Jaké knížky pro dvou a půl leté

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simonea
Kecalka 134 příspěvků 12.02.18 16:25
Jaké knížky pro dvou a půl leté ?

Ahojda, mám na mysli vhodné knížky k předčítání pro tento věk :). Mne snad napadá jen Pejsek a Kočička od Čapka :). děkuji

Nejnovější recenze z kategorie Dětské knihy

Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 12.02.18 16:30

Pejsek a kočička jsou v tomto věku většinou moc komplikovane, cest výjimkám.
Spíš různá leporela, Polámal se mraveneček, pak různé říkanky s krtkem. Maximálně tak klasické pohádky jako Červená Karkulka a spol.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 22 inzerátů 12.02.18 16:34

Každé dítě je jiné, ale v tomto období jsme četli hodně básničky, oblíbená byla Knížka pro děti od dvou do pěti, mladší u čtení tak nevydrží, se starší jsme četli i delší texty… Pohádky skřítka medovníčka a spoustu dalších.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 12.02.18 17:45

Dcera má ráda cokoli veršovaného, sehnala jsem i veršované klasické pohádky od nakladatelství Svojtka. Plus jsou u nás oblíbené knížky od Romany Suché - např. Šikovné básničky pro kluky a holčičky. U každé se předvádí něco rukama. Máme rádi i knížku Veršované divadélko (Romana Suchá).

hofka
Neúnavná pisatelka 15003 příspěvků 12.02.18 17:47

Obě děti milovaly Husu Lízu od Petra Horáčka.. má i pár dalších knížek a také úspěšných, např. Nový domek pro myšku. Jednoduché příběhy s troškou poučení, hezké obrázky.

hofka
Neúnavná pisatelka 15003 příspěvků 12.02.18 17:48

Pejsek a kočička se vydává i po jednotlivých příbězích, doprovázeno více obrázky, to je pro menší lepší než velká kniha.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 12.02.18 17:54

U nás tou dobou byl velmi v kurzu klasický Špalíček od Hrubína.

Alyss1
Závislačka 2864 příspěvků 1 inzerát 12.02.18 18:41

Pejsek a kocicka po jednotlivych pohadkach doporucuju.

O stenatku (Miler).

Janatans
Kecalka 103 příspěvků 12.02.18 20:09

Dceři jsou teda jen dva roky, ale třeba vás zaujme něco z toho, co aktuálně čteme.

Ptáček a lev
Husa Líza
Papuchalk Petr
Muminek a sníh (jsou i dva další díly, na ty se chystáme)
Mám tě ráda
Mám tě rád, sestřičko
Ti otravní králíci
Dvakrát sedm pohádek
Momo a Lily
Proč nekveteš?

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4675 příspěvků 12.02.18 20:14

My berem jakoukoliv s obrázky. Na obrázcích ukazujeme a my pritom strucne vypravime ten příběh. Respektive tu cast na obrazku.

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 12.02.18 20:35

Na www.modryslon.cz jsou knížky, leporela od 1+.. jsou absolutně skvělý v tom, že v příběhu je použito jméno Vašeho děťátka.. v objednávce napíšete, jak můžou dítko v knize nebo leporelu oslovovat..

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 22 inzerátů 12.02.18 22:14

Dvakrát sedm pohádek, tu máme ještě po nás, ta je taky skvělá…

Uživatel je onlineKnihomyš
Extra třída :D 10548 příspěvků 12.02.18 22:21

Trnky brnky na ty hrnky,
Posmíval se konipásek,
možná Lada Dětem.
@xstrasilka jo, 2×7 pohádek je super.
Vybírej pečlivě, hrozí, že to budeš muset číst 20 x dokola.

@Janatans Mumínek a sníh, jo? Mně přišli mumínci intelektuálně nároční i na 5 let :think:

Janatans
Kecalka 103 příspěvků 12.02.18 22:56

@Knihomyš Není to klasický muminí příběh, jedná se o upravený příběh pro menší děti - méně textu, velké lustrace. Troufám si říct, že malá příběh docela pobrala, ale u nás téma loučení a návratu bylo nedávno docela aktuální, možná pomohlo i to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >