Jaké kosmetické přípravky pro teenagera?

327
11.8.20 14:29

Jaké kosmetické přípravky pro teenagera?

Ahoj! Uznavam, ze toto neni nejinteligentnejsi tema, ale zjistuji, ze nic o tom nevim :lol: Tedy prece jen: jake kosmeticke pripravky pouzivaji vasi synove ve veku 11-13 let? Treba jake sprchove gely a sampony? Ty detske nebo uz dospelacke panske? Odkdy zhruba antiperspirant? Odkdy je vhodne kupovat ty juniorske pletove gely na umyvani (jako prevence akne)? Synovi je 11 a uz se mu zacinaji rozsirovat pory na nose. Manzel zase od puberty mel velky problem s lupy. Samozrejme nechci z kluka udelat navonenou slecinku, ale kdyz on se o tyto veci absolutne nezajima, nevim, v jakem veku ho s tim seznamit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13416
11.8.20 14:36
@Sharmel píše:
Ahoj! Uznavam, ze toto neni nejinteligentnejsi tema, ale zjistuji, ze nic o tom nevim :lol: Tedy prece jen: jake kosmeticke pripravky pouzivaji vasi synove ve veku 11-13 let? Treba jake sprchove gely a sampony? Ty detske nebo uz dospelacke panske? Odkdy zhruba antiperspirant? Odkdy je vhodne kupovat ty juniorske pletove gely na umyvani (jako prevence akne)? Synovi je 11 a uz se mu zacinaji rozsirovat pory na nose. Manzel zase od puberty mel velky problem s lupy. Samozrejme nechci z kluka udelat navonenou slecinku, ale kdyz on se o tyto veci absolutne nezajima, nevim, v jakem veku ho s tim seznamit :mrgreen:

Já bych už začala, ale nějak postupně, ne, že to na něj nahrneš jako „ode dneška jedeš pubertální hygienu“ :mrgreen: Takže nejprve třeba vyměnit dětský šampon a sprchový gel za klasický dospělácký (šampon pro muže už používá i můj 8mi letý syn). Deodorant bych koupila až ve chvíli, kdy začne být cítit a nejlepší by bylo, kdyby do té doby viděl několikrát tátu, jak ho používá, aby mu to nepřišlo moc dámské. Přípravky k čištění pleti bych mu nevnucovala, pokud by sám nechtěl. Můžeš mu to zkusit navrhnout, ale nejspíš tě pošle do háje. Klidně můžeš nějaký unisex nechat stát na umyvadle. Až sám bude cítit potřebu, bude to pro něj příjemnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18239
11.8.20 14:37

Ja s tim teda seznamuju uz 5 leteho :mrgreen: sam si vybira sprchove gely, ma i nejakou vonavku, akorat prevenci akne teda jeste neresim :mrgreen: asi bych koukala na složení tech gelu, ale nekupovala vylozene ty miminkovske. Syn si vybira vzdycky nejake se superhrdinama, složením to je pro deti, ale vůní uz to připomíná spis ty panske. Antiperspirant bych neporizovala, lepsi kdyz si v prubehu dne da sprchu a navoni si kdyztak obleceni :think: nebo to nech na muzi, od toho to kluk mozna vezme spis a i mu chlap preda nejakou zkusenost s temi lupy a tak ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
11.8.20 15:12

Žádné, prostě normální šámpon, normální sprcháč, normální zubní pastu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
11.8.20 15:29

Ahoj, je to úplně normální téma. Poradila bych, ať si syn šampón a sprcháč vybere sám, podle toho, co mu voní. Já jsem kupovala pro dceru na čištění pórů v lékárně Biodermu čistící gel.Je to sice drahé, ale zas mu vydrží. Pokud sportuje, hodně se hýbe, tak určitě antiperspirant, tam bych se poohlídla po nějakém, co nejmēně chemickém. V Dm toho mají plno. Vím, že od kamarádky syn používá Mixu na očištění pleti a nemůže si ji vynachválit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
11.8.20 15:41

@Sharmel Co se týče pleťové kosmetiky, doporučuju se vyhnout značkám typu Clean and Clear apod, strašně to pleť vysušuje a ve finále to vede pouze k větší tvorbě mazu. Dobrá a cenově dostupná je značka CeraVe (mají v některých drogeriích nebo na Notinu), od nich bych koupila čistící emulzi a hydratační krém a to by mělo na dloooouhou dobu stačit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
11.8.20 15:43

Deodorant bych doporučila krystal, je to minerální, přírodní, bez vůně a zabraňuje to zápachu, ale nevoní a nebrání pocení. Myslím, že pro děti to je lepší i tím, že nebudou hned něčím vonět.

Já to mám na doma, abych si nesmrděla, zároveň ať na sebe nepatlu zbytečně další komplikovanou chemii.

Jen se před aplikací namočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama