Jaké jméno pro holčičku - Natálka nebo Markétka?

2
13.7.21 12:09

Jaké jméno pro holčičku - Natálka nebo Markétka?

Ahojte. Čekáme první miminko - holčičku a nemůžeme se rozhodnout, jaké jméno. Líbí se Vám více Natálka nebo Markétka? Mám termín v listopadu a u jména Natálka by měla malá narozeniny v listopadu a hned další měsíc svátek a Vánoce. Řešili jste to nějak nebo je to jedno? Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14186
13.7.21 12:11

Natálka :D.

Jméno Markéta se mi nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
13.7.21 12:12

Natalka :srdce: Pokud budu mit holčičku, tak chci taky Natalku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186
13.7.21 12:13
@Nikca7 píše:
Natalka :srdce: Pokud budu mit holčičku, tak chci taky Natalku :srdce:

Také jsem chtěla mít Natálku nebo Isabelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
13.7.21 12:13

Já bych radši Markétku :D natalek je teď jak much a svátek v létě je jenom výhoda. Ale jinak svátky neřeším, všechny moje děti mají svátek přesně měsíc od narozenin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
13.7.21 12:16

Jsem ta prvni varianta. Narozky mám v únoru, takže taky po hromadě a je to v pohodě. Jen i v dospělosti u většiny lidí zustává oslovení Natálka, což si často připadám pořád jako malý dítě, ale to je asi individuální, jak to kdo vnímá. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6054
13.7.21 12:18

@n-elinka Svátek vs narozeniny jsem neresila, vybírali jsme vyloženě podle vkusu. Za mě Markéta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6392
13.7.21 12:19

Markétka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
13.7.21 12:20

Natálka se mi líbí víc, ale myslím, že je jich teď opravdu hodně. Taky mi vadí, že se jim potom říká Naty, to mi přijde docela nehezký.
Markéta je taky hezké jméno a řekla bych, že mezi malýma holčičkama dost neobvyklé. Znám malou jen jednu, jsou jí 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1973
13.7.21 12:22

Markéta je mnohem hezčí než Natálie a navíc se tak nejmenuje každá druhá holčička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.7.21 12:23

Jéé jsem ani nečekala tak brzké reakce, moc děkuji :-) Mě se právě víc líbí Natálka. Tak nějak mi to přišlo na mysl samo, když jsem se dozvěděla, že čekáme holčičku. Jediné co mě odrazuje, že bude mít všechno tak po sobě. A prý se s nimi teď roztrhl pytel. Tak aby to ve školce a škole nebyla samá Natálka. Líbí se mi oslovení Natálka nebo Naty, Natalo už ne a víc nevím, jak bych oslovovala malou. U Markétky je více variant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
13.7.21 12:23

Kamarádka má Adama, který se narodil v 1/2 prosince. Ještě je celkem malý, ale už teď říkala, že je to na pytel, že se jim prostě v zimě sejde miliarda dárků naráz a po zbytek roku nic. Když jsou u sebe dvě věci, tak je to ještě ok, ale takhle všechny 3 naráz, to už bych raději volila jiné jméno, aby to měla alespoň trochu v roce rozprostřené.
Markéta je pěkné jméno a navíc v dnešní době ne tolik časté, takže bude určitě originálnější než Natálka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
13.7.21 12:25

Za mě rozhodně Markétka 😊 Natálie je každa druhá…my také čekáme holčičku a bude se jmenovat Petra po manželově sestre 💛 termín mám 8.12. jinak jsem měla vybrané jméno Kateřina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21660
13.7.21 12:27

Natálek je milion, navíc to nemá normální oslovení pro dospělýho…Markéta se taky nedá pořádně zkracovat… Za mě, ani jedno. Chci, aby jméno mělo hezký a jednoduchý oslovení pro dítě, puberťačku i důstojný oslovení pro dospělou váženou ženu. Oslovení celým jménem u nás není tradiční, takže použitelný zkráceniny jsou pro mě podminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6054
13.7.21 12:28

@n-elinka Mě by třeba módnost " jména v té dané generaci odrazovala. Nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat