Jaká židle pro předškoláka/prvňáčka? NE otočnou

12739
13.2.21 14:29

Jaka zidle pro predskolaka/prvnacka? NE otocnou

Ahoj, jakou mate prosim zidli ke stolu pro predskolaky/prvnaky/mladsi skolaky? Otocnou koleckovou nechci, ted obcas pouziva moji kancelarskou a akorat na ni blbne. Tu klasickou rostouci nevim nevim, je jeste nejaka alternativa? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6325
13.2.21 14:38

@beruska9 zrovna nedavno jsme měli přednášku od naší PPP a radili tam, že dítě má mít takovou židli, aby v pohodě dosáhlo na zem či podložku. Že důležité pro psaní je, aby dítě mělo zapřené nohy. Někdo se tam na ty rostoucí židle typu Jitro ptal a řekla, že ano, že je ideální. To samé i stůl by měl mít možnost s dítětem růst a možnost nastavení. Takže i přesto, že jsem k rostoucím židlím byla skeptická, nakonec na doporučení PPP ji pořídíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
13.2.21 14:42

Pokud nemá výškově nastavitelný stůl, tak jiná verze než rostoucí židle moc není (aby mělo dítě opřená chodidla a nohy do pravého úhlu). Ještě je varianta normální židle a k tomu nějaký stupínek na opření nohou.
Můj prvňák nejradši u úkolů na židli klečí - nadšená z toho nejsem, ale na druhou stranu si říkám, jestli mu fakt do toho tak moc kecat (ve škole je v pohodě, u úkolů se nevzteká atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6282
13.2.21 14:42

Taky máme tu klasickou jídelní rostoucí, přijde mi na to ideální. Ale je fakt, že tam sedí tak půlhodinu denně, víc ne (druhák, do školy nechodí), tak jsem to zatím ani neměla potřebu nějak víc řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12739
13.2.21 14:46

@janickaIII : dik, o tom vim, na te velke zidli ma ted pod nohami krabici :D Ale akorat se na ni vrti a odstrkuje. Zatim mame jeste i maly stolek a zidlicky, mam jeste mladsiho tak u toho sedi spolu, ale uz vidim, ze mu to je male, a jak se blizi skola, potrebuje neco poradneho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
13.2.21 14:55

Máme rostoucí židle jitro a lepší snad nejsou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
13.2.21 15:01

Mladší má židli Jitro a spokojenost největší. Jeden čas měla pod nohama krabici a obyčejnou židli a nešlo to, vrtěla se, krabici odsunovala. U stolu sedí dost, nejen úkoly, ale taky si tam maluje, staví stavebnice, puzzle atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 15:33
@korneli píše:

Jitro je hnusná a šmejdská kopie originální Sedees

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8298
13.2.21 15:45
@zimni.bludiste píše:
Jitro je hnusná a šmejdská kopie originální Sedees
Žádná originální a neoriginální. Tenhle typ židle dělá spousta výrobců včetně třeba švédského Stokke. Jitro má o 60kg větší nosnost, než Sedees, takže nevím proč by měla být nekvalitní. Pro dítě to sice není podstatné, i těch 100kg je dostacujicich, ale mých třeba máme u jídelního stolu a když je u nás návštěva, u stolu na nich sedí i dospělí a když si na 110kg středu hodně 23kg dítě, tak jsem ráda, že ta židle má ještě rezervu v nosnosti.
Kdyz jsme vybírali židli, četla jsem nějaké test,, ruším na Dtestu a tam vyšly židle s nohou do L jako stabilnější, než s nohou do obrácného Y.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8298
13.2.21 15:46
@korneli píše:

Taky máme, pro všechny děti. Taky mi tento typ židle přijde jako nejlepší, nemusí být konkrétně Jitro, podobných židlí je spousta, ale využije ji v podstatě od miminka do dospělosti, je bytelná a stabilní. My ji kromě sezení používáme jako schůdky do vysokých skříní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652
13.2.21 15:59

My máme Jitro, každé dítě svoji, vybírali jsme podle základny, ten tvar spolu s kulatými podlozkami zajišťuje absolutní neprevrhnutelnost, o tu nám šlo nejvíc, protože naši kluci jsou jako utržení ze řetězu. Jinak super při učení, syn se netočí a nedělá blbosti. Akorát ho musím občas přišoupnout ke stolu. Nejdřív jsme vzali jednu na vyzkoušení, ale přesvědčila nás, tak jsme brali brzo druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24115
13.2.21 18:19

Myslim, ze je to celkem fuk. Deti maju rostouci zidli i stul. Nicmene starsi si stejne vetsinou pise ukoly na zemi nebo u kuchynskeho stolu. Totez malivanu, steihanu, lepeni apod. Kdyz se nekoukam, je schopnej to vysmahnout u konferencaku.
Psaci stoly maji zavalene kramy, takze k puvodnimu ucelu jsoz 95% casu nepouzitelne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat