Jaké hračky baví novorozence?

246
14.6.21 14:26

Jaké hračky baví novorozence?

Podobné téma už tu sice je, ale je skoro 8 let staré, tak zakládám nové :)

Dostala jsem od tchýně peníze, že mám malému něco koupit, ale popravdě ani po přečtení diskuzí nejsem moc moudrá.

Odkdy a co bavilo Vaše děti?

Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7529
14.6.21 14:41
@Mamca_1234 píše:
Podobné téma už tu sice je, ale je skoro 8 let staré, tak zakládám nové :)

Dostala jsem od tchýně peníze, že mám malému něco koupit, ale popravdě ani po přečtení diskuzí nejsem moc moudrá.

Odkdy a co bavilo Vaše děti?

Děkuji!

Novorozence nejvíc baví náruč jeho maminky. :kytka: pokud chceš něco pořídit, kup třeba černobílé knížky na podporu zraku, nějakou pěknou hrazdičku, chrastítko, nebo o ball. Děti tohle všechno zajímá tak nějak postupně, víc asi cca od 3-4 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
14.6.21 14:42

Novorozence baví jen prso a mámina náruč. Nic víc. Novorozenec nereaguje ani na chrastítka, to skutečně až později, kdy se cíleně začne rozhlížet po okolí. Pak čím barevnější, tím lepší, zpočátku neodborné mlácení do chrastítek, pak pokus vzít to do ruky. A když pak začnou růst zoubky, tak samozřejmě cokoliv, co se dá narvat do pusy a žvýkat a žvýkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26612
14.6.21 14:42

Novorozence žádné. Ale kup si nějakou hrazdičku nebo hrací deku na pak, nebo houpací lehátko. A pak takové ty klasické hračky Lamaze atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
14.6.21 14:54

Novorozence žádné hračky nebaví. Pokud tedy jako novorozence bereš dítě mladší 4 týdnů. Řekla bych, že okolo toho měsíce nejdřív začala děti bavit hrazdička a hlavně kolotoč nad postýlkou.

Hračky do ruky u nás začaly fungovat někdy druhý měsíc života. A to ještě určitě ne všechny, ale ty, které byly hodně snadné na úchop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
976
14.6.21 15:33

Doporučuji dřevěnou hrazdičku, pod ní nějakou hezkou deku 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
14.6.21 15:42

Tak novorozence baví maximálně prso a dudlík :lol: jinak já bych koupila kolotoč nad postýlku, chůvičku, možná oblečenî, klidně i pleny, houpací křesílko,…prostě praktický věci, na klasický hračky má ještě čas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
15.6.21 03:39

Jak už bylo řečeno výše, novorozence nebaví nic. Buď bych koupila hrazdičku na později, nebo něco užitečného do začátku- šátek na nošení + hopsací míč pro tebe + něco na čtení, tak můžeš trávit prvních 6 měsíců s miminkem. Dál jsem si užila kočárek a psa. S plínkama dopředu bacha, koupené nemusí miminku vyhovovat, je třeba vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
15.6.21 06:14

Jak pisi vyse - pro novorozence netreba nic, krom maminy. :srdce:
Dceru pak, kdyz zacala vnimat, tak bavila hrazdicka z ikei, ten balonek, jak se prodava v DM(ted si nevzpomenu na nazev) a cernobily a barevny obrazky a knizky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
15.6.21 06:19

@Katpil my máme hraček plnej kbelík a stejně ji nejvíc zajímá prázdná pet láhev, ovladač od tevize a sluchátka 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
16.6.21 12:19

@zlobivá_matka jo tak to malou zajimalo pak taky, jak se zacala vic zajimat o svet a hybat. Uz mame jeden ovladac rozbitej, vysavac ji bavi taky odmalicka. My nastesti moc hracek nemeli… takze jak je ted vetsi a samostnejsi, tak vykramuje skrin s taskama a pak mame obe zabavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat