Jaké jsou vztahy s rodinou po stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ella7
Povídálka 15 příspěvků 26.02.17 08:31
Jaké jsou vztahy s rodinou po stěhování

Ahoj, za pár měsíců mě čeká stěhování do přítelova města kde nikoho neznám. Zatím jdeme do bytu s tím že začneme stavět dům. Od mé rodiny je to cca 230 km. Doma mě pořád přemlouvají ať nechodím a bydlime tady, ale to kvůli přítelově praci nejde. Když se podívám do svého okolí tak mi příjde, že se vždy stěhuje muž za ženou. Rozumíte mi jak to myslím :lol:?
Na stěhování se těším. Ale do budoucna mám strach jak často budu rodinu navštěvovat, jak budu zvládat děti bez hlídací babičky a jak se postarám o rodiče, když budu od nich tak daleko…

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 26.02.17 08:37

Já jsem byla od rodiny 3000 km a teď 400 :nevim: záleží jak jsi na nich závislá, mě ta určitá vzdálenost vyhovuje. Holt děti ti nepohlidaji, ale záleží, jak jsi na tom s chlapem.

Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 26.02.17 08:52

Ja byla od rodiny 400 km, nebyl problem, vzdalenost mela i sva pozitiva. Pravda porodila jsem tam, nebylo to stehovani s detmi od rodiny, ktera s nimi pomaha, a byla jsem zvykla se starat sama o sebe. Chlap fungoval doma skvele.

Stehuje se tam, kde jsou podminky pro zivot lepsi pro vsechny. Neplati zadne pravidlo chlap za zenskou nebo naopak. ;)

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 26.02.17 09:15

Já si cíleně vybrala chlapa, kde rodina bydlí ve stejném městě.
Nehodlám dětem ukazovat životní styl, který nezahrnuje intenzivní styky s rodinou.

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 26.02.17 09:28

Naše obě dvě rodiny bydlí v okruhu 1km2 a vidíme se tak málokdy, že třeba bráchu, co ho mám od sebe 400 metrů jsem viděla naposledy před Vánoci… Možná ještě déle.
Vzdálenost není vždy limitující. Záleží, jak se vám chce stýkat…
(Ale všichni vycházíme v dobré., Žádné hádky)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 09:43

Záleží, jak si na rodině závislá. Já mám tchýni 7 km a viděla jsem ji v červenci :) a jen proto, že mě manžel přemluvil :). A jsem spokojená!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 10:12

Ja se prestehovala „jen“ 130km a lituji toho a hlavne ted, co mame synka (33m)..chybi mi rodina a my jim..nasi mi hodne „vycitaji“ ze maleho vidi jednou za mesic..proste nam to nestaci se videt takto malo..navic jsem ve meste, kde je malo prace i penez :-( kdyby jsme se vratili, sli by jsme sice do polovicniho mesta, ale je tam vsehodne s hlavne hodne prace za dobre penize a meli bychom hlidani, kdyz je syn nemocny a musime byt co 14dni na ocr..kdyz by jsme chteli jit jednou za pul roku do kina, na veceri nebo byt jen chvili spolu sami, ale nejde jen o hlidani..chybi mi kontakt s celou rodinou, kamarady..ohledne pomoci mamce s necim atd. mohli by jsme tam mit i vysneny domecek, ale ty jsi v jine situaci, ze pritel ma dobrou praci..manzel by na stehovani nikdy nepristoupil i kdyz by jsme se meli o 100% lip :roll: :roll: ale myslim si, ze az budete mit deti vasim taky budete hodne chybet..zalezi jake mate vztahy atd. :-) ja jsem v takove situaci, ze premyslim nad stehovanim sama se synem, ale zase manzela miluju a syn neni jenom muj..no je to zacarovany kruh :,( :?

Slečna Ferka
Extra třída :D 10150 příspěvků 26.02.17 10:19

@Ella7 Na tohle žádné pravidlo není. Manželův kamarád se teď třeba stěhuje od rodiny a kamarádů atd. asi 150 km (směrem, kde jsou blbé silnice atd.), protože tam dostal dobrou práci, jeho žena takovou práci nemá, budou na horách, v zimě lyžovačka, v létě koně atd. (pro děti z města naprostá revoluce). Ale prostě je to potřeba, a i děti si podle něj musí zvyknout. Když se na tom dohodnou, tak proč ne - lepší než živořit doma s blbým zaměstnáním.

Z toho, co jsi napsala jako problém, vidím jedině tu péči o rodiče: asi bych měla potřebu mít jistotu, že kdyby se něco stalo (nevím, kolik jim je let), tak že budou mít někoho blízkého u sebe. Můj muž je od rodiny 400 km, ale v obci, kde jsou rodiče, je jeho sestra, takže když je něco třeba, pomůže ona. Považovala bych za nutné se domluvit s mužem, jak byste řešili, kdyby rodiče něco potřebovali (pokud jsi jediné dítě, nebo i pokud máš sourozence - např. přispěla na péči jim, kdybys nemohla třeba od dětí apod.).

Hlídací babička je taky drobný problém, i když pro mě pocitově řádově menší: kdekdo bez ní musí žít, a taky to zvládne (a o prázdninách k rodičům samozřejmě na týden děti dát můžeš, že). Pochopitelně s ní by to bylo lepší. Na druhou stranu, třeba si najdeš nějakou podpůrnou síť i v novém bydlišti…

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7902 příspěvků 26.02.17 10:34

Záleží na tobě jak jsi na rodičích závislá. Já mám rodiče 50km a pro mě je to minimální vzdálenost co jsem od nich schopná bydlet. Čím dál tím líp. Máme spolu dobré vztahy, ale mojí mámi je dost často všude až moct.

A u nás v rodině je zas zvykem, že ženská se stěhuje k chlapovi. ;)

Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 26.02.17 10:36

Přes 200 km by mi už asi vadilo, nejde jen o rodiče, ale o ostatní příbuzné, kamarády…
Nejsem moc povaha na nové seznamování atd., nyní bydlím od svého rodného města 40 km a spokojenost - je to dostatečně daleko, než aby byl u nás pořád někdo „nakýblovaný“ a je to dostatečně blízko na návštěvy.

Pokud ty jsi ale rozhodnutá se odstěhovat za přítelem, tak si to nenech rozmluvit, je to tvůj život, jen je třeba se opravdu připravit, že to bude náročnější, než se stěhovat na menší vzdálenost.

janoma
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 26.02.17 11:21

Tak já se stěhovala z Prahy do městečka v severních Čechách a neměnila bych. S malými dětmi jsem si našla skvělé kamarádky.
Staršímu je devět, stále se stykame, jako když byly děti malé. Život dal od rodiny mi vyhovuje. A to máme doma nadstandardní vztahy :mavam:
Jeden víkend v měsíci jsme vždy u mojí mamky. Když nemůžeme, jede ona k nám. Práci mám perfektní.
ZaLezi, jaky jsi typ člověka. Změna je náhodou prima.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63569 příspěvků 3 inzeráty 26.02.17 11:24

My s odstěhovali 100km - paradoxně od obojich rodičů a jsme spokojeni, pokud potřebujeme vyjímečně pohlídat, tak buď přijedou, nebo my odvezeme děti k nim a pokud chceme jet na návštěvu, tak vezmeme auto a za hodinu a kousek jsme u nich. Vlastně je to akorát o něco dražší, ale jinak se nima člověk může vídat tak často jak chce.

kristyn.g
Závislačka 2889 příspěvků 26.02.17 11:34

Mě přijde upřednostnování širší rodiny oproti té vlastní - partner - dítě docela divné… Jako já to chápu, taky bydlíme ted 100km od rodin a přátel ale nedá se nic dělat, také jsem byla zvyklá z dvougeneračního chodit s babičkou na kapučíno na zahradu, nebo spolu koukat na film když je manžel v práci a tak, taky mi chyběji ale nezbláznim se z toho, jsem dospělá.

230km asi není na týdenní návštěvy ale když se chce, všechno jde.

Ella7
Povídálka 15 příspěvků 27.02.17 07:21

Děkuji všem za reakce!! S rodinou mám krásný vztah, ale drží mě tady jen rodina, kamarády tady nemám. Myslím že praci, kterou dělám teď můžu dělat kdekoliv ( jen si ji ještě v novém městě najít ). Při škole jsem 5 let bydlela v Praze takže jsem byla pryč. Ale nedokážu říct jaké to bude jednou s dětma. Teď to plánujeme tak že až budeme mít děti budem jezdit na víkendy.

Smich
Kecalka 389 příspěvků 27.02.17 10:10

@Ella7 Stěhuje se k tomu, kdo má nějakou nemovitost vhodnou k bydlení. V mém okolí tedy většinou ženy mají byty a domky a partneři se přistěhují. Případně mají oba něco, tak se bydlí u toho, kdo má větší nemovitost, nebo se koupí třetí a každý si tu svou pronajme. Nebo začínají na neutrálním místě, který si společně vybrali. Přítel má asi zřejmě nějaký pozemek + byt? Pak je to jasná volba, nebo tedy spíš přece ta „nejrozumnější“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >