Reklama

Jaké a kolik - látkování už od porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 07.06.10 20:58
Jaké a kolik - látkování už od porodnice

Hezký den všem!
Já jako ‚zkušená,leč látkováním nepolíbená‘ vícerodička bych ráda zjistila,KOLIK LÁTKOVÝCH PLEN A TĚCH KALHOTEK A JAKÝCHSI SEPARAČEK bych si měla nakoupit v případě,že se tentokrát skutečně naplno obuju do látkových plenek už od novorozeněte???
Vím,že nechci nic,co někde tlačí a protéká-a že chci to,co je HEZKÝ I NAPOHLED :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak s radama sem-díky moc předem :kytka: :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pomeranca
Extra třída :D 10702 příspěvků 07.06.10 21:17

http://www.latkovepleny.cz/…atkove-pleny
Tady je to myslím celkem pěkně zpracované… vlastní zkušenosti začnu sbírat až za pár dní :-D

co se týče tlačení, tak mi bylo doporučeno mít víc druhů, aby to každý otlačil jinde.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 21:27

Sama s látkováním od porodnice nemám zkušenosti, začala jsem až v 5ti měsících. ale hlavně nekupuj celou výbavu od jednoho výrobce. každému sedí něco jiného. Od každého vyzkoušej něco a uvidíš, o vám sedne. Třeba zkus Disana zavazovačky -ty neotlačují, neprotékají, můžeš je vycpat čím chceš podle situace. Ale nejsou to zrovna pleny „na chlubení“. To pak jsou různé krásné kalhotkové, kapsovky… Je dobré mít ve výbaviče to i to. Na doma něco ekonomičtějšího a snadnoschnoucího. A na ven zase něco šviháckého a aby se to dobře a rychle přebalovalo. Zkus kouknout na http://www.latkovky.info/

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 07.06.10 21:39

Díky,
jdu se kouknout na odkazy!!!!! :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.06.10 08:56

Mrkni se na fleru, nabizeji tam hezke vlnacky. Pod ne doporucuju vazacky disana a do nich nejakesave jadro, treba bambusku kikko, frote rucnicek…

Hezke plenky vyrabi napriklad igulee (plenky cuddle, www.tuly-tuly.cz), kapsovky fuzzibunz , pekne dela itti bitti, ten povrch je jako chlupaty, napriklad na branakdetem.cz, hezky svrchnaky v pul dela blueberry , pekne plenky siji taky na sijemdetem.cz , tam si taky muzes vybrat i ruzne materialy a nechat si usit plenku podle sebe, nebo ted nemuzu najit, ale pro holcicky sili saty a plenku se stejnym vzorem.

A to jsou jen ceske luhy a haje, kdyz zacnes vybirat v zahranici, tak se zblaznis :mrgreen:

Novire
Neúnavná pisatelka 19823 příspěvků 08.06.10 10:08

Doiporučuju taky zvážit, kde budeš sušit přes zimu :wink:
Já s úspěchem jedu už druhé dítě tak z 90% v obyčejných čtvercovkých, vycpávám Ikea žínkama poskldaným na třetiny, ručníkama (nejlevnější vkládačky na trhu :mrgreen: ), poskládanýma na šestiny, zbytek mám zavazovačky HHS (cca 8ks), 2× HD pastelky a teď nově 4× kapsovky Fuzzi bunz na cesty a na parádu.
Svrchňáky - nejjednodušší jsou PUL, na léto mám ráda vlňáčky.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 08.06.10 10:23

s dovolením se přidám, díky za tipy,
existují nějaké pulky,které netlačí a neprotíkají? moje dítka musí ležet na boku podotýkám, tudíž celkem bída, váha 3,5 kg
jo a na disany zavazovačky už nemusím dávat nic, jestli chápu správně? ať ty zapůjčené nezničním nebo tak něco…
a na ty froťáčky cuddle už se tedy do 6 měsíců nemusí dávat nic, jestli chápu správně, jo?

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 08.06.10 10:33
Novire píše:
Doiporučuju taky zvážit, kde budeš sušit přes zimu :wink:
Já s úspěchem jedu už druhé dítě tak z 90% v obyčejných čtvercovkých, vycpávám Ikea žínkama poskldaným na třetiny, ručníkama (nejlevnější vkládačky na trhu :mrgreen: ), poskládanýma na šestiny, zbytek mám zavazovačky HHS (cca 8ks), 2× HD pastelky a teď nově 4× kapsovky Fuzzi bunz na cesty a na parádu.
Svrchňáky - nejjednodušší jsou PUL, na léto mám ráda vlňáčky.

Hele,nemít sušičku,tak si už ted ani neškrtnem :mrgreen: Takže -.potřebuju to,co se dá sušit v sušejdě-což vlna asi nebude :think: :think: Ale ta se zase nemusí prát tak často,že jo?!

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 10:37

Na svrchnáky nemusíš řešit sušičku.PULky schnou fofrem i bwz ní. Vlna do ní nejde. Shne dlouho, ale stsčí prát jednou za měsíc až dva. U plně kojeného dítěte se ale asi nevyhneš častějšímu prokadění až na svrhnáky, takže spíš častěji.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 08.06.10 10:42

Takže ono jde vlastně o to,jak nejrychleji susit tu ‚napln‘ kalhotek,tedy latkove pleny ,pripadnee ty rucniky z Ikey(mmch diky za tip :palec: )?!
To je pohodaaaa :lol: :lol: :lol:

Ted jeste nekde z bazarku sehnat pouzite a nejlepe co nejpestrejsi vyber,at si to sami ‚osahame‘,ze?

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 10:51

Přesně tak, jde o sušení náplně. čč schnou nejrychleji, froté ruční taky doela rychle. Horší je to s bambusem, ale ten zase hodně saje. Kalhotkové pleny schnou ve srovnání s čč mnohem hůř. Já je skoro nepoužívám.

Borisko: Já tedy s těmi plenami nemám zkušenost. Ale nehápu proč by nějaká plena do půl roku nepotřebovala svrhňáky a pak už jo. :nevim: :?: Maximálně může záležet na učuranosti miminka. Pokud moc nečurají a je to hodně savé a budeš přebalovat často, tak by se to dalo zvládnout bez svrchňáků. Já to dělám místo větrání - dřív, když kluk nelezl, měl pod sebou jen čč. Teď ho musím zabalit do čč na novorozence, na to už nic nedávám a vyměnuji hned po čurání. Na Disana zavazovačky jsou třeba svrchňáky taky.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 08.06.10 10:57
neczuz píše:
Přesně tak, jde o sušení náplně. čč schnou nejrychleji, froté ruční taky doela rychle. Horší je to s bambusem, ale ten zase hodně saje. Kalhotkové pleny schnou ve srovnání s čč mnohem hůř. Já je skoro nepoužívám.Borisko: Já tedy s těmi plenami nemám zkušenost. Ale nehápu proč by nějaká plena do půl roku nepotřebovala svrhňáky a pak už jo. :nevim: :?: Maximálně může záležet na učuranosti miminka. Pokud moc nečurají a je to hodně savé a budeš přebalovat často, tak by se to dalo zvládnout bez svrchňáků. Já to dělám místo větrání - dřív, když kluk nelezl, měl pod sebou jen čč. Teď ho musím zabalit do čč na novorozence, na to už nic nedávám a vyměnuji hned po čurání. Na Disana zavazovačky jsou třeba svrchňáky taky.

šmarjá,CO JE ‚ČČ‘ :think: :think: :think: 8-)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.06.10 11:43

Borisko, zkusila bych ctvercovky bambusove kikko do skladu na novorozence. Ten bambus fakt hodne saje, jedna na dvanactiny mi vystaci i pro batole. A kdyz to das do toho skladu, tak ti to bude sat i na boku.

Na vazacky disana je potreba dat jeste svrchnaky, vazacka slouzi jako „drzak“ saveho jadra a izolacni material na kakance. Ale je normalne bavlnena. takze jakile se nacuca save jadro, pujde to skrz. Oproti hemp hour strap vidim vyhodu hlavne v te mekkosti, ta hhs je preci jen na vetsi deti a prijde mi takova neforemnejsi, disana se vic prizpusobi.

cc je „ceska ctvercova“, oni teda ctverce delaj treba i svedi, ale ve svete je pomerne dost obvykla varianta vicevrstva plina, pracuji s nima i plenkove servisy.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 11:58

obyčejná čtvercová plena

Novire
Neúnavná pisatelka 19823 příspěvků 08.06.10 13:55

Když máte sušičku, tak plínek nebudeš ani potřebovat tolik, ale pokud se nepletu, tak některé plínky se s ní moc nekamarádí. Zkus se zeptat na ND (je tam diskuze látkovky) nebo přímo na BC, Zuzajdá má sušičku a cosi se mi plantá, že třeba HHS se začaly třepit lemy :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >