Jaké jméno ke dvěma sestřičkám?

759
21.5.20 00:14

Jaké jméno ke dvěma sestřičkám?

Jaké jméno by se vám hodilo ke jménům Eliška a Zuzana?

Musím se přiznat, že se teprve snažíme. Ale kolem nás je teď v rodině docela babyboom, tak jsem začala jen tak přemýšlet. Spousta jmen, na které jsem si myslela, začíná být už vybraná :?.:mavam:

Z holčičích se mi líbila ještě Linda, ale už ji teď dali blízcí známí.

Z klučičích jsme měli vybráno Tomáš, Kryštof, ale teď už je v rodině máme taky. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

541
21.5.20 00:35

Treba Marketa, Denisa, Sabina, Anezka,… z klucicich Radim, Jindrich, Adam, Filip, David,… zalezi, co se libi vam, no… urcite neco vyberete :) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
21.5.20 00:43
@Jogo-Bela píše:
Treba Marketa, Denisa, Sabina, Anezka,… z klucicich Radim, Jindrich, Adam, Filip, David,… zalezi, co se libi vam, no… urcite neco vyberete :) :nevim:

Jak jsem psala, zatím to nehoří :P, ale začínám tak nějak přemýšlet, abychom si případně co nejrychleji řekli, než zmizí všechna ostatní jména :mrgreen:

Markéta se mi líbí hrozně moc, ale příjmení je Marek/Marková, tak nevím. Ještě mě napadla i Mariana, ale to nevím, jestli jde k holkám, co už máme. I Denisa se mi líbí, ale manželovi ne.

David je taky hezké jméno, ale znám jednoho Davida, kterého zrovna nemusím. Ještě mě napadl Michal, ale moc se mi nelíbí oslovení Míša. S klukama nevím nějak vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
21.5.20 00:48

Manžel se o jménu nebude se mnou bavit, dokud nebudu v 8. měsíci, ze zkušeností :roll:,ale já jsem se dnes bavila se švagrovou a tak mě to nějak „nahlodalo“, že teď už vlastně nevím, když co jsem měla dřív napsané, už moc nejde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
21.5.20 00:54

@sarusa4 jasny, to chapu, my premysleli nad jmenem tak rok dva predtim, nez jsme se vubec zacali snazit, no, hlavne ja :D takze te chapu, i s tou rodinou, pak jsem se jen modlila, aby nekdo nedal „nase“ jmeno… te Markety bych se ale nebala, Marketa Markova… neni to zle, Denisa by byla tedy lepsi, to je pravda… jestli se ti to fakt libi, zkus to pak pred muzem rikat a uvidis, treba zmeni nazor… u nas se to podarilo manzelovi s Radimem… nejakou dobu o tom mluvil, az se mi to zacalo libit ;) jeste treba Jolana me napadla… to je takove, ze by se hodilo k prijmeni, k ostatnim jmenum a neni to tuctovka, ze napadne kazdeho.. u tech kluku je to horsi, tam jsme taky meli problem najit „srdcovku“, u holky to bylo hned, kdyz jsem si myslela, ze jsem tehotna… nebyla jsem, to az po vic jak roce, ale jmeno zustalo :) treba se ti to taky stane, az to prijde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
21.5.20 00:55
@sarusa4 píše:
Manžel se o jménu nebude se mnou bavit, dokud nebudu v 8. měsíci, ze zkušeností :roll:,ale já jsem se dnes bavila se švagrovou a tak mě to nějak „nahlodalo“, že teď už vlastně nevím, když co jsem měla dřív napsané, už moc nejde. :nevim:

Jo tak to je blby no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
21.5.20 01:03

@Jogo-Bela Tak mě se to bohužel nestalo :D U druhé jsme vybrali jméno až po porodu. Nemohli jsme se rozhodnout. Naštěstí miminko prostě vypadalo jako Eliška, jinak tam snad vymýšlíme dodnes. :mrgreen:

S tou Markétou jsi se opravdu trefila, ta se mi líbila už kdysi poprvé. Manželovi zase Klára, ale to je pro mě s příjmením jazykolam.

S tím klukem je to opravdu prekérní, tam jediné, na čem jsme se shodli byl Tomáš.

On ty jména vždycky manžel nechá rozhodnout mě, takže nátlak dělat nemusím, ale Denisa se mu prostě nelíbila. Holkám se zase líbí jméno Laura, ale to je s příjmením zase zvláštní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
21.5.20 01:08

@Jogo-Bela Každopádně děkuju za typy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88668
21.5.20 01:20

Lucie, Julie
Vojtěch, Ondřej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
504
21.5.20 01:38

Abych řekla pravdu, já jsem nikdy nevybírala jména z hlediska toho, aby se hodila ke jménu sourozence - proč? Vždyť oni budou žít svůj samostatný život a nebudou mimo rodinu fungovat nějak společně, ve všech kolektivech už od školky budou sami za sebe a liedem okolo nich bude úplně jedno, jak se jmenuje jejich sourozenec (a kromě jejich nejbližších kamarádů to pravděpodobně ani nikdo nebude vědět). Takže pokud se vám líbí třeba ta Mariana (a je to hezké jméno!), tak bych vůbec neřešila, jak se hodí nebo nehodí ke jménům sourozenců. Je fakt, že mně samotné by třeba připadalo divné mít dvě jména nějak extra exotická a jedno třeba staročeské (nebo naopak), ale spíš jen proto, že by to byl extrém. Ale pokud jsou to jména běžně dávaná, jako ta vaše, tak bych ty sourozenecké kombinace nijak nehrotila. Marianka by byla fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 03:43

Adéla, Aneta, Monika, Klára, Veronika, Tereza, Anna, Simona, Daniela, Lucie, Kristýna, i ta Linda je krásná :srdce:
Jakub, Filip, Kryštof, Daniel, Petr, Ondřej, Lukáš, Šimon, Václav, Vojtěch

Mariana je nádherná, ale Mariana Marková je trošku jazykolam. Podobně jako Marie Marková nebo i ta Markéta Marková. Jinak jsou to všechno krásná jména.

• Nahlásit
  • Citovat
599
21.5.20 04:49

První mě napadla Klára.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9714
21.5.20 05:44

Aneta, Anita, Klaudie, Adéla, Anna, Anastasia
Adam, Filip, Ondřej, Michal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62249
21.5.20 05:59

@sarusa4 mne se k sobe nehodi ani ty, co mate ted :nevim: vzdyt se hodit ale nemusi. Hlavne, at se libi vam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4943
21.5.20 06:05

Simona, Kateřina, Eva, Ondřej, Lukáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu