Jaké by jste preferovali zaměstnání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:00
Jaké by jste preferovali zaměstnání?

Jsem nyní doma s dítětem, už to bude 6 let. Takže nějaký čas z oboru.
Momentálně se mi objevily 2 nabídky na práci a já přemýšlím co a jak.

1. Práce v kanceláři, kde ale požadují plný úvazek, nejsem si jistá zda mi povolí jen částečný. Pracovní doba je do 17.30 a školka zavírá v 16.30. Finančně to není žádná sláva, kdybych si zaplatila někoho, kdo by dítě vyzvedával, tak se mi to vlastně moc nevyplatí, kromě práce v mém oboru, benefitům, sociální vazby a samožřejmě pojištění atd bych lítala tam a zpátky jak pako. Na poloviční pokud počítám půlku platu to taky není zas něco, co by nás uplně vytrhlo, ale peníze nejsou úplně kvůli čemu bych se ráda vrátila k téhle práci. Manžel by asi každý den tak brzy domů nemohl, nebo by musel velmi brzy do práce, ale dělá na vysoké pozici a není ti uplně vhodné. Jde o velkou firmu.

2. Kamarádka mi nabídla pomáhat jí s úklidem v jednom menším hotelu. Pracovní doba 8-14 a plat srovnatelný s 8 hodinama v kanceláři, ale s tím, že by mi zaměstnavatel dal minimum ofiko a zbytek na ruku. Profesní kariera 0 a videla bych se vlastně jen s tou moji kamarádkou a šéfem. Ale méla bych klid a čistou hlavu, jen fyzicky náročné, ale lepší peníze. Bez benefitů, pojištění.

Co by jste volily?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.07.18 19:04

Dvojku. Prozatím. Změnit práci můžeš kdykoliv, až se naskytne ještě něco lepšího ;)

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 25.07.18 19:13

Jedničku, nejsem zloděj.
Ale hledala bych něco jiného.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 25.07.18 19:20

Ani jedno, pokud jsi doma 6 let, tak dalších pár měsíců to nezabije, finančně to taky nepotřebuješ.
Takže bych hledala dál nějakou jinou práci se zkráceným úvazkem, která by mne naplňovala.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 25.07.18 19:20

Zkusila bych se zeptat na zkrácený úvazek v té kanceláři. Co máš za vzdělání? Kamarádka ze střední školy nemohla najít po mateřské práci a tak šla uklízet, už uklízí osm let, do kanclu ji nechtějí, když pracuje jako uklízečka, i když vzdělání na kancelářskou pozici má. Neříkám, že úklid je podřadna práce, ale někteří zaměstnavatelé to tak možná vnímají, tak i proto bych volila jedničku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:22
@Anonymní píše:

1. Práce v kanceláři, kde ale požadují plný úvazek, nejsem si jistá zda mi povolí jen částečný. Pracovní doba je do 17.30 a školka zavírá v 16.30. Finančně to není žádná sláva, kdybych si zaplatila někoho, kdo by dítě vyzvedával, tak se mi to vlastně moc nevyplatí, kromě práce v mém oboru, benefitům, sociální vazby a samožřejmě pojištění atd bych lítala tam a zpátky jak pako. Na poloviční pokud počítám půlku platu to taky není zas něco, co by nás uplně vytrhlo, ale peníze nejsou úplně kvůli čemu bych se ráda vrátila k téhle práci. Manžel by asi každý den tak brzy domů nemohl, nebo by musel velmi brzy do práce, ale dělá na vysoké pozici a není ti uplně vhodné. Jde o velkou firmu.

2. Kamarádka mi nabídla pomáhat jí s úklidem v jednom menším hotelu. Pracovní doba 8-14 a plat srovnatelný s 8 hodinama v kanceláři, ale s tím, že by mi zaměstnavatel dal minimum ofiko a zbytek na ruku. Profesní kariera 0 a videla bych se vlastně jen s tou moji kamarádkou a šéfem. Ale méla bych klid a čistou hlavu, jen fyzicky náročné, ale lepší peníze. Bez benefitů, pojištění.

Co by jste volily?

Pokud jsi si jistá,že po x letech RP a x let uklízení najdeš odpovídající pozici kterou chceš, volila bych 2. Pokud ne volila bych 2. Ne kvůli financím ale kvůli práci. Zvážit musíš ty sama.

blumen
Hvězda diskuse 41928 příspěvků 25.07.18 19:28

Takhle nacerno bych nedelala, i kvuli vypoctu duchodu. A do 17:30 taky nepracovala. Hledala bych neco jineho, pripadne 1. na zkraceny

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5450 příspěvků 25.07.18 19:29

2 a hledala bych dal něco přijatelneho, pro mě by byla prvorada ta pracovní doba, abych ještě po práci mohla trávit čas s rodinou…

Ijen
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 25.07.18 19:34

Po pravde z techto variant ani jednu. Hledala bych praci v oboru na zkraceny uvazek. A pokud bych byla workholik, coz me po detech preslo, tak bych sla i na cely, ale za tolik penez abych si mohla platit hlidani.

Peckovapeckaklarka
Povídálka 11 příspěvků 25.07.18 19:44

Jednoznačně za 1.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:45

Tak já asi uvidím, když mi nevyhoví s tou poloviční dobou, tak můžu na chvíli ten úklid. Práci jsem si aktivně nehledala, našla si mě nějak tak sam. Ani tak nejde o peníze, ale už se doma docela nudím a něco dělat by to chtělo. Jen mi vyhovuje, že když je dcera nemocná nebo mají ve školce prázdniny (teď bude nastupovat poslední rok před školou) tak není problém a mám na vše času habaděj, na domácnost, na sebe, ale v zájmu zachování zdravého rozumu už bych měla mezi lidi.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 25.07.18 19:48
@Anonymní píše:

Co by jste volily?

Mluvím za sebe, buď jedničku, nebo nic. Podle toho, jak moc potřebuješ peníze a jak dobře to bude vypadat v CV. Pokud jsou peníze blbé a ještě to je pro kariéru jak nic, radši bych hledala dál. Ale někdy i špatně placená práce v cv vypadá skvěle a posune člověka dál na lepší místo. Uklízet bych nešla, návrat do kanceláře z pozice uklízečky totiž moc reálně nevidím.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 25.07.18 19:55

Vzala bych jedničku a snažila se o změnu pracovní doby. V jedné mojí práci to tak fungovalo, firma ofiko pružnou pracovní dobu ani zkrácené úvazky nenabízela, ale když se člověk zapracoval a byl pro firmu přínos, šlo pak domluvit v podstatě cokoliv. Ve zkušebce se dá odejít kdykoliv. Dvojku bych nebrala určitě, to bych radši hledala jiný způsob seberealizace.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 25.07.18 19:56

Já jsem doma 5 let a akorát včera jsem si podala žádost o brigádu do Kaufu k pokladnám a vybalování.. Domluvit se tam můžeš, jak potřebuješ, mají 135kč za hod. a navíc to není zas tak těžká práce oproti RD :D :D Mezi lidi… Myslím, že to pro vykojený mozek stačí 8) Jinak bych vybrala asi tu 2) Kdybych neměla na výběr.. Ty ale máš, tak nechoď nikam a ještě ledej :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:57
@Lalelale píše:
Mluvím za sebe, buď jedničku, nebo nic. Podle toho, jak moc potřebuješ peníze a jak dobře to bude vypadat v CV. Pokud jsou peníze blbé a ještě to je pro kariéru jak nic, radši bych hledala dál. Ale někdy i špatně placená práce v cv vypadá skvěle a posune člověka dál na lepší místo. Uklízet bych nešla, návrat do kanceláře z pozice uklízečky totiž moc reálně nevidím.

Já bych to uklízení asi pak nikde neuváděla, to už jedno jestli tam budu mít díru 6 let nebo víc. Peníze by byly fajn, ale nejsou u nás důvod proč bych šla do práce, spíš jen benefit. Ta první práce není nějak hrozně placená, cca 25t na plný uvazek. Ale to samé možná víc bych měla za tu druhou. Ale do té první na plný úvazek nemohu, oni mě kvůli tomu stejně asi nevezmou. Jsme ve stadiu vyjednávání.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >