Reklama

Jaké jsou vaše děti po sojových izoflavonech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 18:54
Jaké jsou vaše děti po sojových izoflavonech?

Zdravím všechny maminky, které otěhotněly díky sojovým izoflavonům. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli jsou vaše dětičky zdravé. Ještě než do sebe začnu cpát clostilbegyt, tak bych chtěla zkusit stimulovat sójou. Jenže co vím, tak sója není vůbec zdravá a docela se bojím, že sice třeba díky ní otěhotním, ale odnese to miminko. Co jsem tak vyčetla na zahraničních diskusích, tak se při braní sóji vyskytuje mnohem více potratů, na youtube je video s maminkou, která po sóji porodila kloučka se špatně vyvedenou močovou trubicí atd. Prostě se obávám toho, že bude miminko třeba nějak postižené. Pokud tedy máte po sóje zdravé dětičky, tak mě prosím uklidněte. :dance: :hug:

Reklama

Reakce:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.11.17 19:02
@j141 píše:
Zdravím všechny maminky, které otěhotněly díky sojovým izoflavonům. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli jsou vaše dětičky zdravé. Ještě než do sebe začnu cpát clostilbegyt, tak bych chtěla zkusit stimulovat sójou. Jenže co vím, tak sója není vůbec zdravá a docela se bojím, že sice třeba díky ní otěhotním, ale odnese to miminko. Co jsem tak vyčetla na zahraničních diskusích, tak se při braní sóji vyskytuje mnohem více potratů, na youtube je video s maminkou, která po sóji porodila kloučka se špatně vyvedenou močovou trubicí atd. Prostě se obávám toho, že bude miminko třeba nějak postižené. Pokud tedy máte po sóje zdravé dětičky, tak mě prosím uklidněte. :dance: :hug:

Zkusila bych asi jako první Femigard. Jsou na něj velmi dobré recenze. Vynalezl ho gynekolog Vydra, zkus pohledat na jeho stránkách Hemann, je tam i poradna.
Já jsem teda plodná dost, ale brala jsem ho tehdy na srovnání cyklu a výborný. Může se také brát pak ve snížené dávce až do konce I. trimestru pro udržení těhotenství.

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 19:12

@Evulina Femigard je něco podobného jako Gynex ne? Po gynexu u mě žádná změna nenastala. Dál jsem zkoušela taky Fertipronu, ale pořád nic. :nevim: Tak by mě právě zajímala ta sója.

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 19:16

Já teď teda s cyklem nemám problémy. Je pravidelný a ovulace dle BT probíhá. Ale těhotná pořád nejsem a doktor mi předepsal clostil. Dneska jsem dobrala poslední dávku sóji, ale pak mě přepadl strach, že nevím, jestli tento cyklus snažení radši nevynechat.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.11.17 19:22

Gynex neznám, tak nemůžu hodnotit. Je to ale jiný výrobek..
Tady o něm něco: https://www.otehotnet.cz/…gard-300-ml/
Já jsem k sóje hodně ostražitá, osobně bych to nebrala..ale to je jen můj názor.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 29.11.17 19:28

@j141 neznam ale nezni to dobre. Osobne by me ty recenze co pises odradily. Zkousela si neco jineho? Gynex uz byl zmineny, Inofolic? Kontryhel do ovulace? Mojzisovu metodu?

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 19:33

@Kolarkaa Kontryhel jsem pila chvíli po potratu, pak už ne. Ale je právě myslím v tom Gynexu, tak jsem to neřešila. Místo toho Inofolicu piju tu Fertipronu. To je to samé, jen od české firmy.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.11.17 19:34

A nemůže v tom být, zakladatelko, spíš psychika? Ono čím se víc na to upneš, tím to může být horší. Víš jak jsou známé ty příběhy, kdy už se pár po letech snažení na to vykašlal, adoptoval dítě nebo pořídil aspoň psa a ejhle šup,, ona byla najednou v tom..
Známá totiž to samé..je už jí skoro 40, prví dítko odrostlé a upnula se, že honem musí být druhé..už rok a nejde jim to a nejde..

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 19:42

Jinak Mojžíšovku jsem nezkoušela, protože jsem četla, že bez návštěvy kurzu to nemá moc smysl. Psychikou si taky myslím, že to nebude. V podstatě jsem na tom psychicky dobře, jen když do dostanu, tak ten den to není nic moc. Navíc jsme byli už na dvou dovolených a taky nic :mrgreen: A to jsme si opravdu odpočinuli a myslela jsem na jiné věci.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 29.11.17 19:42

@j141 me taky nepomahalo nic, az ta mojzisovka. Po mesici cviceni jsem byla tehotna. Po dvou letech a dvou potratech..

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 19:44

@Kolarkaa A podle čeho jsi prosím tě cvičila? Je na to nějaká kniha nebo video na internetu?

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 29.11.17 19:45

@j141 ja nechodila na kurz. Zavolala sem normalne do strediska, kde delajj rehabilitaci, jestli fyzioterapeutka dela Mojzisovku.. platila jsem asi 150kc za jedno cviceni, byla jsem tam asi 4×. Po treti jsem dostala cviceni domu, uz jsem vecela co a jak cvicit.. poprvy v zivote jsem mela takovou ovulaci ze jsem bolesti skoro brecela a otehotnela…

j141
Povídálka 30 příspěvků 29.11.17 21:03

@Kolarkaa Děkuji, zkusím se podívat po nějaké rehabilitaci blízko nás.

Ale i přesto pokud máte někdo zkušenosti se sójou, tak bych byla moc ráda za odpovědi. Třeba jen plaším. Ta sója se bere jen 3-7. den cyklu, tak třeba má jen vliv na růst folikulů a následný plod už potom neovlivňuje. Ale pořád mi to vrtá hlavou, jestli při případném otěhotnění nebudu mít výčitky svědomí. :nevim:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 30.11.17 08:43
@j141 píše:
@Kolarkaa Děkuji, zkusím se podívat po nějaké rehabilitaci blízko nás.Ale i přesto pokud máte někdo zkušenosti se sójou, tak bych byla moc ráda za odpovědi. Třeba jen plaším. Ta sója se bere jen 3-7. den cyklu, tak třeba má jen vliv na růst folikulů a následný plod už potom neovlivňuje. Ale pořád mi to vrtá hlavou, jestli při případném otěhotnění nebudu mít výčitky svědomí. :nevim:

Hele já bych si se sójou fakt nezahrávala. A kór pokud máš takové šílené recenze na to.. :nevim: Osobně se řídím při výběru přípravků, produktů a zboží taky dobrými recenzemi a zárukou bezpečnosti a kvality..
Nechala bych si to jako poslední možnost a nejdřív zkusila to cvičení + k tomu můžeš třbeba přidat ten Femigard a to by v tom byl čert (nebo spíš anděl) aby se nezadařilo!
Sami ani sóju doma nejíme, resp. málokdy ve formě tofu nebo fermentované kvalitní sójové omáčky a dětem jí nedávám skoro vůbec.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >