Reklama

Jaké koření mohu používat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mautiiinka
Nováček 6 příspěvků 20.12.16 21:58
Jake koreni mohu pouzivat?

Zdravim chtela bych vedet jake korenicko pro mimca pouzivate? Mam 7mesicni miminko.. stale davam bud jen cukr fenykl a petrzelkovou nat tak dik za rady :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 20.12.16 22:02

Bazalka, oregano, nebo ta, která podporují trávení, ideálně šangri la.

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 20.12.16 22:05

@Mautiiinka já synovi,,kořenila´´ směsí Horalka. Je to usušená pomletá zelenina bez soli :palec:

Moise
Hvězda diskuse 35308 příspěvků 15 inzerátů 20.12.16 22:07

V 7 měsících není třeba kořenit vůbec :think:

Mautiiinka
Nováček 6 příspěvků 20.12.16 22:08

Kuji za radu urcite hned koupim :lol:

Mautiiinka
Nováček 6 příspěvků 20.12.16 22:12

Taky si myslim bez jakeho koli koreni ale jw to takove mdle. m :(

Kelsey
Hvězda diskuse 44207 příspěvků 20.12.16 22:13

Vůbec nebo ty přírodní petržel a celer nat, pazitka, libecek, majoránka, kmín, cibule, česnek.
Ta bazalka, oregano.

Moise
Hvězda diskuse 35308 příspěvků 15 inzerátů 20.12.16 22:15

@Mautiiinka pro tebe jo, ale pro dítě ne, protože jiné chutě nezná :D

Kelsey
Hvězda diskuse 44207 příspěvků 20.12.16 22:15

A sušená kořenová zelenina v kombinaci s libeckem.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 20.12.16 22:17
@Moise píše:
V 7 měsících není třeba kořenit vůbec :think:

Třeba to není, ale jestli se doporučuje od toho roka pomalu přecházet na normální stravu (čili dítě se stravuje s rodiči, jen bez ostrého a bez přemíry soli), tak nevidím důvod ty bylinky nezařazovat postupně. Navíc třeba kmín působí podobně jako fenykl výborně proti nadýmání, a když se srovná třeba jen povařená kořenová zelenina s bramborem bez ničeho s tím samým obohaceným o špetku kmínu a majoránky, tak ve druhém případě už je to chutná bramboračka. Pokud někdo začíná s příkrmy třeba už ve 4. měsíci, tak ať po těch pár měsících klidně bylinky přidává, ať to zase pro to dítě není šok, když skočí do normálnějšího jí­dla.

Heivka
Závislačka 2955 příspěvků 20.12.16 23:00

Já začala zelené čerstvé koření (kopr, petrželka, bazalka, zelená cibulka, pažitka) přidávat od půl roku. A dneska syn (15m) manželovi ukrad a sněd utopence i s cibulí, mě zase včera ukousl kus silně počesnekované topinky :roll: A to se člověk snaží aby se k takovým „laskominám“ nedostal :zed:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.12.16 23:10

Dcera má dva roky a kromě cukru, trochy soli a malilinkato pepře jiné koření ještě neměla. To fakt může takový prcek oregano? To jsem vůbec nevěděla a ještě teď ve dvou letech ječím, že kořeněné prostě ne. Nedám jí ani nic co obsahuje třeba mleté ořechy ač jí už normálně úplně všechno, ale pouze maximálně trošku soli a špetičku pepře a to jen do omáček. Takže brambory bez ochucení, těstoviny bez ochucení, špenát neochucený, maso pouze čistě uvařené. Takže asi přeháním co? Teď jsem se s manželem hádala, jestli může sladkou papriku jako koření. On že jo a já zas že ne tak nevím :nevim: :nevim:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 20.12.16 23:12
@Mautiiinka píše:
Taky si myslim bez jakeho koli koreni ale jw to takove mdle. m :(

Oni to maj rádi, vůbec to neřeš. ;)
Mmch pamatuješ si, že jsi jako dítě měla jazýček jemnější než dospělí? Já jo. Horký jsem nemohla, co chutnalo mámě promne bylo přesolené, přepepřené, po troše česneku mě pálila pusa… Miminka budou ještě citlivější.

Moise
Hvězda diskuse 35308 příspěvků 15 inzerátů 20.12.16 23:17

@zrcadlo tak každá si to dělá podle sebe, já mám zkušenost takovou, že pokud jedlo dítě takové ty šlichtičky, tak mu to stačilo neochucené, jak začalo mít jídlo normální podobu, začalo kousat, tak jsem pomalu ochucovala :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 20.12.16 23:21

@glitterball A proč by tedy podle tebe dvouleté dítě nemohlo sladkou papriku nebo oregano?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama