Jaké jste měly porody?

1.12.19 17:26

Jaké jste měli porody?

Ahojte. Sice mám ještě čas :lol: ale s kamarádkou máme stejný termín a každá máme samozřejmě jiné pocity atd.
Vstupuji do 31tt a celkem dost mě bolí stydká kost, kyčle nejvíc v noci když samozřejmě spím na boku, jinak nespím, tak mě za chvíli bolí bok a celá kyčel, třísla mám jakobych udělala provaz a natáhla si svaly, břicho mi tvrdne párkrát za den ale nic extra. Břicho mám hodně vysoko, spíš od pupku pod žebra než dole. Jinak jsem uzavřená, před měsícem čípek pevný, tuhý, 4 cm. Malý je akční, někdy v noci víc a nemůžu spát, někdy přes den až se mi zatřepe celé břicho, celkem hodně chodím v přírodě na procházky cca 2 hodiny denně.. Občas mám pocit že mám v břiše na šikmo vzpříčenou tyč :mrgreen: asi se malej protahuje :lol:
No a kamarádka nemá skoro břicho, asi poloviční jak já (ale je drobnější) břicho ji vůbec nebolí, nebolí ji stydká kost ani třísla a ani ji břicho netvrdne.
Každopádně mi řekla že slyšela, že ženský s mými „příznaky“ mají rychlejší a pohodovější porody, že jakoby už se moje tělo na to chystá a „trénuje“ a to její ne. Jaká je to pravda? Jsme obě prvorodičky. Díky za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.12.19 17:36

@Vesničanka1 podle mě je to blbost a asi bych se přestala pozorovat. Já měla těhotenství pohodové, buben jsem měla teda obří… syn byl v břiše klidas a to mu zůstalo i po porodu… takže podle mě je to i povahou… až ke konci mě taky brutálně bolely kyčle a pak i kříže, poslicky jsem neměla žádné ani jednou. Týden před termínem jsem byla už otevřená na dva prsty, čípek zanikly a stejně jsem rodila 40+6… porod jsem měla rychlý, od první kontrakce jsem porodila za 6,5 hodiny… ale tím ze syn měl vzprimenou ruku, tak nakonec velká komplikace, obr nastrih, ruptura třetího stupně, protože synovi padaly ozvy… kdyby měl ruku normálně, tak jsem mohla být bez poranění :nevim: záleží na konstituci těla, pánve, velikosti miminka. Vyprdla bych se na nějaké pozorování a jen se těšila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
1.12.19 17:38

Ja na svůj porod vzpomínám strašne rada a nejradši bych si to prožila znovu a znovu :srdce: mě teda zvedlo bricho ale jinak se nic nedělo, no a jednou večer po cviceni s anibalem mi ve 36tt praskla voda, kontrakce nastoupili za dvě hodiny, byly po 5 minutách a hodně se stupnovali, tak jsem byla 12h ale vůbec jsem se neotvirala… pak mi dali tabletku a už to jelo, šílené bolesti a ja byla hlavně ve sprše. Jenže jsem byla na 4cm a hlavička se drala ven a ja potřebovala tlačit, v ten moment bych brala všechny drogy :D dali mi injekci na uvolnění svalu a do hodiny se dcera narodila :srdce: bez nastrihu, bez komplikaci, bez epiduralu, a hned jsem měla malou u sebe :srdce: po porodu jsem se cítila skvěle… myslím ze je důležité se porodu nebát a nenechat at te ty bolesti úplně nepohlti. Ja těhotenství neměla rada, ale užívej si “samotu”, s mimcem se vsechno změní :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 17:56

Pozoruju :lol: to mě tady vždycky dostane. Jasně že si všimnu toho že mám pocit že mám v břiše kus betonu a když chci vylézt z vany a zvednu nohu cítím ostrou bolest v třísle a v klíně až po kostrč :lol: Na tom není nic k pozorování, to prostě nejde přehlídnout.
Jinak porodu se nebojím. Spíš se na něj těším, mě spíš zajímalo když už jste cítili od 30 tt různé to tahání a tvrdnutí zda jste měli ty porody fakt rychlé nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 18:26

Je to blbost. Tahání atd jsem cítila a tvrdnuti hodně už dřív než v 31tt. Hodně jsem chodila, doma dělala všechny práce a porod trval cca 40hodin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 18:30

@Vesničanka1 ahojky já to měla stejné v těhotenství jako ty. Tvrdnuti už jsem měla tak od 20tt a ty trisla to bylo taky peklo. V noci samozřejmě kyčle taky peklo. Porod jsem měla bez komplikací, ale rychlý teda nebyl :lol: ve 4 ráno první bolesti a malý se narodil 17:50 :mrgreen: rodila jsem 39+1. Den před porodem bych vůbec neřekla, že bych měla rodit. Bylo mi úplně fajn, bolesti nikde :nevim: :lol: jo a malej akční dost v bříšku, to je i teď jak je venku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
1.12.19 19:15

Měla jsem to jako ty, s tím, že každodenní tvrdnutí jsem měla od nějakého 25 tt. V tříslech mi tak lupalo, že jsem se bála, že mi ta noha jednou upadne. :lol: Noci týden před porodem byly utrpením. Rodila jsem 38 tt a porod trval 7 hodin, z toho poslední nekonečná hodina byla tlačení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 19:25

@Vesničanka1 nevím, mě to asi tak vtipný nepřijde, tak když se porovnavas s kamaradkou, tak to asi všechno dost pozorujes. 100 ženských, 100 porodu a zkušenosti ostatních, jak vidíš, nejsou vůbec vypovídající. Já žádné tahání neměla a porod jsem rychlý měla… moje segry taky neměly žádné tahání a porody měly dokonce překotné, takže je to dane i geneticky. Příště teda napis, co chceš slyšet a třeba ti to někdo potvrdí a nemusíš se certit kvůli odpovedim. Přeju ti co nejpohodovejsi porod ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10682
1.12.19 19:31

Blbost, mě nic nebolelo, spala jsem krásně, břicho malý - někteří ani nevěděli, že jsem těhotná a to jsem porodila uprostřed prázdnin, takže do kabátu jsem se fakt nehalila, nebo tipovali, že jsem třeba ve 3. měsíci, já byla v 8…mimino min akcni, co to jsou posličci nevim…porodila jsem za 5,5 hodiny od 1, kotrakce, dve hodky predtim mi praskla voda, jeste ten den jsem byla sama na procházce a bylo mi báječně, kdyby mi někdo řekl, že ten den porodim, tak se mu vysměju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ptk
13
1.12.19 19:41

Nemela jsem zadny problemy, nic me predtim nebolelo (kycle, stydka kost, v krizi), jen me palila zaha

v pul sesty mi praskla voda, v 6 zacaly kontrakce, v pul osmy jsme dorazili do porodnice a ve ctvrt na deset byl malej venku :srdce:

kamaradce ted zacaly bolesti v patek rano a porodila vcera odpoledne, tlacila skoro 2 hodiny, ona uzka, dite velky, kazdej porod je jinej

za me bejt co nejvic aktivni az do konce, moc se nepozorovat a nechudinkovat se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 20:10

Jo jinak to tvrdnutí mám už cca od toho 22tt ale ne nijak bolestivé, prostě nepříjemné a většinou když tahám těžké věci nebo jdu rychle do kopce atd, jinak ne. No jsem zvědavá, samozřejmě si přeji takový ten přirozený porod bez zásahů lékařů a bez nástřihu :mrgreen: bolesti se nebojím, zažila jsem za život bolesti a úrazy a přežila jsem to, ale s mým štěstím skončím na CS :lol: a budu mít prd a ne přirozený porod :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
1.12.19 20:29

@Vesničanka1 Já měla stejné příznaky jako ty a musím říct že jsem 11 dní přenášela. Mě chtěli porod vyvolávat, že jsem měla nastoupit v úterý večer do nemocnice aby mi zavedli čípky, protože jsem nebyla vůbec otevřená a že mi ráno vyvolají porod. Naštěstí v úterý před nástupem do nemocnice mi začali v 6 večer kontrakce, v osum jsme přijeli do nemocnice na příjem, ráno mi praskli vodu a to jsem byla otevřená jenom na 3 cm.Po pár hodinách mi dali něco na urychlení kontrakcí, protože jsem se zasekla a přestala se otevírat. Porodila jsem až ve tři odpoledne zdravou holčičku. Byla jsem prvorodička a trvalo to celkem 20 hodin než jsem porodila ale za ten uzlíček malej to stálo. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
1.12.19 21:15

Ahoj, ja první těhotenství celkem v pohodě jen do pátého měsíce nevolnost a občasné tvrdnuti břicha, břicho jsem měla malé. Přenašela jsem 5 dní. Porod trval 17 a půl hodiny. Druhé těhotenství jsem byla jak meloun do pátého měsíce nevolnosti, tvrdlo mě břicho a neuvěřitelná bolest stydkè kosti a třísel. Rodila jsem přesně na den. Porod trval 14 hodin a bylo to strašný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
2.12.19 09:41

Měla jsem to podobně jako ty. Do 30tt jako bych vůbec nebyla těhotná, až na to břicho a po 30 týdnu mě také bolelo často něco, hlavně tedy ty třísla. Na to mi pomáhalo plavání, vždycky se mi hrozně ulevilo, když jsem si zašla do bazénu, ale my ho máme doma, nevím jak je to přesně s koupáním ve veřejném bazénu v pokročilém stupni těhotenství. Za všechny ty bolístky jsem byla docela ráda, alespoň jsem se konečně cítila těhotně a doktorka mi potvrdila, že to všechno je naprosto normální ;). Porodila jsem ve 39+0. Kontrakce mi začali v noci, ráno jsem měla jít do poradny, tam mi je potvrdili, ale porodila jsem až další den ve 2 hodiny ráno. Celý porod od příjmu do porodnice trval 6 hodin, od první kontrakce to nepočítám. Většinu času stejně strávíš doma, když nebydlíš daleko od porodnice. Já šla pak rovnou už na porodní box, kde mi píchli vodu. S velikou podporou mého muže jsme to se synem zvládli bez utišujících léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama