Jaké je to nemít žádné hlídání?????

1293
22.8.08 22:04

Jaké je to nemít žádné hlídání?????

Ahoj mamky.
Nezlobte se, že nakusuji téma, které se bezprostředně netýká mé osoby, protože já si hlídání v rodině schrastím, když potřebuju (obě babičky, dědeček a ségra v místě bydliště…)
Ale prostě mi to nedá. Seznámila jsem se teď s jednou mladou paní, která není Češka (a jelikož je opravdu hodně zdaleka, učíme se tedy spolu česky a zatím moc věcí nedokáže vyjádřit), ale naznačila tak nějak spíš nonverbálně, jak už „kuká“ z toho, že je se synkem vlastně skoro pořád sama, s výjimkou krátkých chvil (v řádu hodin), kdy je synek např. venku s manželem.
Nemá tady v Čechách opravdu vůbec nikoho, a to ani známé, protože se přistěhovala nedávno - takže pokud dvouleté dítě (které nemluví česky) nechce nechat sousedům nebo ho zamknout v komoře, nezbyde jí prostě než ho vláčet většinou všude s sebou, a vlastně si neodpočinout…

Určitě je takových maminek víc, ale já je (kromě téhle jedné) ve svém okolí nemám - a tak by mě jenom zajímalo - jak to zvládáte????
(ptám se já, zhýčkaná výše uvedenými babičkovskými vymoženostmi… Na noc mi teda hlídání nehrozí, večer můžu ven tak 3× do roka když hlídá manžel, ale přes den nebývá problém… Takže malou vidím 365 dní v roce, ale ne 24 hodin denně - na chvilku si ji často někdo půjčí).
tak dík jestli přispějete… A máte teda můj obdiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
22.8.08 22:09

Já hlídání nemám žádné, kromě manžela, takže si vždycky vezme den dovolené a objedeme všechny doktory a ostatní záležitoati, které nejdou vyřídit s Matýskem. Bez něj jsem byla nejdýl asi dvě hodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
22.8.08 22:18

Ahojky :D
Je to strašne nemať nikoho na pomoc.A smutne.Cudziemu maleho nedam.Ja mam celu rodinu na Slovensku.Manžel je sice Čech,ale bez rodiny. :( Mam tu sice kamaradku,ale ta ma taky male (2ročné) dítě.Takže si musim vystačiť sama.Manžel mi ho berie von aby som si mohla poklidiť a tak…,ale keď je v praci,tak som na všetko sama.Maly už lezie(hračky su po celom byte),takže keď večer usne čaka ma ďalšia šichta.Uklidiť,umyť nádobi…Je to nekonečny kolotoč.Čakam kedy mi z toho hrabne.Občas si z toho aka som zúfala aj poplačem :cry: Asi tak.Nie je to nič ľahké :cry:
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
22.8.08 22:21

Ešte som zabudla. :oops: Ono ani nejde tak o hlidani,ale mať si s kym popovidat. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.8.08 22:36

A nechtěla ona ti nenápadně naznačit, že bys jí mohla někdy pohlídat :idea: ?

Jinak, je to skutečně dost náročný :roll: , ale přežijou to i maminy se dvěma dětma a manželem na montážích :wink: . J*

• Nahlásit
  • Citovat
19269
22.8.08 22:44

Ahoj.
Tak já občas hlídání sice mám,ale letos to bylo asi 2× 2dny,1 odpoledne a cca 2 hodiny + týden ti starší. A cca 3 hodiny nejmladší........Dříve to bývalo lepší.
Teď už nám asi skončilo i to málo.A taky se to dá.
Horší,kdyby manžel pracoval někde pryč.Bylo by sice víc peněz,ale byla bych na děti sama a to by se mi nelíbilo.Takhle mi pomůže aspoň on. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
22.8.08 22:45

A ještě jsem zapoměla…Mám kamarádku,která měla pořád syna na starost 24 hodin denně celé 3 roky.Manžel i když býval doma,nikdy nepohlídal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.8.08 22:46

Taky nemám hlídání a kluka 2,5. Bydlím sice u našich, ale prostě všichni pracují a nějak se v tomto směru nechtějí angažovat. I když si ho jako máma vezme, tak je to pořád: maminka nám donese pitíčko, maminka nám nachystá papání…prostě vlasně se starám já. Nestěžuju si, prostě to tak všechno vyšlo, ale je to nahouby.
Když potřebuju orazit, tak mám právě dvě dobré kamarádky se stejně starými dětmi. Prostě si jedna vezme oba prcky a druhá má půl den pro sebe. Zatím to tak využíváme na doktory, nákupy, větší úklidy, ale plánuju, že zajdu třeba i do kina.
Ještě jsme chtěla říct, že když hlídáš dvě děti, tak je to tak nějak lepší, oni si trochu pohrají i spolu. Mě se s nimi zadaří i uvařit. Dokonce si je navzájem umíme uspat (teda s tou jednou kamarádkou). Taky je výhoda, že máme stejné požadavky na výživu, výchovu.

Jo, abych tak úplně nekecala, tak moje máma hlídá o víkendu, ale to já jezdím makat na stavbu. Určitý relax to je, ale prostě takové to volno pro sebe neznám.

Tak zkus té paní nabídnout, že jí pohlídáš. Třeba si sednete do noty, ale asi to chce se trochu poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
10054
22.8.08 23:03

Nemám hlídání vůbec žádné - teda kromě manžela. A klidně se přiznám, že je to pěkně na palici. Všechno musím zvládat s malou - vaření, úklid, prádlo, úřady - prostě všechno. Co jde dělat s ní, dělám s ní, co ne - doháním po nocích, nebo když v poledne spí. Co nestihnu ani v noci, to se mi tu kupí a kupí.

Sem tam si malou půjčí holky tady z vesnice a upřímně - jsem jim hrozně vděčná. Už jen proto, že můžu na chvíli vypnout a nemusím mít oči i vzadu.

Já za sebe říkám, že je to náročné spíš psychicky, přeci jen být v podstatě nějakých 15 hodin denně ostražitá, je dost náročný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
22.8.08 23:29

Anonymní
Já bych klidně někomu prcka pohlídala,ale dokážeš si představit,že někomu dám k jeho jednomu dítěti moje 3? To už je nepředstavitelné pro maminku jednoho dítka.
Navíc nikoho neznám.Ta kamarádka,jterá neměla hlídání už má.Manžel se polepšil a hlídají i její rodiče.
Jedině bych mohla pohlídat synovce,ale švagrová to nepotřebuje (hlídání má) a navíc by si na tolik dětí netroufla.

Ale vystačíme si sami.Jen nemůžeme do kina,na večeři a tak.No co,půjdeme až budou děti samostatné. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
23.8.08 00:02

Ahojky,

já také hlídání nemám. Rodina daleko (teď v létě sem občas jezdí na chalupu, ale to se hlídání nehodilo)..A manžel hlídal asi dvakrát na dvě hodiny, kdy jsem jela na koupit… a s jazykem na vestě jsem všechno oběhala - takže žádný „relax“..Zatím je Honzík malý a kojím, tak se to asi všechno projeví až později.. Ale musím říct, že někdy bych ten oraz potřebovala..
A je fakt, že je to všechno dost náročné…nákupy, úřady..a jelikož tady musím všude autem, tak zatím Honzíka tahám v autosedajdě..a jsem z toho urvaná…navíc, když mám oběhat několik míst.. Dost mi chybí to, že nemůžeme večer nikam jít s manželem…a jelikož tu nemám moc známých, tak vlastně nemám, kam jít sama.

Mimochodem - Jirabobes - ke mně můžeš .. Momentálně tu mám k prckovi již pátý týden ještě 3 manželovo děti z prvního manželství..a občas se směji, že další už se v tom počtu ztratí :lol: Takže na počet 1 + 3 jsem zvyklá.. Když mi na oplátku pohlídáš toho mého jednoho :wink: … Jen škoda, že bydlíme trochu z ruky…což je pro hlídání docela nepraktické :lol:

Každopádně hlídání fakt docela chybí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.8.08 00:03

Jirabobes, já jsem neradila tobě, před tebou jen hluboce smekám. Obdivuju maminky vícerčat.
Hodně sil!

• Nahlásit
  • Citovat
5811
23.8.08 00:17

Na budku 8) .

Ale má to i pozitiva - nikdo ti do ničeho moc nekecá, a když kecá, tak ho odpálkuješ bez obav, že se urazí a nebude hlídat :wink: . S těmi dvěma prcky se to celkem dá (pokud není člověk nějak víc nemocný). Je ale fakt, že straším po nocím mimo jiné i proto, abych si užila nějaký čas sama pro sebe, kdy nemusím být ve střehu.

Jedna z mála věcí, které mě na tom docela štve, jsou některé sestry u lékařů/pracovnice na úřadech, že je obtěžuje kočárek (čistý) s děckem a druhé v závěsu v ordinaci/kanceláři, mají k tomu nepříjemné poznámky apod. (On by manžel dovolenou na tyto účely i někdy vzít mohl, ale radši ji „ušetřím“ na nějakou společnou aktivitu, prodloužený víkend jednou za čas apod., než ji „vyplácat“ na tyhle pochůzky.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
23.8.08 00:21

Ahojky, taky nemame hlidani a nikdy jsme nemeli vyjima manzela. Tatinek, ktery vcera hlidal vsechny tri asi na 45 min. nez jsem nakoupila, byl statecny, nastesti nejmladsi prcek spinkal. Ve statech tu nemame nikoho kdo by pohlidal a my s manzilkem nekam vyrazili na sklenku (alespon mineralky :-) ) Takze by mi hlidani pomohlo, alespon psychicky, protoze nase deti odnekud zdedili gen nespavosti, radi stejne jako pres den obcas i v noci a to uz padame na usta oba. Ale neda se nic delat, vim, ze to je obdobi a vim, ze to byla nase volba mit tri deti. Nicmene, pokud Pitrisku ji nabidnes pomoc, urcite ji tim udelas velkou radost a ulevu.
Jirabobes , presne jak pises, je velky rozdil pohlidat jedno a nebo dalsi tri deti :-)
Ted jsem si uvedomila, kamaradka mi pohlidala holky kdyz jsem rodila, nastesti byli porad doma a ja je slysela, takze jsem byla klidna z toho, ze vim, ze je vsechno OK… protoze holky jsou opravdovi „mamacci“.

Porad si rikam, ze jsou maminky s peti detmi i samy a zvladaji to a to me nejak nakopne k dalsi cinnosti.

Maminkam bez hlidani trikrat ZDAR ZDAR ZDAR! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
23.8.08 00:25

A manzelova dovolena cini 2 tydny na cely rok :-) Firma je nastesti hodna a dava treti tyden jako bonus, ale ten tydne stejne padne na vanoce, protoze v USA maji svatky jinak v CR. Takze my uz jsem dovolenou meli - „poporodni“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama