Jaké finty aby se naučil sedět a čůrat

89
12.10.08 09:25

Náš Fanoušek má 22 měsíců. Dávala jsem ho asi od roka a čtvrt po každém spaní na nočník. Nebyl problém a v létě jsme se snažili aby chodil nahatý a říkal si,ale bez úspěchu. A najednou se úplně změnil a začal se bránit vůbec se na nočník po:,–(it. Ke všemu neřekne, že má plnou plínku nebo že udělala BOBO. A ještě když je pokakaný tak ani nechce přebalit, pokaždé s ním bojuju. Už nevím co na něj - zkoušeli jsme medvídka a hrací nočník, ale nezabírá, jen mu vadí, že má jeho plínku… tak teď to zkoušíme přes pohádky, pořád je chce pouštět, tak vzždy jen za to, že si alespon sedne s tím, že když uděla něco do nočníku bude druhá. ale zatím to funguje, že jen sedí. Chci se optat, jaké finty používáte vy… poraďte… už si myslím, že to i jinak chápe, co a jak. Ale sednou si sama na nočník a čůrat do něj..to mi přijde divné..chiiii..

děkuji Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
12.10.08 10:13

Jarko,
vydrž, ono to přijde samo. U nás to bylo během 4 dnů asi ve 23 měsících. Prostě najednou začala chodit na nočník a bylo to. Předtím (asi od roku a půl) jsem to vždycky vyzkoušela a když to nešlo, tak jsem to zas na měsích nechala být. Nemělo smysl zkoušet nějaké fígle a vychytávky, protože je tvrdohlavá jak poleno a nedala se.:D Přišla si na to úplně sama a bez nervování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
12.10.08 10:44

Já bych ho prostě nechala, takhle stresuješ sebe i jeho. On nebude mít plínu do osmnácti. Já jsem holkám prostě jednoho dne plínu sundala (bylo jim kolem dvou let) a hotovo. Byla výhoda, že bylo teplo, takže hodně běhaly nahé. Během týdne pochopily, že mokré kalhoty nejsou nic moc. Zpočátku jsem je dávala čůrat častěji, pak jsem to nechávala na nich. Nehody samozřejmě byly, učůrnuté kalhotky ještě dlouho. Plínu pak dostávaly jen do auta a na spaní.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.10.08 13:12

Jak tu psaly holky, malej musí chtít sám.Pokud se vzpírá nemá to smysl, možná zkuste-u nás to funguje i u jiných věcí: nesedej mi na nočníček! Nečurej mi tam, nejez mi to, ne že si oblečeš kalhotky:) naše malá totiž vždy dělá pravý opak, tak tohle pomáhá. Naše Vendulka se naučila na nočník teď v 19ti měsících,ale my máme pomocníka pejska,kterého chce ve všem napodobovat, takže když čurá on , malá chce taky. Ale pro změnu teď řešíme problém,že malá plenky úplně odmítá i na spaní, což samozřejmě ještě nejde,tak máme boje s tím nandat jí ji před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.10.08 13:14

Jak tu psaly holky, malej musí chtít sám.Pokud se vzpírá nemá to smysl, možná zkuste-u nás to funguje i u jiných věcí: nesedej mi na nočníček! Nečurej mi tam, nejez mi to, ne že si oblečeš kalhotky:) naše malá totiž vždy dělá pravý opak, tak tohle pomáhá. Naše Vendulka se naučila na nočník teď v 19ti měsících,ale my máme pomocníka pejska,kterého chce ve všem napodobovat, takže když čurá on , malá chce taky. Ale pro změnu teď řešíme problém,že malá plenky úplně odmítá i na spaní, což samozřejmě ještě nejde,tak máme boje s tím nandat jí ji před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
12.10.08 13:14

Ahoj,u nás to bylo taky tak,Peťka bojkotovala nočník urputně,takže chodí na velký záchod.Koupili jsme jí to menší prkýnko a stupínek,aby dosáhla.Ze začátku jsme jí pomáhali,ale teď to bravurně zvládá sama :wink: .Dokonce se tam i zavírá a říká :mamiko,plyč,takže ji nemůžu kontrolovat.Minule si tam zapomněla dát to prkýnko a lovila jsem ji ze záchodu,ječela :mamiko,pomoč!
Jo,a máme 27měsíců a chodí na WC od 24 měs.
A nočníky jsou schované na půdě. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
12.10.08 21:29

No náš malej je fakt umíněnec. Ne a ne a ne… a vy se snažte… já jsme já a kdo je víc. Díky ale za podporu, ono nám stejně nezbude nic jiného než čekat.
Jen jsem potřebovala slyšet, že v tom nejsme sami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
22.10.08 14:29

ahojky, myslím, že na to nejlíp funguje čas:) naše malá taky měla období velmi tvrdého odporu k nočníku. momentálně jsme ve fázi, kdy se do něj občas vyčůrá, když jí tam po:,–(ím, občas si jen posedí, občas nechce ani sedět, tak jí do ničeho nenutím. jako lákadlo u nás zafungoval bublifuk:) teď jsme dokonce na bublifuk naučili držet otevřenou pusu při čištění zubů:) teď právě bojuju sama se sebou, že jí tu plenu zkusím doma sebrat, jestli by během pár dní nezačala chodit na nočník sama, ale když ty pleny jsou táááák pohodlné:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.11.08 08:40

ahoj štefko, nevím,jestli jste už nočník zvládli (to téma už je tady delší dobu),ale ten samý problém měla kamarádka s 2 letým synkem. Tak jsem jí poradila, aby koupila dětské polstrované prkýnko na záchod (cca 150,–) a místo nočníku ho učit chodit tam. Zabralo to, malej si připadal dospěle a pomalu si zvyká :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama