Jaké jméno si představíte, když se řekne malá princezna?

Anonymní
10.5.17 21:12

Jaké jméno si představíte, když se řekne malá princezna?

Ahoj,

založila jsem jinou diskuzi, ale z nadpisu jsem byla špatně pochopena. Takže zakládám ještě jednu. Jaké vás napadne jméno, když vidíte holčičku v růžovém a tylové sukýnce? Prostě takovou typickou malou princeznu? A líbí se vám taková jména? Mně třeba Diana, Isabela, Sofie, Liliana…zajímal by mě váš názor. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19080
10.5.17 21:16

To stačilo vysvětlit v té předchozí diskuzi, ne? ;) Jinak princeznovsky působí právě taková jména, která si s (reálnými nebo pohádkovými) princeznami spojujeme, takže možná zas tak špatně pochopená nebyla. Já osobně žádné takové asociace nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
10.5.17 21:18

…tady chce někdo pomoct rozhodnout se mezi Dianou, Isabelou, Sofii a Lilianou :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2434
10.5.17 21:20

Mám holčičku, která miluje růžovou a tylové sukýnky, má vlnitý dlouhý vlásky a jméno Izabella :mrgreen: A je to moje princezna :mrgreen: JInak mě napadla jména Viktorie, Elizabeth, Anabelle, ale já jsem spíš na cizí jména :nevim: Amálie, Berenika, Sofie i Emma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
10.5.17 21:21

Těžko říct, já se koukám po malých kopačkách a dceři budu doma říkát Ronaldiňa a většinu věcí si představuju spíše v hnědé a zelené… k tomu se mi evokují jména max. tak z Tolkiena… s princeznama moc nepomůžu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
10.5.17 21:22

No momentálně mě napadne hlavně Sofinka, Emička a Elinka, protože mám pocit, že už se jiné holčičky v okolí ani nerodí, a na nejrůžovější stvoření na hřišti většinou maminka zavolá jednou z těchto podob. Podle zkušeností pak v růžovém a v tylové sukýnce jsou holčičky, které mají nečesky psané jméno (Isabella, Ellen, Emily, Lillien, Caroline apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
10.5.17 21:25

Jinak z těch 4 uvedených se mi líbí Sofie, Isabela a Liliana by mi nevadily a Diana se mi nelíbí vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
10.5.17 21:30

Máme Sofii a je to princezna :P :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 21:30

Mě napadla ze všeho nejdříve Lada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.17 21:32

@axlpol Já bych právě chtěla poradit další, ale nějak v tomto stylu. Ale on si asi každý představí pod tím něco jiného. Ona je pravda, že jméno se pak spojí s osobností, takže může být stejně princeznovská Sofie jako třeba Romana (což je pro mě naprosto neženské jméno) :D

• Nahlásit
  • Citovat
10.5.17 21:32

Jinak máme lady Marianu, ale princeznovsky teď už moc nevypadá, zdědila geny po babičce a v posledních letech dost přibrala. Ještě se mi moc líbí Berenika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
10.5.17 21:33
@Anonymní píše:
@axlpol Já bych právě chtěla poradit další, ale nějak v tomto stylu. Ale on si asi každý představí pod tím něco jiného. Ona je pravda, že jméno se pak spojí s osobností, takže může být stejně princeznovská Sofie jako třeba Romana (což je pro mě naprosto neženské jméno) :D

Co Anastázie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
10.5.17 21:33

Jasmína :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
10.5.17 21:38

Rozhodně bych vybírala tak aby jméno bylo vhodné v každém věku. Máme ve městě Angeliku i Xenii a s českým přijmením to nevypadá dobře. Bez urážky, ale dnešní Sofie, Elisabety, Liliany nosily hlavně romské princezny :lol: ale když to nikomu nevadí, proč né?
Takže třeba Leona a říkejte jí Leontýnko dokud bude princezna…a na stará kolena nebude směšná.
Já třeba nemám ráda, když musím starou paní nebo váženou paní oslovovat zdrobnělinou i když se tak jmenuje např. Amálka, Jasmína, Oldřiška, Bohunka…

Příspěvek upraven 10.05.17 v 21:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
10.5.17 21:39

Šarlota, Bianka, Bibiana, Beáta, Karolína…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama