Jaké domácí práce nesnášíte, jaké milujete?

5469
3.7.13 12:40

Jaké domácí práce nesnášíte,jaké milujete?

Ahojky, odkládám úklid, tak mě napadlo založit toto téma :mrgreen: Pojďme si postěžovat jaké domácí práce jsou opruz a co rády cídíme a leštíme :D
Za mě: k smrti NESNÁŠÍM čištění kachliček a obkladů v kuchyni :pocitac:, nesnáším úklid vnitřků (skříně, špajzka a šuplíky), nesnáším leštění kuchyňské linky a úklid vnitřků linky (opět :poblion: ). Nevadí mi vytírání, vysávání, drhnutí schodů, utírání prachu, mytí oken, čištění obkladů v koupelně (voda se savem, široký mop a jedu). Ráda převlíkám postele, věším prádlo, ráda vařím (vesměs, občas na mě příjde splín, ztráta inspirace, ale to asi občas každou), zavařuju, ráda čistím koupelnu a záchod. Miluju žehlení (asi jsem divná :mrgreen:, ale báječně se při tom uklidním). No, už mě nic akutního nenapadá :think: A co vy, dámy, podělte se a mi se třeba podaří ještě chvíli odložit ten úklid kuchyně :pankac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41882
3.7.13 12:42

Ráda vařím a peču.
Všechno ostatní dělám nerada :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
3.7.13 12:44

Nevadí mi věšení prádla, nesnáším utírání prachu, žehlení, umývání oken

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469

@lyrica
No vidíš, a chlapi to naše sebezapření ani neocení :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758

Taky mám uklidovej den :-)
Rada: věším prádlo, žehlím ale jen v rozumné míře, vytírám, čistím okna,
Co přímo nesnáším: Práci v kuchyni, takže nádobí ať už mýt nebo dávat do myčky, celkově kuchyň jako místnost nesnáším, takže mytí linky, sporáku kachlí, a vše co je v této místnosti-dělám s těžkým odporem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2

Dělám to, protože musím. Nějak jsem si nevypěstovala mimořádně kladný vztah k žádné z činností. Nemůžu říct, že bych něco vyloženě nesnášela, když to nedělám ráda, dělám to málo. Snad se mně daří to úspěšně maskovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132

Taky rada varim (kdyz nemusim denne), vcelku rada zehlim (kdyz toho neni hromada), hrozne rada venku vesim vyprane pradlo.
a jinak asi nesnasim vsechno ostatni a jednoznacne vede myti podlah a pak takove ty organizacni uklidy v kuchyni ve spizi atd. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
3.7.13 12:45

Tak ja nesnasim utirani prachu a zehleni, jeste mi celkem vadi veseni a skladani pradla :-D jinak mi nevadi asi nic :-D nadobi jsme vyresili myckou :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882

@Apaji cheche, no hele, můj uklízí možná častěji než já :mrgreen: Pustí si k tomu na plný pecky nějakou hudbu a jede :mrgreen: Jsem si to uměla zařídit :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5725

Nesnáším skoro všechny domácí práce. :mrgreen: Vařím jen proto, abychom měli co jíst. Bytostně nesnáším mytí oken, leštění zrcadel, apod. Z mytí WC se mi dělá docela šoufl, ale muž by se toho nedotkl ani v rukavicích. :roll: Nevadí mi snad jen vysávání, praní a utírání prachu. Mytí kuchyňské linky a sporáku považuju za samozřejmost. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9162

Nejsi divná, já taky miluju žehlení. Spíš tě obdivuju, že ti nevadí utírání prachu a mytí oken. To já teda nemusím. Ale já mám pitomá okna ;) Jinak vařím taky ráda, ale jsou to většinou dostihy. Vařím a peču často a moc, je to nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305

Nesnáším všechny, nemiluju žádnou. Miluju svojí sušičku, pračku a myčku.

Příspěvek upraven 03.07.13 v 12:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
3.7.13 12:46

Mám ráda: žehlení (to je můj relax), věšení prádla, mytí nádobí, mytí wc

Nemám ráda: úlid „velké špíny“ tj, něeho fakt echt mastného nebo zašpiněného - třeba válka s plísní v koupelně za těsněním ve sprše, čištění grilu apod.

Ke zbytu prací se stavím tak nějak neutrálně, ještě celkem ráda uklízím šuplíky a skříně, třídím a „dávám věci na místo“ - ale to musím mít fakt chuť a čas, protože to vždycky všechno vytahám ven, udělám veliký bordel a pak to skládám a nepotřebné vyhazuju, to miluju. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
3.7.13 12:46

Já ráda žehlím. Ale co je dítě na světě, neztrácím tím čas :-) Baví mě cokoli mýt a čistit, ale nesmí toho být moc, protože pak mi to bere energii jen od pohledu. Takže třeba pár talířů ve dřezu je pohoda. Špinavé nádobí vrstvené na hromadách ve fázi, že není ani čím sníst jogurt, to je děs. Podlaha včera umytá je na mytí pohodička. Podlaha týden nemytá, pošlapaná od zabahněných bot, ta klidně s mytím ještě počká. Okna s minišmouhou se musí přeleštit znovu. Okna, že skrz ně není vidět ani na venkovní parapet, ty myju jen s odporem. Vařit? Jeden den v měsíci mě osvítí vařicí zápal a uvařím pět jídel najednou. Ohřát si jedno druhý den k obědu? Neexistuje! Protože tím se pak tvoří ta hromada špinavého nádobí… a tak dále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
3.7.13 12:49

@Katuskka
A pak se někteří diví, že v rodinách, kde panují tradiční Vánoce (uklizeno, vyčištěno, vyleštěno, zářící byt), po pár letech ženská prohlásí: „mě už ty Vánoce nebaví…“ :lol: Já ted Vánoce miluju, ale dělám tak, abych nebyla vyflusnutá. Manžel udělá 3 druhy cukroví, já 4 druhy. Manžel vysává, já vytírám…prostě to jde. Ale pamatuju dobu, kdy jsem ještě já byla dítě a u nás se běžně vyhazovaly všechny skříně a šuplíky, vytřely se všechny police ve skříních i šuplíky, všechno se vytřídilo, znovu přeskládalo, uložilo zpět. Taktéž knihovny (a to jsme doma měli cca 2000 knih). Děs :zed: Ještě teď mám noční můry a z toho pramení i má nechuť uklízet vnitřky skříní a šuplíky :poblion:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat