Reklama

Jaké jsou dnes šance dostat se na medicínu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 10:51
Jaké jsou dnes šance dostat se na medicínu?

Zdravím, hlásily se vaše děti v nedávné době na studium medicíny? Jaké jsou šance na přijetí? V televizi zrovna minulý týden běžela reportáž o tom, že se v budoucnu bude přijímat více studentů, dnes berou prý každého 8. Zajímalo by mne ovšem, jak je těžké se tam dostat, každý 8. zní celkem náročně. Ale možná to polovina lidí jen tak zkouší, nevím. Máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 10:58

Anonymně, jedná se o rodinu.
Synovec se vloni hlásil na 4 lékařské fakulty - Praha, Brno, Olomouc. Dostal se na všechny, ale byl v podstatě jedničkář na velmi náročném klasickém gymnáziu, kde například měli 5 let latinu. Před přijímačkama navštěvoval přípravné kurzy zaměřené na biologii a chemii.
Takže pokud na to student má a něco proto udělá, tak není problém se dostat. Ale těžko u přijímaček uspěje průměrný gymnasista, který tomu nic nedal.

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 10:59
@Anonymní píše:
Anonymně, jedná se o rodinu.
Synovec se vloni hlásil na 4 lékařské fakulty - Praha, Brno, Olomouc. Dostal se na všechny, ale byl v podstatě jedničkář na velmi náročném klasickém gymnáziu, kde například měli 5 let latinu. Před přijímačkama navštěvoval přípravné kurzy zaměřené na biologii a chemii.
Takže pokud na to student má a něco proto udělá, tak není problém se dostat. Ale těžko u přijímaček uspěje průměrný gymnasista, který tomu nic nedal.

Rozumím, takhle jsem si úspěšného uchazeče představovala. Je to stejné, jako když jsme se hlásili na různé VŠ my v 90. letech. Také bylo nutné se připravovat.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 10:59

Záleží jen a jen na tom, jak udělá testy. Takže šprtat a šprtat.

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 12.01.17 11:06

Kamarádky dcera měla na gymnáziu vyznamenání. Díky studijnímu průměru ji vzali na medicínu bez přijímaček. Šla do Prahy na Karlovku. Minulý rok dostudovala. Před třemi lety se tam hlásila i její mladší. Dostala se tam stejným způsobem.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 11:08

Teď už na průměr snad neberou :think:

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 11:10
@JanaKr píše:
Kamarádky dcera měla na gymnáziu vyznamenání. Díky studijnímu průměru ji vzali na medicínu bez přijímaček. Šla do Prahy na Karlovku. Minulý rok dostudovala. Před třemi lety se tam hlásila i její mladší. Dostala se tam stejným způsobem.

Slyšela jsem, že podle průměru berou na stomatologii, myslím v Hradci, v Praze a v Brně ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 11:11

Synovec - obyčejná venkovská základka, pak čtyřletý gympl (nijaký výjimečný). Známky dobré, ale žádná hvězda to nebyla. Letos ukončil medicínu na KU - poměrně v pohodě. Takže šance jsou.

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 11:11
@Paralenka červená píše:
Záleží jen a jen na tom, jak udělá testy. Takže šprtat a šprtat.

Takže je to stále stejné, paměťové učení, jak vidím…Tohle je nevýhoda medicíny, že se tam dostanou vlastně jen lidi tohoto šprtského typu. Jenže to studium je asi hlavně o tom naučit se velká kvanta informací. Myslím, že na medicíně je asi největší podíl paměťového učení ze všech VŠ, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 11:18

Když já jsem hodila na gympl, dostali se na medicínu i průměrní žáci. Ja mela výsledky podprůměrné ( dokonce i pětku z matiky v pololetí, nechodila jsem moc do školy) :oops: a dostala se na farmacii na Karlovku i do Bratislavy levou zadní a to jsem spis humanitní typ. Vsechno to je o přípravě. Většinou se pořádají přípravné kurzy a prodávají skripta nebo soubory otázek.

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 11:26
@Anonymní píše:
Když já jsem hodila na gympl, dostali se na medicínu i průměrní žáci. Ja mela výsledky podprůměrné ( dokonce i pětku z matiky v pololetí, nechodila jsem moc do školy) :oops: a dostala se na farmacii na Karlovku i do Bratislavy levou zadní a to jsem spis humanitní typ. Vsechno to je o přípravě. Většinou se pořádají přípravné kurzy a prodávají skripta nebo soubory otázek.

No tak to teda nevím. Já se na medicínu nehlásila, ale ti, co se hlásili, tak měli samé jedničky, a bylo to jedno z těch těžších gymnázií. Takže bych to nepodceňovala. Myslím, že si trochu vymýšlíš.

bejbyn
Echt Kelišová 9699 příspěvků 12.01.17 11:29
@Paralenka červená píše:
Teď už na průměr snad neberou :think:

Ale berou.Jen ten průměr má každá fakulta jiný.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 2 inzeráty 12.01.17 11:31

Moje ségra to zkousela poslední dva roky na vsechny tri lekarske fakulty v Praze. Po cele osmilete gymnázium mela vždy vyznamenani, u maturity take. Rok chodila na nějaké přípravné kurzy a učila se jako blázen. Nedostala se ani jeden rok nikam. Pomer by asi takový, ze brali každého desateho.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 12.01.17 11:33

Šikovný jedničkář z gymnázia se dostane na 100 %, ale horší je už udržet se

první tři roky jsou náročné síto, kterým propadnou často i velmi chytří lidi..je to taky o štěstí (na učitele, otázky), o vůli a nervech :nevim:

makakove
Povídálka 43 příspěvků 12.01.17 11:33
@bejbyn píše:
Ale berou.Jen ten průměr má každá fakulta jiný.

Ano, berou, třeba v Brně, pokud jsou splněny tyto podmínky:

http://www.med.muni.cz/index.php?…

3.Uchazeč o přijetí bez přijímací zkoušky musí být ve školním roce 2016/2017 studentem posledního (4.) ročníku střední školy v ČR v denním programu ukončeném maturitní zkouškou.

4.Výsledný průměr všech známek uvedených na závěrečných vysvědčeních za poslední tři celé roky studia a pololetním vysvědčení za čtvrtý rok studia musí být pro obor Všeobecné lékařství nižší nebo roven 1,100, pro Zubní lékařství nižší nebo roven 1,050.

5.Uchazeč absolvoval výuku všech tří profilových předmětů biologie, chemie a fyzika v délce alespoň jednoho roku v průběhu posledních dvou let studia na SŠ. Uchazeč nebyl klasifikován po dobu středoškolského studia z předmětů biologie, chemie a fyzika známkou horší než 2 (chvalitebně).

6.Uchazeč žádost o prominutí přijímací zkoušky označí do své elektronické přihlášky a písemně požádá za každý obor zvlášť o přijetí bez přijímací zkoušky do konce února 2017 (formulář žádosti: http://www.med.muni.cz/uchazeci). Žádost doloží úředně ověřenými kopiemi všech vysvědčení. Vysvědčení může ověřit a potvrdit střední škola. „Pololetní“ vysvědčení za 4. ročník může být nahrazeno potvrzeným „výpisem známek“.

Myslím ale, že takto stejně nemohou vzít všechny, protože samé jedničky má plno studentů, tak by potom ani přijímací zkoušky nemuseli vypisovat a ostatní by vlastně neměli šanci.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama