Jaké jsou vaše zkušenosti s AD Prothiaden? Pomohl vám?

1
24.7.20 22:12

Jaké jsou vaše zkušenosti s AD Prothiaden? Pomohl vám?

Zdravím!
Již nějakou dobu jsem v péči psychiatra. Mám agorafobii, silné sebevražedné sklony, deprese a úzkost. Doteď jsem užíval medikamenty s názvem Sertralin Actavis na -zahojení- agorafobie a úzkostných stavů. Na poslední prohlídce mi byla doporučena hospitalizace v PL Dobřany a k tomu změna mých AD na Prothiaden. Beru ráno 25 mg a večer 75 mg. Zatím nemohu podávat žádné informace o svém aktuálním stavu, jelikož je mám teprv druhý den. Každopádně se chci na vás obrátit s tím, jak u vás fungovala tato medikace; byla prospěšná? Pomohla vám alespoň něco zmírnit, či dokonce výrazně zlepšit? Pokud ne, máte nějaké návrhy plynoucí z vaší zkušenosti? Přijde vám tento medikament dostatečný k mým problémům? A nakonec… šly byste do těch Dobřan, co si o tom myslíte?
Budu velmi, velmi vděčný za vaše odpovědi, byť nemusí obsahovat odpověď na každou otázku, vše jen dle vašich možností a zkušeností.
P. S. Přej vám taktéž krásné léto, dávejte na sebe pozor. :srdce:
Hezký zbytek dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
353
24.7.20 22:24

Ahoj, s těmi léky zkušenost nemám, v tom ti neporadím, ale držím palečky aby ti bylo co nejdřív lépe a pokud jde o ten pobyt, tak jestli se nebojíš změn a snášíš je psychicky jakž takž dobře, tak to zkus, co můžeš ztratit? Nejspíš to tvůj stav nezhorší a zlepšit by jej to mohlo? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.20 22:28

S tímto AD zkušenost nemám, ale také se „peru“ s uzkostmi a depresí už od rané puberty. Nyní jsem v celku ok, je to ale kolikrát náročné. Tak doufám, že se i váš stav zlepší, je to každodenní práce s psychikou, léky, terapie, pohyb - třeba jóga, zdravě jist. :srdce: Snad vam lék zabere a zase budete mít plnohodnotný život, i ta hospitalizace může pomoct překlenout náročné období. Hodně sil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.20 22:41

Já beru Sertralin, Prothiaden zase kamarádka, která i v Dobranech byla, oběma nám tyhle AD vyhovujou. Z jakého důvodu ti doporučujou tu PL? A kolik jsi bral toho Sertralinu? Nezabíral? Že přecházíš na jiný? Kámoška měla Asentru - cit je totéž jako Sertr. ale taky to nebylo úplně ono, pak jí dali ten Prothiaden, měla úzkosti…

• Citovat
  • Nahlásit
34721
24.7.20 23:19

Beru Cipralex, zafungoval skvele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31641
25.7.20 15:59
@Stavaa píše:
Zdravím!
Již nějakou dobu jsem v péči psychiatra. Mám agorafobii, silné sebevražedné sklony, deprese a úzkost. Doteď jsem užíval medikamenty s názvem Sertralin Actavis na -zahojení- agorafobie a úzkostných stavů. Na poslední prohlídce mi byla doporučena hospitalizace v PL Dobřany a k tomu změna mých AD na Prothiaden. Beru ráno 25 mg a večer 75 mg. Zatím nemohu podávat žádné informace o svém aktuálním stavu, jelikož je mám teprv druhý den. Každopádně se chci na vás obrátit s tím, jak u vás fungovala tato medikace; byla prospěšná? Pomohla vám alespoň něco zmírnit, či dokonce výrazně zlepšit? Pokud ne, máte nějaké návrhy plynoucí z vaší zkušenosti? Přijde vám tento medikament dostatečný k mým problémům? A nakonec… šly byste do těch Dobřan, co si o tom myslíte?
Budu velmi, velmi vděčný za vaše odpovědi, byť nemusí obsahovat odpověď na každou otázku, vše jen dle vašich možností a zkušeností.
Hezký zbytek dne

Já brala naráz Sertralin i Prothiaden a zabralo obojí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
25.7.20 17:55
@Stavaa píše:
Zdravím!
Hezký zbytek dne

Prothiaden jsem sice nebrala, i když jsem vystřídala 51 druhů léků, ale léčebnu bych volila až jako úplně krajní možnost, já tam bohužel už byla 20-krát a nikdy mi to nepomohlo, většinou ani elektrošoky, které jsem měla 4-krát. Jen do mě nacpali třeba 25 prášků denně, takže jsem byla úplně zfetovaná. Nikdo se mnou nepracoval, jen jsem ležela v posteli, nebo byla na kuřárně (s výjimkou párkrát na psychoterapeutickém oddělení, kde byly alespoň skupiny, centrální terapie, hipoterapie…) Dobřany navíc nemají moc dobré jméno. Jako je lepší tam jít, než spáchat sebevraždu, to zas jo, ale jinak by mě tam už nikdo nedostal. Držím palce, pokud byly jediné léky, co jsi kdy bral Sertralin a Prothiaden, tak bych to raději zkusila ještě ambulantně, léků je tolik… Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34721
25.7.20 18:03

Prothiaden mi nezabral. Utlumoval me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu