Jaké je to být v šedesáti rodič puberťáka

1
19.4.21 13:52

Jaké je to být v šedesáti rodič puberťáka

Ahoj holky, dostala jsem se do podobné situace, jako spousta Vás tady. Jsem neplánovaně těhotná ve 43 a zajímaly by mě Vaše zkušenosti s výchovou dětí, které se vám narodily v podobném věku, ale s odstupem času. Jak to zvládáte?
Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25231
19.4.21 13:58

Je mi teda „jen“ necelých 52, dceři 12, ale zatím dobré. Počkám tak za 2 - 3 roky.
Je třetí dítko v pořadí, tak snad to zvládneme 8)
Hlášky má, ale občas mě i „vychovává“. Drzá je jen trošku, ale co není, může být :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:05

@Siri16 Hlavně se připrav na možné zklamání. V tomto věku končí těhotenství potratem mnohem víc než v 50% případů. Spíš je takto stará matka z biologického hlediska rarita (pokud nevyužije darovaných vajíček, to pak v pohodě). V podobné situaci jako většina teda rozhodně nejsi.
Držím palce, at to dopadne dle tvého přání. Já jsem o malinký kousek mladší a mám problém donosit své vysněné druhé dítě. Potraty - vadná embrya.

Podle mě není věk absolutní číslo. Záleží na tvé fyzické i psychycké kondici - už té současné. Pokud jsi z těch aktivnějších, tak to nebude problém. Jak máš staré dítě/děti? Už budou asi brzy v pubertě, takže asi odhadněš, jaké to bude s tím případným dalším.

• Citovat
  • Nahlásit
18425
19.4.21 14:05

Je mi 50, synkovi bude 17…jsme rádi, že ho máme, že nejsme ještě sami…vypadá to, že půjde i na vysokou, takže skoro do 60 se budu ještě starat ;) to už mi přijde tak akorát dost…nechtěla bych se strat do 70…ale když už si těhotná, tak bych si to nechala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
19.4.21 14:07

Čekáš, ze ti tady někdo napíše „byla blbost si to dítě nechat, neměla jsem to dělat, je to hrozný, padám na hubu…“? Pominu-li to, ze toto prožívají i ženy o 20 let mladší, tak nikdo soudný nebude litovat toho, ze ma dítě. A i kdyby ano, nikdy to neprizna. Moje mamka v podobném věku taky řešila těhotenství, byl to tedy jen počátek menopauzy, ale kdyby ne, byla rozhodnuta pro potrat. Říkala, že mimino by zvládla, školku, začátek školy asi taky. Ale právě ta puberta a potom finanční zajištění studenta na VŠ…a ještě později třeba svatba, vnoučata.. takhle si život proste nepředstavuje. Pokud vy ano, směle do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
19.4.21 14:07

Podle mě to to bude víc jedno, budeš mít životní nadhled a nebudeš řešit prkotiny. Já už se ve 42 smiřuju s tím, že syn má jiný hudební vkus než já a to je mu teprve šest. Já se mu za divokou pubertu pomstím tím, že budu tchyně fůrie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3890
19.4.21 14:08
@Anonymní píše:
@Siri16 Hlavně se připrav na možné zklamání. V tomto věku končí těhotenství potratem mnohem víc než v 50% případů. Spíš je takto stará matka z biologického hlediska rarita (pokud nevyužije darovaných vajíček, to pak v pohodě). V podobné situaci jako většina teda rozhodně nejsi.
Držím palce, at to dopadne dle tvého přání. Já jsem o malinký kousek mladší a mám problém donosit své vysněné druhé dítě. Potraty - vadná embrya.Podle mě není věk absolutní číslo. Záleží na tvé fyzické i psychycké kondici - už té současné. Pokud jsi z těch aktivnějších, tak to nebude problém. Jak máš staré dítě/děti? Už budou asi brzy v pubertě, takže asi odhadněš, jaké to bude s tím případným dalším.

Tomu říkám empatický příspěvek, věštit těhotné 50% šanci na potrat, když jsi to sama zažila :roll:
Sedni si příště na ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3890
19.4.21 14:12

@Siri16 podle mě nezáleží tolik na věku, ale na tom, jak dítě vychováte, jakou bude mít pubertu a jakou máte povahu. Třicetiletá matka cholerik versus dítě s divokou pubertou bude třaskavina, vyrovnaný rodič a dítě s klidnou pubertou bude o něčem úplně jiném. Nedá se to paušalizovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
19.4.21 14:31

@JOHNDENVER je to tak.
Nám je 38, manželově dceři skoro 16 a snáší teda pubertu dost blbě ( a to není žádný extrém, že bychom se museli bát co vyvede, kdy zazvoní policajti nebo co si udělá). Je to takový trénink na pubertu dalších dětí. Poslední nás bude čekat kolem 50. Tak to bude zajímavé. Ale trochu doufám, že kdyžtak oceníme existenci jeho starších sourozenců.
Jinak mně manka měla v 35, jako já nejmladšího, a co pamatuju, tak dobrý. Kolem té 50 to zvládala dobře, neměla jsem žádné extrémy, ale starosti měla určitě taky. Ovšem v 60 už byla skoro babičkou, byla jsem vystudovaná, vdaná. Popravdě neumím si představit, že by v tom věku, před důchodem, měla řešit puberťaka. :nevim: Mně osobně 40+ přijde už dost pozdě, měla bych obavy i o zdraví, své i miminka. Z přecenění sil. Ale rozhodnutí je na každém, individuální.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 14:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11005
19.4.21 14:31

Tak miminko uz je na ceste, asi bych prestala resit, kolik lidi to zvladlo a kolik ne, a zkusila najet do modu „dame to“. On ten pristup udela fakt hodne.
No a i kdyby to bylo po fyzicke strance horsi, tak lecktere dvacitky jsou nalepene na mobilu a chodi jen kolem baraku. To neni uplne o veku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49627
19.4.21 14:36

Je smutné, že ve svém věku nevíš, co je antikoncepce a neumíš ji používat. V tomhle věku už bych dítě nechtěla. Nejde ani tak o pubertu, ale o zdraví dítěte, o to, že místo toho, aby si ve 30 zakládalo rodinu a staralo se primárně o ni, bude muset řešit péči o své rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:53
@JOHNDENVER
@JOHNDENVER píše:
Tomu říkám empatický příspěvek, věštit těhotné 50% šanci na potrat, když jsi to sama zažila :roll:
Sedni si příště na ruce

No, ale to není kvůli tomu, že jsem to zažila, to je rostě ovecná realita. Jsem se to snažila napsat empaticky, tak se mi to asi nepovedlo. Protože jsem to zažila, tak mám o problematice dost informací - nudné statistiky.
To zklamání je veliké a podle mě je dobré na to být připravena. Ve 43 opravdu končí hrozně vysoké procento těhotenství - kvůli kvalitě vajíček. Naporstá většina do 8tt, ale do 13 tt pořád velké procento. Zakladatelka si tím těhotenstvím nepočítala, ale určitě se začne těšit a toto by ji mohlo zaskočit.
Rozhodně to nikomu nepřeju, to ani náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
31400
19.4.21 14:54
@Anonymní píše:
Držím palce, at to dopadne dle tvého přání. Já jsem o malinký kousek mladší a mám problém donosit své vysněné druhé dítě. Potraty - vadná embrya.Podle mě není věk absolutní číslo. Záleží na tvé fyzické i psychycké kondici - už té současné. Pokud jsi z těch aktivnějších, tak to nebude problém. Jak máš staré dítě/děti? Už budou asi brzy v pubertě, takže asi odhadněš, jaké to bude s tím případným dalším.

Rarita, jo? V naší rodině rodily přes čtyřicet všechny moje „předkyně“, linii přerušila jen moje mamka. A já zas navázala. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:58

Ve 42 jsem otěhotněla, těhotenství skončilo v 6. týdnu samovolným potratem. Bude to znít hrozně, ale s odstupem pár let musím říct, že jsem ráda, že tak příroda rozhodla :oops:. Je mi 48, dětem 17 a 13 a ty síly fakt nějak nepribývají, k tomu pár zdravotních problémů mých a dcery… fakt si nedovedu moc představit k tomu ještě předškoláka. A to mi připadalo okolo té 40, že jsem se nikdy necítila líp :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
31400
19.4.21 14:58
@Anonymní píše:
@JOHNDENVERNo, ale to není kvůli tomu, že jsem to zažila, to je rostě ovecná realita. Jsem se to snažila napsat empaticky, tak se mi to asi nepovedlo. Protože jsem to zažila, tak mám o problematice dost informací - nudné statistiky.
To zklamání je veliké a podle mě je dobré na to být připravena. Ve 43 opravdu končí hrozně vysoké procento těhotenství - kvůli kvalitě vajíček. Naporstá většina do 8tt, ale do 13 tt pořád velké procento. Zakladatelka si tím těhotenstvím nepočítala, ale určitě se začne těšit a toto by ji mohlo zaskočit.
Rozhodně to nikomu nepřeju, to ani náhodou.

To, že ty máš problém, neznamená, že ho bude mít i zakladatelka. Já mám dítě 40+, na první šťouch, moje sestra si po čtyřicíctce pořídila benjamínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat