Jaké jméno k dlouhému cizímu příjmení?

Anonymní
4.7.20 10:59

Jaké jméno k dlouhému cizímu příjmení?

Ahoj, s manželem čekáme dvojčátka (holka a kluk) Manžel je cizinec (Švýcar) ale žijeme aktuálně v Česku a od nového roku se budeme stěhovat do ciziny (Německo), kde manžel dostal práci. Takže nějaké tradiční české jméno bohužel moc nepřipadá v úvahu, i když se mi jich tolik líbí. S manželem dáváme dohromady jména, s tím, že manžel ma celkem dlouhé příjmení - Siegenthaler - takže jméno spíše kratší. Napadly nás tyhle jména - Rita a Benno, ale nevíme, zda pro Česko by byly v pohodě, protože rodit budu ještě v Česku (termín mám v půlce srpna) - případně pokud vás napadá ještě nějaké jiné jméno, které by se hodilo, tak díky za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3246
4.7.20 11:02

Jestli budete bydlet pak v cizině, tak proč ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42689
4.7.20 11:05

Rita a Benno mi zrovna obe zni trosku jako psí jmena :lol: ale myslim, ze klidne i nejaky to cesky v nemecku nemusi byt uplne problem.. co z ceskych se ti libi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 11:06

Stačí si zařídit papír na matrice s ověřením jména, jestli se u nás používá. Jinak si myslím že nebude problém, v dnešní době se dává samá cizí jména. :)

• Nahlásit
  • Citovat
12159
4.7.20 11:14

Benno mi taky teda prijde jak pro psa, ale treba je v nemecky mluvicich zemich bezne :nevim: Jinak co neco z neutralnich? Alex, Adam, Tom, nebo neco podobneho? Rita je fajn :) Jeste mi naskocila Nina, ale to asi kvuli te zpevacce s 99 balony :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 11:18

@a12 právě Benno byl jeden můj bývalý spolužák na gymplu a mně se to tehdy zalíbilo, navíc on měl k tomu takové typické české příjmení a Rita jsem někde slysela a taky mě to zaujalo, ale ještě přemýšlím nad Noemi, to je sestra manžela a moc se mi to líbí, ale zase mít dvě Noemi v jedné rodině :nevim: z českých se mi líbí třeba Lenka, Nina, Soňa…ale manželovi se třeba Soňa nelíbí, prý to zní “ufňukaně” a Nina/Mia/Ema atd je prý každá druhá v poslední době, z klučičích jmen se mi líbí David, ale tak se jmenuje manžel, pak mě napadá Petr…no, je to komplikované

• Nahlásit
  • Citovat
49619
4.7.20 11:21

Mi se libi Rita.
Holka Ema, Ella, Zoe a kluk Max, Artur by se mi libilo. Neco ne moc dlouheho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49619
4.7.20 11:24

Mia jsem vynechala.
Nasi klasiku bych uplne vynechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85

Vaše vymyšlená kombinace je fajn, toho bych se nebála. A gratuluji ke dvojčátkům :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@beruska9 jo, Benno se používá hodně v německy mluvících zemích, manžel má několik známých, co se jmenují Benno, takže to by asi v Německu tak neobvykle nebylo, spíše tady v Česku asi ano, jak vidím…ještě mě napadlo Nathan, ale to manželovi moc nejede, takže uvidíme, zatím jsme se shodli na Benno a Rita, protože jsme s ničím jiným nepřišli, Hlavně co se kluciciho jména tyce - zase nechceme dávat jméno, co má každé druhé dítě, protože nechci zavolat na pískovišti jméno a otočí se mi deset Tomášů nebo deset Emiček…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.7.20 11:29

@Kelsey děkuji, zapíšu si a probereme s manželem, zda mu něco nepadne do oka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
112
4.7.20 11:30

Co zkusit něco mezinárodního, třeba ta Zoe je hezké jméno, i v Čechách se používá, pro kluka třeba Teo/Theo, Tom, Alex, Max. Petr je taky fajn, ale možná spíš ve formě Peter k vašemu příjmení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 11:31

@Piava děkuji moc, snažili jsme se 4 roky a konečně to vyšlo a ještě dvojčata, takže jsme moc radi a moc se těšíme, jen tedy teď ty jména jsou taková náročná - protože nevíme, jak dlouho kdyžtak v cizině budeme a co by, kdybychom se vrátili do česka, což by manželovi nevadilo, česky už docela umí, líbí se mu tady, hlavně pivo mu chutná ;) :D ale děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
839
4.7.20 11:31

Mne se ta jmena libi moc, k prijmeni se hodi. Nejsou ani prehnane exoticka, takze si myslim, ze i tady v cr by byla prijata v pohode…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42689
4.7.20 11:38
@Anonymní píše:
@a12 právě Benno byl jeden můj bývalý spolužák na gymplu a mně se to tehdy zalíbilo, navíc on měl k tomu takové typické české příjmení a Rita jsem někde slysela a taky mě to zaujalo, ale ještě přemýšlím nad Noemi, to je sestra manžela a moc se mi to líbí, ale zase mít dvě Noemi v jedné rodině :nevim: z českých se mi líbí třeba Lenka, Nina, Soňa…ale manželovi se třeba Soňa nelíbí, prý to zní “ufňukaně” a Nina/Mia/Ema atd je prý každá druhá v poslední době, z klučičích jmen se mi líbí David, ale tak se jmenuje manžel, pak mě napadá Petr…no, je to komplikované

tak ono u nas uz se taky dava dost jmeno Ben, tak jako kdyz ho date tak urcite v pohode, spis jakoze za myho detstvi se dost psu jmenovalo i Rita, tak se mi ta kombinace zdala trochu usmevna :P a Nina se mi libi moc a myslim, ze v Německu uplne v pohode, tu bych dala :palec:
a ja osobne bych dala i toho Davida.. proootoooozeeee… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama