Jaké jste měly/ máte příznaky menopauzy?

4876
19.5.16 20:18

Jaké jste měly/ máte příznaky menopauzy?

Ahoj.
Ještě mi není 50 a asi jsem v přechodu.
Kamarádky mi líčily horory, co mě čekají- návaly, pocení, nespavost, závratě, tloustnutí, migrény aj. Čeho se mám nejvíc bát?
Těhotná vážně nejsem, manžel byl 6 týdnů na služebce :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1232
19.5.16 20:24

Moje mamka akorát ty návaly a pocení - netloustne, hlava ji bolela v životě tak 2× a nespavos zrovna u ní nehrozí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4876
19.5.16 20:26

@lalaláček
Moje mamka nic z toho, jen ji vynechala menses, pak ji měla za 3 měsíce a pak už nikdy, naprosto super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
19.5.16 20:56

Tak u moje mamky katastrofa. Silene navaly hrozne pribrala motani hlavy a deprese

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
19.5.16 21:03

Moje máma hrůza! Strašně silná nepravidelná menstruace poslední treba dva roky, návaly, nespavost, únava, migrény… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.16 21:51

@Lenka002 Proč si myslíš, že jsi v přechodu? Která ti co líčila, nemusí být úplně pravda. Je to celkem individuální a dost dědičné.
Ovšem co jsi popsala, je bohužel realita. Navíc ti poroste třeba ochlupení ztrátou ženských hormonů. U tmavovlásek třeba knír a to je něco. :zed:
Boj se hlavně tloustnutí, pokuď to máš v genech. :)

• Citovat
  • Nahlásit
5052
19.5.16 22:31

Tak moje máma nic prostě přestala MS…tchýně i po 10 letech má návaly občas pořad, brala léky a docela se s tím prala. Moje babička matky matka) měla MS jen o vánocích do 70 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.10.16 10:51

@kikinak27 A brala na to mamka něco? Nikde o tom moc žádné diskuze nejsou.. A když jsou, tak do nich nikdo 100 let nepsal. Hledám mamce něco přírodního, už tak bere prášků více než hodně (na tlak, na štítnou žlázu a já nevím co všechno..).. Má vážně strašlivý průběh (se mám asi na co těšit :( ), bolesti hlavy, nespavost, pocení, je z toho už strašlivě unavená, jak se vůbec nevyspí…Tak hledám něco doporučeného, co bude fungovat. Utrácet tisíce za to, že každý měsíc bude zkoušet něco jiného je ptákovina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.4.17 17:06

Holky mě pomohla přírodní cesta podívej se na www.presprechod.cz máš tam dobré rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10670
23.9.17 18:59

Holky, ptám se ohledně mamky.. jak dlouho menopauza trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
23.9.17 19:36
@Ketris píše:
Holky, ptám se ohledně mamky.. jak dlouho menopauza trvá?

No, nez prijde menopauza, muze prechod, priznaky, trvat az 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.11.18 23:28

Řekla bych, že je to velmi individuální. Má na to vliv genetika (moje maminka to měla podobně jako já), ale myslím si že i celkový styl života před i při přechodu (aktivita, intenzita sportování, pracovní nasazení, psychika, strava). Neházela bych to do jednoho pytle. Znám z okolí oba extrémy. V tom horším navíc i deprese :(. V tom lepším téměř beze změny. Já začala brát na začátku doplněk stravy, moje příznaky nebyly takové, že bych nemohla vůbec fungovat (v nějaké míře migréna, návaly, nespavost) , ale každopádně bylo mi pak lépe. Některé doplňky nabízí vrácení peněz, pokud neúčinkují, vím, že ten můj Merilin to nabízel, tak můžete nevyhazovat ty tisíce a zkoušet takto. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat