21.6.21 13:54
@kaktusik1 píše:

Patologie, lékařství, zubní lékařství.. To se neztratí a dobří jsou placení zlatem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7454
21.6.21 13:55

@kaktusik1 Když je člověk schopný v jakémkoliv oboru, tak práci za dobrou odměnu najde. Dobré asi je udělat maturitu (ta je často podmínkou zaměstnání) a pak prostě jít směrem, co člověka baví.
Významnou jistotu pak dávají zaměstnání která jsou ve služebním či obdobném poměru - policisté, hasiči, soudci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32783
21.6.21 14:04

Řekla bych, že medicína/zdrávka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
21.6.21 14:05

Takova, ktera te zajima a ses ochotna si vyhledavat informace ciste ze sveho vlastniho zajmu. Neni horsi doktor, ktereho prace nebavi a podobne i v ostatnich oborech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
21.6.21 14:10

Teď rozhodně zubař.. Kdybych v 15 věděla, že teď je problém někoho sehnat, tak bych neváhala a šla bych do toho. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
21.6.21 14:14

Tak obecně školy, které jsou podmínkou pro výkon určitých povolání nebo regulovaných oborů - klasicky třeba to zdravotnictví apod. Taky se vyplatí něco, co člověk sám užije v životě, či mu ten život ulehčí, ve smyslu že nepotřebuje vyhledávat a platit za služby, které zvládne sám.

Osobně si ale myslím, že se vyplatí jakýkoli obor, který člověka někam posune, a pokud teda ten člověk ví, kam má namířeno. Tam, kde jsou školy zadarmo (třeba zrovna v ČR, ale i jinde v Evropě), se vyplatí víceméně všechno, pokud to ten člověk chce dělat - pokud ne, tak je lepší se na to vykašlat a rovnou dělat něco jiného (nebo si tu školu dodělat později, až k tomu bude mít člověk víc chuti a motivace).

Jinak teda z vlastního okolí mám dojem, že se moc nevyplatí studovat architekturu (protože dost lidí změnilo obor, nebo si k tomu ještě něco dostudovali, a barák si přitom sami postavit neumí - možná lidi ze stavárny jsou na tom líp) :nevim: Přitom mi to přijde jako celkem náročný a prestižní obor, i je regulovaný. Takže to vidím jako takovou výjimku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9818
21.6.21 14:30

Tak slušná je asi IT. Hodně dobré je zdravotnictví a podle mého názoru i dost dobře placené, ale na to musí mít člověk docela náturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 14:40

Vezmu to podle rodiny…

Technické obory.
Příbuzná vystudovala chemii v magisterském oboru, našla hned po škole skvělou práci a vydělává nadprůměrnou mzdu.
Ale věděla už po základce, co ji zajímá a samozřejmě na to má hlavu, a za tím si šla. A má to i celkem vydřené.

Ekonomka (myslím tím vysokoškolské vzdělání) taky není k zahození. Kdybych nenáviděla matiku, jdu do toho taky. Ekonomika samotná je celkem snadná k pochopení, ale některé předměty kolem jsou pro mě dostatečně odstrašující.

Medicína začne vydělávat po letech praxe a je za tím šílená dřina a oběť.

A nakonec, řemeslo má opravdu zlaté dno. Elektrikář, instalatér apod. Lidí, co potřebují doma něco opravit, je stále dost.

Jen lidi s maturitou jako já, co ve svém oboru nenašli po škole místo, ale jen znechucení, pracují ve fabrice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 15:00
@Lesní přízrak píše:
Vezmu to podle rodiny…

Technické obory.
Příbuzná vystudovala chemii v magisterském oboru, našla hned po škole skvělou práci a vydělává nadprůměrnou mzdu.
Ale věděla už po základce, co ji zajímá a samozřejmě na to má hlavu, a za tím si šla. A má to i celkem vydřené.

Ekonomka (myslím tím vysokoškolské vzdělání) taky není k zahození. Kdybych nenáviděla matiku, jdu do toho taky. Ekonomika samotná je celkem snadná k pochopení, ale některé předměty kolem jsou pro mě dostatečně odstrašující.

Medicína začne vydělávat po letech praxe a je za tím šílená dřina a oběť.

A nakonec, řemeslo má opravdu zlaté dno. Elektrikář, instalatér apod. Lidí, co potřebují doma něco opravit, je stále dost.

Jen lidi s maturitou jako já, co ve svém oboru nenašli po škole místo, ale jen znechucení, pracují ve fabrice.

Takže vám přijdou velice rozumný řemesla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
21.6.21 15:02

Hodně dobra jsou řemesla..musí být ale člověk šikovný..ono dneska fakt sehnat kominíka, obkladace, zedníka je fuška..vím o čem mluvím..právě rekonstruujem a už máme 2 měsíce spozdeni protože si jeden zlomil ruku a nikdo nemá čas..už mají zakázky až do zimy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.6.21 15:03

Pokud se na to člověk cítí po fyzické stránce, dobrá je i vojenská vš, jakýkoliv obor. Absolventi se taky nemusí bát o jistou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat