Jaké byste si zvolili bydlení?

Anonymní
9.1.20 11:06

Jaké by jste si zvolili bydlení?

Zajímal by mě váš názor na naší situaci. Narodilo se nám druhé dítě a jelikož už mladší už nebudeme rozhodli jsme se jít do hypotéky, teď bydlíme v hezkém bytě v lepší čtvrti města. Místní trh je dost omezený, jsme velké město kde má manžel dobrou práci. Teď je několik variant a já nevím kterou jelikož to manžel hodil na mě že já budu hlavně s dětma doma ať si to rozhodnu.

Var.1 - Byt relativně v centru města, ale obávám se, že takový co by se mi líbil by byl na stropu naší hypotéky. Je tu rušno, ale veškeré vybavení na dosah ruky. Auto nemáme, ale plánujeme koupit, manžel ho do práce nepotřebuje já vlastně taky ne, ale na víkendy by bylo fajn. Jde o komplex novostavby co staví naproti škole kam chodí dítě. Ale je to u rušnější silnice s tramvají, přes silnici park, kde je to ale o víkendu natřískané. Bydlíme tu několik let a jsme spokojení, je tu vše a kousek do centra.

Var. 2 - byt v novostavbě u lesa. O dost levnější, ale v takovém místě kde je starší populace, domov důchodců a žádné obchody nebo tak 1-2 km nějaké potraviny. Z jedné strany les, z druhé komunitní zahrádky. Docela klid, ale civilizace pár zastávek autobusem, manžel by to měl asi o dva km dál než teď s tím, že mu jede přímý spoj až před firmu. Kdyby změnil práci stále bude v okolí kde je teď.
Za barákem přes silnici les, o kus dál velký park, ideální pro děti. Ale bude to hotové až za dva roky. Cena dobrá i když vysoká, zbylo by na garáž i auto. Je ale nutné jednat rychle než to bude pryč.

Var.3 čekat jestli se ukáže něco jiného, ale v okolí není kde stavět a nové jsou většinou na kraji města nebo dost daleko. Starý byt na rekonstrukci nechceme, na to nemáme platit dav nájmy během rekonstrukce a muž na to nemá čas.
Dům taky nechceme, ve městě nereálné a já nejsem typ co by se rýpal v zahradě nebo bydlel na vesnici.

Já jsem hrozně nerozhodná a je to hromada peněz. Tak co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31021
9.1.20 11:15
@Anonymní píše:
Zajímal by mě váš názor na naší situaci. Narodilo se nám druhé dítě a jelikož už mladší už nebudeme rozhodli jsme se jít do hypotéky, teď bydlíme v hezkém bytě v lepší čtvrti města. Místní trh je dost omezený, jsme velké město kde má manžel dobrou práci. Teď je několik variant a já nevím kterou jelikož to manžel hodil na mě že já budu hlavně s dětma doma ať si to rozhodnu.

Var.1 - Byt relativně v centru města, ale obávám se, že takový co by se mi líbil by byl na stropu naší hypotéky. Je tu rušno, ale veškeré vybavení na dosah ruky. Auto nemáme, ale plánujeme koupit, manžel ho do práce nepotřebuje já vlastně taky ne, ale na víkendy by bylo fajn. Jde o komplex novostavby co staví naproti škole kam chodí dítě. Ale je to u rušnější silnice s tramvají, přes silnici park, kde je to ale o víkendu natřískané. Bydlíme tu několik let a jsme spokojení, je tu vše a kousek do centra.

Var. 2 - byt v novostavbě u lesa. O dost levnější, ale v takovém místě kde je starší populace, domov důchodců a žádné obchody nebo tak 1-2 km nějaké potraviny. Z jedné strany les, z druhé komunitní zahrádky. Docela klid, ale civilizace pár zastávek autobusem, manžel by to měl asi o dva km dál než teď s tím, že mu jede přímý spoj až před firmu. Kdyby změnil práci stále bude v okolí kde je teď.
Za barákem přes silnici les, o kus dál velký park, ideální pro děti. Ale bude to hotové až za dva roky. Cena dobrá i když vysoká, zbylo by na garáž i auto. Je ale nutné jednat rychle než to bude pryč.

Var.3 čekat jestli se ukáže něco jiného, ale v okolí není kde stavět a nové jsou většinou na kraji města nebo dost daleko. Starý byt na rekonstrukci nechceme, na to nemáme platit dav nájmy během rekonstrukce a muž na to nemá čas.
Dům taky nechceme, ve městě nereálné a já nejsem typ co by se rýpal v zahradě nebo bydlel na vesnici.

Co to je za město, kde na okraji je civilizace 2 km? 8o To už je ta vesnice, kam nechceš, ne?

Já bych zvolila variantu čekat. Mezi bytem v centru, na kteréí nemáte, a v horoucích peklech, musí být ještě něco, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11627
9.1.20 11:19

Za mě 2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53003
9.1.20 11:19

Mám ráda klid, osobně bych šla do dvojky, ale to je o preferencích. Na druhou stranu bych nezatracovala tu rekonstrukci, pokud by jinak byt splňoval vaše požadavky a byl za o dost lepší cenu (úměrně ceně rekonstrukce plus rezerva). Ono pokud si najdete firmu, je rekonstruováno za pár měsíců max. a úměrně cenám bytů to, co zaplatíš za nájem navíc, už se tam celkem ztratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
9.1.20 11:20

K tomu, jak se popisuješ, bych volila variantu 1. Otázkou je, jestli vás to rušno časem nezačne štvát. Ale pokud tam někde poblíž bydlíte a fungujete a nemáte problém, tak bych šla do 1.

Já osobně bych šla do 2, nemám ráda velký ruch a stres. Navíc dotazem tady si možná ještě víc rozhážeš myšlenky. Každý ti poradí podle sebe.

Příspěvek upraven 09.01.20 v 11:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
9.1.20 11:23

@Bábrdl 2KM horoucí pekla?? :lol: :lol: 2KM to mám do centra od baráku a to bydlíme na celkem malém městě.

Jinak takhle… teď se možná kvůli dětem zdá být vhodná varianta „na okraji“, ale až budou děti větší, určitě ocení být blíž na kroužky a kamarádům, než pěkné pískoviště v klidu a tichu :)… a pokud i vy jste spíš „městský“ typ lidí co si rád někam dojde za kulturou, možná bych raději volila to centrum. :srdce: Přeji ať se dobře rozhodnete a dobře se Vám bydlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Bábrdl píše:
Co to je za město, kde na okraji je civilizace 2 km? 8o To už je ta vesnice, kam nechceš, ne?Já bych zvolila variantu čekat. Mezi bytem v centru, na kteréí nemáte, a v horoucích peklech, musí být ještě něco, ne?

myslim tím, třeba že na poštu je to 1 km. Do obchodu 800m přesně podle mapy. Lidi tam samozřejmě bydlí, ale není tam toho moc jako kavárny a restaurace. Takový ostrov je to :mrgreen: je to relativně u centra, ale okolo jsou ty zahrádky, takže tam není nic moc kolem. A řeka.

• Citovat
  • Nahlásit
17772

U bydleni musis vedet co chces a klidne na to i dlouho cekat. Misto by melo byt bud idealni nebo alespon blizko idealu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
9.1.20 11:25

Přesně, záleží, o jakém městě mluvíš :) určitě je rozdíl byt v centru v Brně, než jinde. U silnice, kde je větší provoz a tramvaj bych bydlet s dětmi rozhodně nechtěla. Stejně tak jako že bych nechtěla novostavbu - ze spíš „stavebních“ důvodů, že si nemůžu udělat co kde chci a všechno tam jde slyšet. Proto jsme koupili starý byt, na okraji města a zrekonstruovali podle sebe. Byl by problém bydlet třeba u vašich rodičů než by se to zrekonstruovalo? Znám rodiny, co si koupili nezrekonstruovaný byt a dělali to pomalu po částech a bydleli tam (to už je prostě ale jenom úhel pohledu).
Další věc je, že pokud si můžete dovolit auto a máte řidičáky, určitě si ho kupte. Tím se dostávám k bytu č. 2 - protože na nákupy může partner jezdit po práci než dojede domů.
Jelikož nechcete nic rekonstruovat šla bych do dvojky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
9.1.20 11:26
@Anonymní píše:
myslim tím, třeba že na poštu je to 1 km. Do obchodu 800m přesně podle mapy. Lidi tam samozřejmě bydlí, ale není tam toho moc jako kavárny a restaurace. Takový ostrov je to :mrgreen: je to relativně u centra, ale okolo jsou ty zahrádky, takže tam není nic moc kolem. A řeka.

Mne tohle zni super, ale to uz si musis vyhodnotit podle sebe. Jestli dojdete pesky do centra, tak o co jde? Moji rodice ted bydli na vesnici, ale do centra mesta je to porad jen 4km, kdyz jdu z nejake akce k nim, jsem tam za chvili a alespon si vyvetram hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4238
9.1.20 11:26

Rozhodl abych se podle toho jestli u toho lesa je autobusová zastávka nějak blízko. Pokud byste měli kousíček autobusovou zastávku tak bych volila to. Také bydlíme na kraji města dvě nebo tři zastávky do centra a to je úplně v pohodě. Kdybych se měla vláčet na zastávku nějak větší kus cesty jo no tak bych si to rozmyslela. Já bych třeba do centra kde je rušno nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 11:27

@Lenka_Hal právě já na takovém místě vyrostla jako je varianta 2.
Kdybych to přiblížila k Praze je to jako Vinohrady versus Bohnice…

• Citovat
  • Nahlásit
8956
9.1.20 11:31
@Anonymní píše:

1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 11:32
@Leviatan píše:
Rozhodl abych se podle toho jestli u toho lesa je autobusová zastávka nějak blízko. Pokud byste měli kousíček autobusovou zastávku tak bych volila to. Také bydlíme na kraji města dvě nebo tři zastávky do centra a to je úplně v pohodě. Kdybych se měla vláčet na zastávku nějak větší kus cesty jo no tak bych si to rozmyslela. Já bych třeba do centra kde je rušno nešla.
Zastávka je asi 150m od domu.
@leylen píše:
Přesně, záleží, o jakém městě mluvíš :) určitě je rozdíl byt v centru v Brně, než jinde. U silnice, kde je větší provoz a tramvaj bych bydlet s dětmi rozhodně nechtěla. Stejně tak jako že bych nechtěla novostavbu - ze spíš „stavebních“ důvodů, že si nemůžu udělat co kde chci a všechno tam jde slyšet. Proto jsme koupili starý byt, na okraji města a zrekonstruovali podle sebe. Byl by problém bydlet třeba u vašich rodičů než by se to zrekonstruovalo? Znám rodiny, co si koupili nezrekonstruovaný byt a dělali to pomalu po částech a bydleli tam (to už je prostě ale jenom úhel pohledu).
Další věc je, že pokud si můžete dovolit auto a máte řidičáky, určitě si ho kupte. Tím se dostávám k bytu č. 2 - protože na nákupy může partner jezdit po práci než dojede domů.
Jelikož nechcete nic rekonstruovat šla bych do dvojky.

Rodiče tu nemáme. Hypotéku a nájem taky neutahnem najednou, je to dost peněz. Taky je tu dost starých domů kde není výtah a to já s miminem nechci. Řidičák máme oba, navíc nákupy můžu řešit i online.

• Citovat
  • Nahlásit
31021
9.1.20 11:34
@B.O.K. Team píše:
@Bábrdl 2KM horoucí pekla?? :lol: :lol: 2KM to mám do centra od baráku a to bydlíme na celkem malém městě.

Já to pochopila tak, že ty 2 km je občanská vybavenost, ne přímo centrum města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat