Jaké je riziko přenosu pásového oparu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
33828
27.11.19 16:26

Aha, tak proto jsem to nedostala, já jsem předtím kontaktem s babičkou plané neštovice prodělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21475
27.11.19 16:29
@Anonymní píše:
Tak za sebe můžu říct, že to nejdřív bolí a pak až se udělají puchýřky. Ale bolí to jinak než klasický namožená záda (či u mě hlava). Většinou to bolí jen na jedné straně a je to taková ostrá chvílemi vystřelující bolest.

Infekční by měla být až kapalina z prasklých puchýřků. A je to virové, viry na vzduchu dlouho nepřežijí, takže přenosu od švagrové bych se nebála.

Jo a nakazit od někoho se může pouze člověk, který neměl plané neštovice, a onemocní právě neštovicemi.

no tady píšou, že když je člověk prodělal, má ten virus proto v těle…https://www.pasovy-opar.cz/pasovy-opar/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21475
27.11.19 16:31

@stinga no není to tak, tady máš výňatek : Pokud se objeví tento virus mezi dětmi, pravděpodobně onemocní planými neštovicemi, dospělí a ti, co už neštovice prodělali mohou onemocnět pásovým oparem. Je to způsobeno tím, že původcem je stejný virus.
takže když si neštovice ještě neměla dostaneš je, pokud ano, bude z toho pásový opar…tak jsem to pochopila já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 16:38

@Monchichik Pardon, na čtení odkazu nemám čas. Pokud člověk prodělá plané neštovice, tak virus může zůstat v těle (konkrétně v nervu) uložený a když je člověk nějak oslabený (stres, nemoc,…), tak se virus probere a způsobí puchýřky v místě, které ten nerv pokrývá. Vlastně takové lokální neštovice. A nervy běží v těle v takových pásech, proto pásový opar.

Člověk, který neštovice měl, může mít opar, ale nenakazí se jím. Začne mu to samo od sebe.

Člověk, který neštovice neměl, se nakazit může. Ale projeví se to u něj jako neštovice, ne jako opar.

• Citovat
  • Nahlásit
21475
27.11.19 16:43
@Anonymní píše:
@Monchichik Pardon, na čtení odkazu nemám čas. Pokud člověk prodělá plané neštovice, tak virus může zůstat v těle (konkrétně v nervu) uložený a když je člověk nějak oslabený (stres, nemoc,…), tak se virus probere a způsobí puchýřky v místě, které ten nerv pokrývá. Vlastně takové lokální neštovice. A nervy běží v těle v takových pásech, proto pásový opar.

Člověk, který neštovice měl, může mít opar, ale nenakazí se jím. Začne mu to samo od sebe.

Člověk, který neštovice neměl, se nakazit může. Ale projeví se to u něj jako neštovice, ne jako opar.

jo, takhle to taky chápu…tak jsem to asi pochopila předtím blbě jak si to psala poprvé :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33828
27.11.19 16:44

@Monchichik no já tehdy s babičkou spala v posteli 5 nocí, protože nás bylo doma nasáčkovaných jak dobrých a nedostala jsem nic, babičce to propuklo určitě ze stresu ze záplav a vůbec nevěděla, že je to nakažlivé, až později šla pěšky 5 km k lékaři a pak se zděsila, ale já jsem byla v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21475
27.11.19 16:49

@stinga tak to asi souvisí s tvojí dobrou imunitou…nemusíš to dostat…my jsme to taky v práci nikdo nechytil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33828
27.11.19 22:06

@Monchichik no to nevím, jinak jsem byla pořád nemocná - od 3 do 9 let jsem měla neustále kašel, rýmu, angínu, chřipku, zánět hrtanu, průdušek, plic - ale možná tím, že je to jiný druh nemoci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat