Jaké jste dali očkování svým dětem povinné/nepovinné

Anonymní
6.2.21 19:48

Jaké jste dali očkování svým dětem povíne/nepovinné

Ahoj chci se zeptat jaké jste dali očkování z povinných a nepovinych a jaké jsou nežádoucí účinky u povinných a nepovinych? A při jaké teplotě dát čípek.
Promiňte že se ptám. Na tolik věcí ale mám první miminko a než půjde ena očkování tak bych chtěla víc vědět naše dr nic nevysvetluje hledáme novou dr.
Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16707
6.2.21 19:51

K NU si přečti příbalové letáky.

Syn má jen povinné očkování s odkladem. Jiné mít nebude.

k čípku neporadím, preventivně bych nedávala. ted jsme četla, že u očkování MMR se nemá dávat nic co obsahuje paracematol, takže jen nurofen nebo ibuprofen. ale to se vás ted v dohledné době asi nečeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3072
6.2.21 19:53

Nepovinné žádné, povinné všechny. Po některém měla horečku, po jiném ne. Čípek/sirup jsem dávala když to bylo třeba hodinu přes 38 a zjevně jí bylo mizerně. Ona totiž když má dcera horečku, tak fakt vysokou, klidně přes 39, takže nějaké ty zvýšené teplotky kolem 37,5 většinou ani nezaregistruje, ty nesrážím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
6.2.21 20:03

Povinné, starší děti dostaly jedno rotaviry, druhé pneumokoky. Nejmladší dostane obojí, když má bráchy v kolektivu. A všechny tři navíc Bexsero na meningokoka. Ten je pro mě osobně nejzásadnější hned po hexe.

Reakce nebyla nikdy žádná, max. trochu víc spali nebo měli chvilku mírně zvýšenou teplotu. Nic, co by stálo za řešení. Možné reakce jsou víceméně na jedno brdo: otok, teplota, průjem, únava…

• Citovat
  • Nahlásit
400
6.2.21 20:04

První dcera s odkladem hexacima, MMR a z nepovinných před nástupem do školky bexero. Krom zvýšených teplot do 38, zarudnutí nic. U bexera ji tyden bolela ruka 8o
Druhá dcera hexa a z nepovinnych prevenar v 4.m aplikováno najednou. Pouze protivnější jinak bez reakce. To same u druhé dávky. Váhám jestli dát hrazené/nepovinné bexero do ukončeného 6.m :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
6.2.21 20:05

Dceri nikdy nic nebylo. Mozna jednou trochu nevrla. Ma zloutenku, klistovku, jako mimino mela rotaviry a pneumokoky. Mrningokoka dame az v puberte, stejne tak na HPV virus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
6.2.21 20:07
@elibro píše:
Povinné, starší děti dostaly jedno rotaviry, druhé pneumokoky. Nejmladší dostane obojí, když má bráchy v kolektivu. A všechny tři navíc Bexsero na meningokoka. Ten je pro mě osobně nejzásadnější hned po hexe.Reakce nebyla nikdy žádná, max. trochu víc spali nebo měli chvilku mírně zvýšenou teplotu. Nic, co by stálo za řešení. Možné reakce jsou víceméně na jedno brdo: otok, teplota, průjem, únava…

Mohu se zeptat, kdy jsi dávala dětem bexero? Popřípadě jestli byla nejaka neobvyklá reakce? :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
6.2.21 20:09

Naši mají povinné a pneumokoky. Reakce většinou bolest místa vpichu, nevrlost, spavost nebo nespavost, teplota, ale nikdy vysoká, na léky to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6376
6.2.21 20:10

Jen zakonne povinne a navic pouze Bexsero.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31898
6.2.21 20:11

Všechny povinné, rotaviry, pnuemokoka.

Po hexe měla teplotu, po MMR vyrážku. Protože chápu, jak očkování funguje, nijak mě to nestresovalo :nevim:

Na Bexesro byla pobjednaná, ale nastydla se. pak přišla korona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22712
6.2.21 20:13

Všechny povinné, nic navíc, po některých měla horečku, po něčem kašel - ale všechno to přešlo, nic dramatického

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
6.2.21 20:13

@Hedvikaaa já jsem se o něm dozvěděla úplně mimochodem z letáčku v čekárně, takže jsme to u starších doháněli a ještě i platili. Cca v roce a půl a čtyřech, myslím? Taky to pak bylo hodně roztažený, ty dávky.

Nejmladší už to dostala hned, tj. během třetího měsíce. Tuším, že dostala první hexu, první rotarix a pak tohle, jestli to nepletu…

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
6.2.21 20:14

@Hedvikaaa jo a reakce: malá měla chvilku tak 37,2. Jinak nic.

• Citovat
  • Nahlásit
250
6.2.21 20:16

Obě deti Prevenar jako mimino a kolem 3 let Bexsero, meningokok byl pro mě vždycky velký strašák. Reakce žádné, jen u první hexavakciny dítě spalo celý odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
6.2.21 20:16

První očkování

Přidávám se k vám první očkování je v 3 měsíci hexa že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat