Jaká škola na učitelku do MŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alca3363
Nováček 2 příspěvky 13.09.19 09:38
Jaká škola na učitelku do MŠ

Dobrý den,

Chtěla jsem s poradit, jaké studium nebo kurz pro učitelku v MŠ stačí?
Mám vystudováno pouze Střední odborné učiliště a nevím jestli mi stačí pouze si dodělat nástavbu na pedagogické škole?
Mám ráda děti a v okolí kde bydlíme tak se nacházejí místa pracovní v MŠ a to byl vždy můj sen akorát na klasickou 4 letou školu sem se nedostala. Stačí tedy si dodělat jen nástavbu nebo stačí nějaký ten kurz?

Děkuji moc za radu

Reakce:
chaela
Závislačka 2513 příspěvků 13.09.19 09:44

Musíš na VŠ, obor Učitelství pro mateřské školy.

luci.no
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 13.09.19 09:52

Na ucitelku musis mit VS. Na asistenta pedagoga staci kurz. Ten taky pracuje u deti, treba by te to bavilo ;)

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 13.09.19 10:27

S učňákem to opravdu na plnohodnotnou učitelku MŠ nedotáhneš.. ale s rekval. kurzem by snad šel asistent pedagoga, ovšem to by sis musela předem někde domluvit místo, nepotřebují ho v každé školce a je to navázáno na potřeby konkrétního dítěte..

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 1 inzerát 13.09.19 10:33

Vyloženě na učitelku musíš mít pajdák, tudíž vysokou, do jestliček nebo podobného zařízení, bud kurz chůva, ošetřovatel (to mám já a stačilo to) je to výuční list, nebo pak maturita zdravotnícký asisestent, určitě by se našlo i něco dál, ale tady ty minimálně ano.

Hanka 02
Kecalka 186 příspěvků 13.09.19 10:39

Na učitelku do školky stačí střední pedagogická škola. Přesněji předškolní a mimoškolní pedagogika. Samozřejmě s maturitou, učiliště nestačí. I nástavby jsou tuším pomaturitní studium. Má dcera jednu takovou školu studuje, letos šla do třetího ročníku.

Kelsey
Hvězda diskuse 46772 příspěvků 13.09.19 16:33

Aktualne bohate staci, kdyz si udelas maturitu (obor predskolni a mimoskolni ped.).

Váš příspěvek
Reklama