Jaké bylo těhotenství a péče o dítě ve 40 letech?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
18.11.19 13:30

Jaké bylo těhotenství a péče o dítě ve 40 letech?

Ahoj matky, které jste si pořídily benjamínka těsně kolem 40 let? Jaké bylo těhotenství - náročnější, stejné? Jak jste zvládaly péči o mimino? Co starší sourozenci? Šly byste do toho znovu, nebo vás věk „doběhl“? (klidně anonymně)Narodilo se vám některé dítě s postižením, či obtížemi? Vracely jste se po něm do práce?
Máme doma už školáky, najednou si říkám, že bych to možná ještě jednou zažila - miminko, voňavé, těhotenské bříško. Na stranu druhou - vše je zaběhlé, v práci, doma, manželství…Říkám si, zda-li je čas ještě osud pokoušet…
Děkuju, EK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25915
18.11.19 13:44

Těhotenství příšerný, jako ta před tím. Péče o mimčo naprosto v pohodě a to jsem na něj a pětiletý dítě většinou sama. Ale měla bych tě upozornit, že jsi obětí evolučního procesu :mrgreen:. Už dávno je prokázané, že ženy kolem čtyřicítky mají opět mateřské pudy, ne kvůli tomu, aby samy měly děti, ale aby se staraly o vnoučata, zatímco jejich rodiče budou hledat obživu. Jen se nám v moderní době vlivem lepší výživy a jednoduššího života posunul přechod o deset let. Takže dnes vesele plodí čtyřicítky děti. Dobře si to rozmysli, protože ve čtyřiceti je voňavý miminko vcelku fajn, ale v pětapadesáti drzej puboš, to už je jiná káva ;). Nehledě na to, že budeš až do pětašedesáti muset pěkně zostra makat, aby jsi dítě uživila i na vysoké. Nebýt nečekanýho zázraku po létech boji s neplodností, tak si dítě taky v osmatřiceti nepořizuju :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35413
18.11.19 13:50

Já otěhotněla po 43. roce a těhotenství probíhalo normálně, poslední dva měsíce trochu náročnější pac mne bolela stydka kost a blbě se mi chodilo ale to byla veškerá jediná komplikace. V 5. Měsíci jsem jela se starší sama na hory, oblitala s ni kdejaký akce a tak no, vše v pohodě. Dítě se narodilo zdravé a naštěstí spankove hodné, takže fakt v poho. Musím ale říct ze bylo neplánovane, Mám ještě sedmiletou po dlouhém boji s neplodnosti. V tvém případě bych do toho nesla, ale já proste nechtěla nikdy 3 deti. Pokud ty ano, ve veku problem nevidím. Co mi vadí, ze mala je teď trochu “brzda” v programu ;), těším se až trochu vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35413
18.11.19 13:54

@Janli kolem 40 se rodilo i dřív, třeba moje prababicka měla 6 deti, poslední ve 42 letech. Myslím ze to nebylo nijak neobvykle. Proste se rodilo dokud to šlo. Mluvím o 20. letech min století.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4948
18.11.19 13:55
@Janli píše:
Těhotenství příšerný, jako ta před tím. Péče o mimčo naprosto v pohodě a to jsem na něj a pětiletý dítě většinou sama. Ale měla bych tě upozornit, že jsi obětí evolučního procesu :mrgreen:. Už dávno je prokázané, že ženy kolem čtyřicítky mají opět mateřské pudy, ne kvůli tomu, aby samy měly děti, ale aby se staraly o vnoučata, zatímco jejich rodiče budou hledat obživu. Jen se nám v moderní době vlivem lepší výživy a jednoduššího života posunul přechod o deset let. Takže dnes vesele plodí čtyřicítky děti. Dobře si to rozmysli, protože ve čtyřiceti je voňavý miminko vcelku fajn, ale v pětapadesáti drzej puboš, to už je jiná káva ;). Nehledě na to, že budeš až do pětašedesáti muset pěkně zostra makat, aby jsi dítě uživila i na vysoké. Nebýt nečekanýho zázraku po létech boji s neplodností, tak si dítě taky v osmatřiceti nepořizuju :mavam:

Vcelku souhlasím, ale tomu vytučněnýmu se musím smát, že to spoustu lidí bere jako argument, proč není dobrý si takhle pozdě pořídit dítě, přitom my minimálně do těch 65 let makat budeme, dřív důchod nehrozí a je jedno, jestli jí je 20, 30 nebo 40 let :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
18.11.19 13:56

@Janli naprosto souhlasim. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
18.11.19 13:56

Ja rodila prvni v 37 a mela jsme vcelku pohodove tehotenstvi, ale me druhe tehotenstvi je jeste lepsi. Nemam prakticky zadne potize, tuk tuk tuk na drevo. Rodit budu ve 40.

Co se tyla pece o miminko, tu ja moc dobre nezvladam, ale na to mam pomoc v podobe manzela. Je o 10 let mladsi, tak tomu snad energie jeste nechybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3212
18.11.19 14:04

Já otěhotněla v 38, rodila jsem asi dva měsíce před 39. narozeninama. Těhotenství v pohodě, až na těhotenskou cukrovku, ale tu jsem měla i při dceři, kdy mi bylo 34. Bála jsem se těch genetických testů, aby bylo všechno v pořádku, ale měla jsem vše ukázkové, tak jsem jen podepsala, že nechci odběr plodovky. Porod byl stejný jako první, jen syn byl malinko větší než dcera, takže trochu větší fuška ho vytlačit. No, už je to tříleťák. V září nastoupil do školky, dcera do školy, já se nevracela do původní práce, ale nastupovala jsem do nové práce. Takže to září bylo trochu záhul, než si to sedlo. Teď už dobrý. Šla bych do toho znovu, jsem ráda, že mám dvě děti. Hranice byla do 40 let. Ale já celkově začala pozdě, takže jsem ráda, že jsem ty dvě děti do tý čtyřicítky zvládla :mrgreen: I když možná bych do třetího ještě šla, ale už je mi 42, to už je moc. Přítel už nechce, hodně moc a dlouho jsem ho ukecávala na druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
18.11.19 14:10

V tomhle věku se mi narodily dvě nejmladší děti, Fyzicky jsem těhotenství snášela dobře, jsem vcelku v kondici, Psychicky podstatně hůř, byla znát únava a vyčerpání..Taky jsem si daleko víc připouštěla možnosti různých komplikací, které se ve vyšším věku matky zvyšují. Jsem moc ráda, že děti mám, ale „zadarmo“ to fakt nebylo. Věk kolem té 40ky vnímám jako hraniční pro plánování těhotenství.

Příspěvek upraven 18.11.19 v 14:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
18.11.19 14:11

Moje maminka měla bratra těsně před 40. rokem. Těhotenství zvládla na ten věk ukázkově. Porod byl hodně náročný a bratr málem zemřel, mamka byla úplně k. o. jak by se řeklo. Jestli to bylo jen věkem ti ale nepovím. Nicméně oba mohli být rádi že to přežili. Díky tomu porodu a oživování bráchy po porodu měl nějaké následky. Do práce se mamka samozřejmě normálně vrátila když měl brácha 3 roky. Já a starší bratr jsme byli na přechodu ZŠ a SŠ a malého bráchu jsme měli a máme pořád rádi (dnes už dospělý chlap). Mamka s ním omládla a nelituje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4709
18.11.19 15:09

Já otěhotněla v 39, rodila ve 40. Dítěti je teprve osm týdnů, takže zatím můžu hodnotit jen těhotenství. To bylo bez problémů, vlastně asi stejné nebo hodně podobné jako u prvního dítěte o 7 let dříve. Do práce jsem normálně chodila do osmi týdnů před termínem. Akorát u obou těhotenství podezření na toxoplazmózu, ale po opakovaných vyšetřeních a opakovaných odběrech, ve všech trimestrech, neprokázána. Tedy jedinou komplikací byla teď u druhého dítěte těhotenská cukrovka, ale stačila jen úprava stravy, pro mě tedy bez komplikace. Porody byly odlišné, jedno dítě děvče, druhé chlapec.
Jak to budu nebo nebudu zvládat dál, to teprve ukáže čas. :think: Zatím to je vše v pohodě. :palec: Ale dvě děti po sobě jsem nechtěla, pro druhé jsme se rozhodli až nedávno takto s odstupem a vyšlo to. Starší je v první třídě, takže pro ni hodně změn v jedné chvíli, ale naštěstí bez problémů a nadšení ze sourozence přetrvává. Zatím :lol: Akorát pak vymyslet zábavu, tedy aby se na výletě bavily dvě věkově rozdílné děti, bude asi někdy těžké. Případně jeden výlet pro starší a příští pro mladší, ať to je fifty fifty. :lol: Jo a pak si budu hledat novou práci. Tak snad se mi i přes věk a malé děti podaří za tři roky něco najít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4709
18.11.19 15:20

Ještě dodám to nejdůležitější - obě děti jsou zdravé. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
18.11.19 15:32

Pohled z druhe strany : jsem dite, ktere matka mela po 40. a za me jako malicke dite jsem to nevnimala, pozdeji kolem 10let uz vsak ano, reakce okoli, kdy mamce rikali babicko, absence takovych tech adrenalinovejsich sportu apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25915
18.11.19 16:18

@osvc to je nesmysl, nemusíš makat do strhání těla. On je dost rozdíl, jestli si přibereš druhou práci, aby jsi uživil jedno či dvě děti na vysoké, ve čtyřiceti nebo v šedesáti. Navíc většina lidí v dělnických profesích je v šedesáti dávno v invalidních důchodech, protože jejich tělo takovou zátěž nezvládlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25915
18.11.19 16:21
@veria píše:
@Janli kolem 40 se rodilo i dřív, třeba moje prababicka měla 6 deti, poslední ve 42 letech. Myslím ze to nebylo nijak neobvykle. Proste se rodilo dokud to šlo. Mluvím o 20. letech min století.

Já mluvím o době před pár sty lety, proto zmiňuji evoluční relikt. Ne dobu pár desítek let zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat