Jaké knížky čtete předškoláčkovi?

1837
23.10.10 20:06

Jaké knížky čtete předškoláčkovi?

Ahoj,
chci poprosit o inspiraci.
Každý večer čteme pohádky/příběhy. Z pohádek samozřejmě všechno možné…
Ale malá má ráda i příběhy - Pipi dlouhou punčochu, Knihy džunglí, některé od Andersena (Sněhovou královnu hlavně…)
Teď jsme třeba namátkou četli „Strašibrachy“…
- dáte nějaký tip na pěknou knížku?

Půjčujem je v knihovně.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17304
23.10.10 20:25

My máme oblíbenou tuhle Dobrodružství s myškami

Jsou tam příběhy-kapitoly,navazuje to :wink: četli jsme to snad 100× :mrgreen:

A pak máme různé knihy s mixem pohádek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
23.10.10 20:26

Matymu je 4 a půl, takže ještě předškoláček ne, ale řekla bych, že docela čteme „napřed“, že ho baví už věci pro větší děti (dle toho, co píšou v knize, od kolika let to je). Momentálně máme u postýlky: Děti z Bullerbynu, Pohádkový dědeček od Petišky, Bráška Lajdáček od Fildase /první díl je Mezi brášky/, Loutkové divadélko od Petišky, Medvídka Pú, Ferdu Mravence 1. a 2. díl.
Chci přikoupit nějaké Lindgrenové, z těch méně známých Lotta z Rošťácké uličky, Rasmus tulákem. Máme My z ostrova Saltkrakan, ale to už je tak od 8-10 let, bych řekla, to mu chci nechat, až si vychutná ty její vtípky. Ronju dceru loupežníka totéž, a on je dost bázlivý, tak bych se bála, že bude mít noční můry, přece jen to je dost strašidelné.
Ještě se mu líbí příběhy O zvířátkách a dětech od Petišky s obrázky Milera.
Tak tolik, víc mě nenapadá. :wink:
Ještě jsem si vzpomněla, že měl moc rád poezii, mám knížku Chlapec a hvězdy - básně od Seiferta, obrázky Lady. Já mu původně chtěla jen ukázat obrázky, před rokem a půl, tj. ve 3 letech! A on chtěl, abych četla, tak já četla, a to jsou vážné dospělé verše, a jemu se to děsně líbilo, a normálně si i pamatoval kusy veršů, že mi řekl, čti „kousek proutku“, to byl trénink paměti, kterou báseň to myslí, ale on to podle obrázku dokázal i najít 8-o Tak jsem četla dramatickým hlasem a jednu dobu to chtěl denně. Teď si dlouho nevzpomněl, ale jak se blíží Vánoce, asi to zas vyndáme, jsou tam ty krásné Ladovy vánoční obrázky. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
23.10.10 20:30

Ahoj. Anežka miluje Příběhy včelích medvídků (myslím, že se to jmenuje Od jara až do zimy), O pejskovi a kočičce a pak má Disney pohádky - jak vycházeli (nebo možná ještě vycházejí :nevim: ) jednou za 14 dní i s CDčkem. Ale zatím si radši pouští to CDčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
23.10.10 20:32

Betty,ale tvoje dítě je předškolák :mrgreen:

Vývojový stupeň

novorozenec
narození až 28. den života
kojenec
2. měsíc až 1 rok života
batole
2. – 3. rok života
předškolák
4. – 6. rok života

školák
od 7. roku života

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
23.10.10 20:36

No tak vidíš. :lol: Já brala předškoláka, že ten poslední rok, co chodí ve školce ofiko do „předškoláků“, my ještě máme 2 roky do školní docházky. No tak to sorry. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
23.10.10 20:38
Betty03 píše:
No tak vidíš. :lol: Já brala předškoláka, že ten poslední rok, co chodí ve školce ofiko do „předškoláků“, my ještě máme 2 roky do školní docházky. No tak to sorry. :mrgreen:

Mě totiž zarazilo že ty nemáš a já jo ,přitom tvůj je starší :lol: :lol: :lol: :wink:

No hlavně,že už si rozumíme :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.10.10 21:02

ooo, tak dík!!!
tak jsem si při tom vašem psaní ještě vzpomněla na svoje oblíbené knížky z dětství - Karkulín ze střechy od Lindgrenové, a Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat! (to ještě neměl Hurvínka)

tak to projedu, z toho, co jste psaly, co mají u nás v knihovně.

Jo a malá miluje Aladinovu lampu! A taky Alibabu, ale Alibabu musíme teda „upravovat“, protože bratra Kásima čtvrtili a pak sešívali, no tak to zrovna do detailu já nemusim. (vynechávam něco i u Andersena, např. úvod návštěvy Gerdy u loupežníků - jak vytáhli z kočáru kočího a lokaje a všechny zabili… tak to jako taktně přecházím)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
23.10.10 21:06

Jo, taky upravujeme. :mrgreen: Manžel např. vynechával v pohádce o Smolíčkovi ten fakt, že ho jeskyňky píchaly do prstíčku, jestli je dost tlustej, aby ho mohly sníst :lol:
Je to už čím dál zábavnější, ty knížky, než dokola ukazovat kravičku, co? Já to teda ještě s holkama mám, ale už začínáme takové ty Krtky - Krtek a sněhulák, že čteme text a udrží pozornost, ale vyloženě se těším na ty příběhy, to už je zábava i pro mě. Maty např. si často vybírá, že chce kapitolu z Dětí z Bullerbynu jak hlídaly Kerstin, protože já se nemohu udržet a směju se jak blázen, protože mi to jako matce přijde hrozně vtipný, a mám podezření, že jeho nebere až tak text samotnej, jako moje reakce, že z toho má legraci, že já se směju. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.10.10 21:09

… si zajdu k našim a prodrbu svoji starou knihovničku. Mám to trošku ztížený, mamka některé položky odklidila do velkého peřináče :-P

Jo děti z bullerbynu to je moje srdeční záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5395
23.10.10 21:13

Můj synovec miluje paní Láry Fáry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
23.10.10 22:12

Já mám ráda Birlibána, těším se, až Majda doroste, aby z toho něco měla=)
http://www.knizniweb.cz/…irliban.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
24.10.10 12:58

jů Birlibán! toho neznam!

no děkuju holky, hned jsem si našla Birlibána - mají ho u nás v knihovně, tak pro něj skáknu.
Paní Láry Fáry mají taky, je tam psáno od 10 let…
Dobrodružství s myškami taky mají, i Lottu z Rošťácké uličky.
Už se těším, až vyrazím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
24.10.10 13:03

Tak jsem si vzpomněla, že by ho určitě bavila Dobrodružství veverky Zrzečky a O chytré kmotře lišce, tak si to od našich musím přivézt. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
24.10.10 13:10

Tak Kmotru lišku už máme ve skříni - bude k ježíšku! Jako dítě jsem ji milovala, a záviděla jsem jí šunkovou kýtu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama