Reklama

Jaké cviky na rozestouplé břišní svaly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 16.01.17 10:32
Jaké cviky na rozestouplé břišní svaly

Ahoj na sonu mi řekli, že mám dávat pozor že mám rozestouplé břišní svaly (po cs). Chci se zeptat jaké cviky mám cvičit, abych je zpevnila. Bojím se, abych si neublížila, tak jsem případně chtěla o radu požádat i nějakého osobního trenéra.

nebo když dojdu k obvodnímu, a řeknu mu o žádanku, napsal by mi pár hrazených rehabilitací? na sonu mi zo napsali, že je mám rozestouplé…

Ale říkala jsem si, že se ještě zeptám tady. Jestli jste někdo cvičil, a co a jak dlouho a jak to pomáhalo. Díky)

Reklama

Reakce:

purka
Stálice 92 příspěvků 130 inzerátů 16.01.17 10:40

Cvičila jsem třičvrtě roku přímo svaly na rozestup dle rehabilitační sestry a nakonec jsem skončila na plastice. Mela jsem rozestup 7 cm, ale vypouklé břicho mi dělala hlavně povolená břišní stěna. Nevím jak vypadá to tvoje, ale na internetu je několik odkazu na cvičitelky, které se tím zabývají, možná ti poradí zda to má smysl.

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.01.17 10:44

Dávej si pozor na pupečníní kýlu. Já už jí trochu mám. Jsem po dvou císařích a tu kýlu jsem měla už po prvním ani nevím od kdy? Ze začátku to chce cvičit hluboké stabilizační svaly trupu (hodně cviky kde zapojuješ správně dýchání), šikmé břišní svaly a zvedání pánve. S tou rehabilitací by mě také zajímalo jestli napíší na tohle.

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.01.17 10:46

To je pravda, někdy pomůže jen ta plastika, když už je to opravdu hodně.

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 16.01.17 10:53

Najdi si na FB Rehab women, dočteš se info, navíc pořádá semináře a kurzy po celé republice. Lékaři to obvykle řeší plastikou.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 16.01.17 11:01

@Niemeyer Záleží, jak hodně. Já po všech porodech (neměla jsem císaře, ale zase jsem byla těhotná několikrát dost rychle po sobě) začínala opatrně - šestinedělí vpodstatě nic, jen takové to ležení na polštáři kvůli zavinování dělohy a kroucení špičkama nohou a pak jsem dodržovala to, že první tři měsíce by se žena měla šetřit. po této ochranné době, když už jsem měla pocit, že co má být, je zahojené, jsem cvičila šikmé břišní svaly. Je to podobné sedu lehu, ale točíš se do stran. Přímý sed leh naopak rozestoupené břišní svaly fixuje. Nyní mám svaly vpodstatě u sebe a to mám tři děti, takže už se dlouho nemusím omezovat (mám tedy zase jiná omezení). takže pokud je vše OK a neí tam rozestup třeba deset cm (s tím už doma bez plastiky fakt nic neuděláš), tak radím začít cvičit opatrně ty šikmé. Položíš se na zem, pokrčíš nohy v kolenou, ruce dáš za hlavu a rovnou z lehu se stáčíš střídavě k levému a pravému koleni, ale zvedáš se jen trošku, vpodstatě jen po lopatky několik cm nad zemí. Zezačátku trošku a postupně přidáváš. Cvičila jsem to opravdu chvilku, zezačátku třeba pětkrát na jednu a pětkrát na druhou stranu několikrát za den. Určitě najdeš nějaké idnstruktážní vi­deo.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 16.01.17 11:17

@Niemeyer spíš než s trenérem bych to zezačátku řešila s dobrým fyzioterapeutem.

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 16.01.17 12:00

@Niemeyer
Také mám rozestup, jsem skoro 7m po porodu, cvičit se bojím, prý se nemá vůbec. :nevim: Bylo mi teď doporučeno toto, tak uvidím, chystám se pánovi volat. http://www.fitpeople.cz/…otaping.html

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 16.01.17 12:05

@Niemeyer Tady ještě přikládám odkaz, který mi kdysi velmi pomohl, co se informací o diastáze týče:

http://iva-mmt.blog.cz/…isnich-svalu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 16.01.17 12:20

Díky, půjdu se na to zeptat obvodního, co mi poradí. třeba mi jednu návštěvu fyzio dá, a bude to stačit.:)

Leduška
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 16.01.17 12:24

Ahoj, já chodila taky na fyzioterapii, cvičila jsem doma zhruba půl roku a snažila se, aby se rozestup zmenšil, ale bohužel. Na rehabce mně mudr. řekla, že pomůže jen plastika. Měla jsem 8cm díru v břiše a teď jsem 7 týdnů po abdominoplastice.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama