Jaké boty na sportovni kroužek - barefoot/klasika

19137
3.9.20 13:01

Jaké boty na sportovni kroužek - barefoot/klasika

Zdravím vsechny, jejichz deti nosi barefoot boty. Resim, jake boty pro predskolaka na sportovni krouzky (tenis, atletika), kdyz normalne nosi jen barefootove boty. Mam pocit, ze v barefootech se diteti lepe beha, ale zase nevim, zda to nechce nejakou oporu paty ci vice tlumici podrazku. Dekuji za vase zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22401
3.9.20 13:11

@Cuddy My sice v barfootech nejedeme. Ale děti potřebují širší boty a taky hledám přijatelně ohebnou podrážku, takže dětem nakupuju ve speciálce (ne v řetězcích).
Do sokola do tělocvičny měly povětšinou plátěnky fare nebo peddy. Jednu se mi podařilo ukořistit v obchodě sálovky peddy. Ted šla holka nakupovat boty s tatínkem a vybrala si klasické cvičky. :roll: Na běhání z nich teda odvázaná nejsem, ale 1× týdně, když ne vždy běhají a skáčou to přežije, než jí vyroste noha.
Na tenis na antuku hlavně botu bez výrazného vzorku, což splňují jak klasické plátěnky, tak sálovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
3.9.20 13:15

@Svistice takze krome toho uletu s cvickami maji stejny typ, co nosi normalne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
3.9.20 13:18

Jo, ty plátěnky mají na léto i na běžné chození.
Já třeba do barefootu něšla z toho důvodu, že mmoje děti všude hopkaj, skáčou, neustále běhají a to mi ta šlupička podrážka kvůli otřesům nepřijde až tak ideální, vzhledem k tomu, že se člověk povětšinou pohybuje někde ve městě. A do přírody zase chci neklouzavý nepomoknutelná outdoor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
3.9.20 13:23

@Cuddy naše deti nosí 100% barefoot, jak na běžné nošení tak i na sportovní kroužky. Ale právě do tělocvičny mu dávám do tenisek měkkou vložku kvůli tomu odpružení. V tělocvičně nebo na kurtu stejně žádný terén není, takže tam by žádné kamínky apod. necitili tak jako tak. Ale ohebnost a šířku v prstech považuji za důležitou a tu klasické boty na sport bohuzel nemají. Teď mají kluci Beda barefoot a Fare bare tenisky a mají v jich tý měkké (nějaké penove) vložky. Oni stejně mají nižší nart, tak jim ta bota sedí i tak, nemusí ji tolik utahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
3.9.20 13:25

Zakládala jsem zde diskusi „široké sálovky pro dítě“ a na jejím základě jsem koupila boty Viking (primárně jsou snad běžecké). Zjistila jsem ale, že se u této značky liší šířka až o 1 cm, takže mi v jedné obuvi ochotně boty přeměřili a koupila jsem ty nejširší. Bohužel byly ale goretexové, což je do tělocvičny dost úlet a drahej k tomu. Za to, že jsem našla jediné ne-barefoot boty, do kterých se syn vejde, a se světlou podrážkou k tomu, mi to stálo.

Z mojí zkušenosti především vyplývá, že je třeba měřit i pokud člověk jde po značce na jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
3.9.20 13:26

@Svistice nase deti prave behaji jen na hristich, protoze jinak prevazne na necem jezdi - kolo, kolobezka, takze behani po betonu neresim. Ted ale jsem znejistela u tech krouzku, kde se beha urcite, ale zase jsou ty povrchy odpruzene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
3.9.20 13:28

@Hoa Mai o penovych vlozkach jsem take premyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
3.9.20 13:57

@Cuddy já mám u sebe vyzkoušené, že v tom rozdíl je. Taky chodim v barefootech, běžně si tam vložky nedávám, ale když vím, že budu třeba chodit několik hodin po městě a něco vyřizovat, budu mít na většinu času dceru v nositku a ještě potahnu nějaký nákup, dárky apod. tak si tam ty vložky dám. Zároveň to není nic, co by nohu omezovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
3.9.20 19:41

Naše dítě nosí normálně barefoot, ale na atletiku jsem koupila normální (ideální by byly normální s dobrou špičkou, ale kde to sehnat, že…). Mívala barefoot a přišlo mi, že běhá pomaleji a „opatrneji“ než ostatní. Což je blbý, když se závodí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4305
3.9.20 20:00

Děti nosí téměř 100% BF. Dcera hraje tenis a má normální tenisové boty. Na kurtech mají trošku kecy, pokud má teniska výrazný vzorek, takže má prostě boty přímo na tenis. Teď začne hrát házenou a opět dostane boty k tomu určené. Na nějaký rekreační sport bych klidně volila BF. Jako kopačky na fotbal by se taky daly těžko nahradit barefoot botama :nevim: 90% času má barefoot, tak ty 2-3 hodiny týdně jí neuškodí boty s horší špičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama