Reklama

Jaké jste měli finanční úspory před založením rodiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:20
Jaké jste měli finanční úspory před založením rodiny?

Ahoj. Zajímalo by mě, kolik jste měli našetřeno před založením rodiny? Nebo vám nepřijde nic špatného na tom začínat “s nulou”? Osobně tuto otázku dost řeším, protože mi přijde nezodpovědné zakládat rodinu bez finančního zabezpečení. Je mi 23, plánujeme v brzké době zakládat rodinu. Studovala jsem VŠ dálkově a u toho pracovala na HPP. Mám našetřeno něco málo přes 200 000Kč. Přijde mi to jako přiměřená částka. Jaký názor na toto máte vy a jaká byla vaše situace? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:22
Edit zakladatele

Pro upřesnění - jde mi především o úspory vaše, nikoliv partnera :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:28

Měli jsme nulu, ale nešlo o plánované těhotenství. Manžel byl ještě rok po narození student a vypomáhali nám finančně rodiče.
Bydleli a jedli jsme zadarmo, kupovali jsme v podstatě jen věci pro děti.
Nepokládám to za ideální nebo zodpovědný stav, velmi jsem zvažovala interupci, ale manžel děti chtěl a jeho rodiče řekli, že ten stav, kdy se odkládá narození dítěte kvůli financím je nepřirozený a abychom si nedělali hlavu s tím, že nás budou živit. Že jim to pak vrátíme.
No dětem je patnáct a snad jsme jim to vše vrátili. Peníze od nás nechtěli, tak kupujeme alespoň hezké dovolené.
Anonym. S.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62911 příspěvků 3 inzeráty 08.09.18 15:29

Ja treba uspory nemela, ale bydlela jsem ve svem a mela praci, ktera sla delat z domu s mimcem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:30

prosím anonym

rodinu jsme zakládali ve 30, pracovala jsem cca 10 let, našetřeno 1 300 000

G.a.b.c.a20
Kecalka 309 příspěvků 08.09.18 15:37

Ja i pritel jsme pracovali, bydleni v podnajmu ale nasetreno jsme nemeli nic.. urcite je fajn mit nejake penize naserene ale kdyz nejsou myslim ze to neni konec sveta ;-)

Magdaleeena
Kelišová 5673 příspěvků 08.09.18 15:43

Já jsem měla své bydlení, finanční zázemí (opravdu netuším kolik)
Ale když se ohlédnu zpětně, kdybych neměla našetřeno vůbec nic, nic by se nestalo, o to bydlení to bylo o něco lepší, to ano, ale když se chce. Jde spíše o to, jak přistupuješ k životu. Já jsem s mužem hodně cestovala, tam šlo hodně financí. Když se narodilo dítko, věděla jsem, že jsme schopni se uživit prací ;)
Jak píšu, za mě jde o přístup k životu, mě by třeba nikdy nenapadlo řešit ostatní a jejich úspory či přístup k životu. :kytka: Proč? Ani se utvrzovat na tom, že já to dělám či mám nastaveno lépe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:50

My vlastni bydleni, nasetrene penize jsme dali spis do rekonstrukce bytu a auta. Pro mimco a po dobu RD jsem ja jako zalohu mela cca 150 000,– od cca roku jsem si privydelavala a od 2.5 sla uz na polovicnu uvazek zpet do prace…ale ne tedy kvuli financim..proste uz mi prace chybela…take myslim ze zacinat s nulou a bez bydleni je nezodpovedne. je nutne si uvedomit ze naklady s ditetem take rostou a pokud mu chci zajistit vzdelani tak to neni jen o uspokojeni zakladnich potreb aby pak clovek fnukal ze zije z ruky do huby…

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 08.09.18 15:56

:kytka: i 200000 se da pekne zacit zit.

blobfish
Závislačka 4481 příspěvků 08.09.18 16:01

Nepřijde mi nic špatného na tom, začínat s nulou, pokud má člověk vizi (a ideálně i zkušenost), že se dokáže bez problémů uživit prací. Připadá mi naprosto normální, když se rodiče - absolventi VŠ - rozhodnou mít dítě brzy po škole (takže úspory nic moc, vlastní bydlení patrně také ne) s tím, že pro ně nebude problém zvládat to nejprve z mateřské/ro­dičovského příspěvku + jednoho platu, později ze dvou platů. Další věc je, že u některých profesí plat (nebo spíš mzda) strmě stoupá a pro ženu je únosnější zůstat s dítětem doma v době, kdy to pro ni ještě není takový finanční propad, tzn. na začátku, kdy ještě neměla tolik času a prostředků k generování úspor. Je to silně individuální, každopádně mít 200 000 je lepší než je nemít ;-)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32074 příspěvků 08.09.18 16:13

žádné, těhotenství bylo neplánované v době, kdy jsme oba studovali. Tedy měla jsem pár tisíc na účtu, z brigád, které padly na pořízení základní výbavičky. Bydlet jsme naštěstí měli kde - v domě s dědou partnera. A neřekla bych, že nás to nějak poznamenalo. S dítětem jsem zůstala na RD téměř do 4 let, velmi slušnou práci i bez praxe jsem si našla během 2 měsíců.

Capretta
Kecalka 376 příspěvků 08.09.18 16:17

Syna jsem porodila v 32, takze bych si uhradila 3roky doma sama bez problemu. Ve tvem veku bych musela spolehnout na podporu rodicu, jeste jsem studovala, ulozeno jsem mela asi jako ty ted. Pokud jsi si jista a nebyla bys na to sama..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 16:21

Pouze mé úspory na dobu RD byly 130 000,– , ale bylo to tak tak :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 16:23
@Anonymní píše:
Ahoj. Zajímalo by mě, kolik jste měli našetřeno před založením rodiny? Nebo vám nepřijde nic špatného na tom začínat “s nulou”? Osobně tuto otázku dost řeším, protože mi přijde nezodpovědné zakládat rodinu bez finančního zabezpečení. Je mi 23, plánujeme v brzké době zakládat rodinu. Studovala jsem VŠ dálkově a u toho pracovala na HPP. Mám našetřeno něco málo přes 200 000Kč. Přijde mi to jako přiměřená částka. Jaký názor na toto máte vy a jaká byla vaše situace? :think:

Co budeš dělat s informacemi, že má někdo naspořeno více a nebo méně? Ovlivní to nějak tvoje budoucí plány?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 16:26
@Anonymní píše:
Pouze mé úspory na dobu RD byly 130 000,– , ale bylo to tak tak :(

Jestli jsi na dítě byla sama, máš můj obdiv. Jestli jsi měla partnera a žili jste společně, tak to nechápu. Budeš si šetřit i na případné další dítě? Gerbera

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >