Jaké je přijatelné dojíždění do školy v 6. třídě?

Anonymní
21.1.21 22:47

Jaké je přijatelné dojíždění do školy v 6. třídě?

Hezký večer,

chtěla jsem se zeptat, jaké je pro vás přijatelné dojíždění do školy pro děti v 6. třídě (tedy 12 let).

Syn má školu v jedné části města a z mnoha důvodů jí nechceme měnit. Máme možnost se přestěhovat do bytu na druhé straně města, ale syn by musel dojíždět autobusem. Zastávka doma i u školy 2 minuty ode dveří, bez přestupu, ale v tom buse by strávil na jedné cestě 25-30 min, podle hustoty provozu.

Ráno bych ho mohla často odvézt na tramvaj, kterou by pak jel cca 12 min, to by bylo v pohodě. Ale odpoledne by domů jezdil sám. (Jinak je zvyklý jezdit sám do školy a že školy, ale kratší trasu.)

Potřebujeme si koupit bydlení. Tenhle byt nám velmi vyhovuje, je to na dobrém místě. V docházkové vzdálenosti by měl syn kroužek, na který chodí 2× týdně (doteď jsme ho tam vozili).

Co myslíte? Přijde vám to ok? Někdo blízký se poměrně nepříjemně vyjádřil, že je to špatně a já začala pochybovat. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11830
21.1.21 22:50

V 6.tride spousta deti zacne jezdit pres pul mesta na vyberove skoly, gymnazia, z vesnickych malotridek do mesta na 2.stupen… Ja na tom nevidim nic spatneho :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.1.21 22:52

Mně to přijde v pohodě :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
21.1.21 22:54

On sám se na to cítí?
pak bych do toho šla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
21.1.21 22:55

V pohodě, těch par minut rozdíl bych neřešila. Jestli nastoupí u domu a vystoupí u školy, tak by mi bylo jedno, jestli pojede 12 minut nebo 25 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 22:57
@bublinek píše:
On sám se na to cítí?
pak bych do toho šla

Syn je v pohodě. Na nový byt a vlastní pokoj se moc těší. Ale ještě si neumí představit tu dobu dojíždění. Ty praktické záležitosti řešíme my dospělí…

• Citovat
  • Nahlásit
1022
21.1.21 22:58

Asi tak, aby nemusel vstávat před 6:00. To jsem kvůli škole vstávala já, a bylo to schůdné. V 6:50 mi jel bus, ve škole jsem byla v 7:35-7:50 podle dopravní situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
21.1.21 22:58

U nás jsme jezdili 50minut jednu cestu. Cestou tam a zpátky jsme se stihli naučit a udělat některý úlohy, přečetli jsme spoustu knížek. Nauč syna ten čas využívat a bude to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24787
21.1.21 22:59

Přijde o kamarády. Ty z místa bydliště ho nemusí vzít, bude pro ně cizák co s nimi ani není ve škole a pro kamarády ze školy bude daleko. Jinak dojezdová vzdálenost je dle mě v pohodě. Hodina denně na cestě není nic strašného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
21.1.21 23:07

Dcera dojížděla sama od poloviny 4. třídy. Sice jenom 6 stanic tramvají, ale přecházela 2 velké křižovatky. Z toho jedna byla z několika z nejhorších v Praze. Zvládala bez problémů. Pouze mě každé ráno po přechodu té druhé prozvonila na mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
21.1.21 23:22

Hele pul hodky je jeste v pohode, imho mu kupte ctecku at neni vecne veku na mobilu a at si cte. Jinak ja zazila, ze za me dojizdeli jeste o dost mensi prckove (tipuju druha trida max) asi 10 minut busem a prechazeli jednu dost rusnou silnici ikdyz se semaforem. Ja tehdy jezdila snad uz ve ctvrtaku do skoly celou stredni cca 1:10 klika klika a ty mrnata k nam do busu nastupovali a jeli 5 zastavek. Segra zas chodila od 5ty tridy 25minut pesky, kazdy den a jen sem tam si brala mhd. Takze asi tak nejak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2197
21.1.21 23:23

Jezdila jsem takto od 3. třídy z vesnice do města stejně jako spousta dalších dětí. Jestli je zastávka u školy, tak tím líp, já jsem z nádraží musela letět pěšky přes půl města do školy a hudebku jsem zase měla na druhé straně města. Všechno jsem zvládla si sama oběhat a s vypsanými spoji na papírku se sama zařídit. Musela jsem. Bez mobilu. Jak často ten bus jezdí? Ten můj jednou za hodinu, když jsem jej nestihla, tak jsem šla na další čekat do knihovny a dělala si tam úkoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3261
22.1.21 00:21
@Janli píše:
U nás jsme jezdili 50minut jednu cestu. Cestou tam a zpátky jsme se stihli naučit a udělat některý úlohy, přečetli jsme spoustu knížek. Nauč syna ten čas využívat a bude to v pohodě.

Já dělala ráno v mhd úkoly, nebo se učila na test, ze mě by si příklad brát neměl :lol:

Já to měla cca půl hodiny s přestupem od 3.třídy… On si zvykne… Bylo nás takto ve škole víc… Byla to výběrová zš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
22.1.21 06:17

Já teda nevím, jak moc se doba změnila, ale já právě v 6. třídě dojíždět začala. Měla jsem už teda mobil, ale volání i SMS tehdy ještě bylo za majlant :lol: takže stejně jsem našim nijak nehlasila, že vše ok. Dojížděla jsem asi 20 minut do vedlejšího města a měla jsem už tehdy spolužáky, kteří jezdili z různých vesnic a měli tam třeba i dva přestupy, na cestě strávili klidně hodinu tam hodinu zpět. Za mě skvělá zkušenost, naučila jsem se na tom používat hromadnou dopravu, řešit ujetý autobus, zpoždění, různé nenadálé situace (občas nám třeba autobus nepřijel kvůli povodním apod), udělala jsem si přátele z jiných měst (jak tu někdo psal, že o staré kamarády přijde a noví ho možná nevezmou, já bych se toho až tak nebála, začátek může být těžší, ale bez kamarádů nezůstane). Velká výhoda byla, že na střední jsem pak dojížděla výrazně dál, s přestupy, a nebyl problém, už jsem to znala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
22.1.21 06:44

25 minut mi dojizdeji deti normalne jiz od prvni tridy. Od seste, co presla na gympl, ktery je dale, dojizdi jeste dele. Dostala se i na vyberove gymnazium, ale tam uz byl dojezd pres hodinu a dva oresrupy. Navzdory tomu, ze by ji ta skola vyhivovala, jsem ji to rotmluvila, to uz bylo na denni dojizdeni moc. Druhy aspekt ale je, ze ve skole si deti tvori pratelstvi. A potrebuji se stykat mimo skolu, taky aby to slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat