Jaké koupit první kolo pro tříletou?

Anonymní
17.4.20 11:30

Jaké koupit první kolo pro tříletou

Prosím o rady, typy, jaké koupit první kolo. Dcera oslavila na konci listopadu 3 roky, měří 98cm. Je to hubeňour, má 13kg. Odrážedlo má First bike, ale nejezdí na něm. Chtěla bych zkusit kolo, ale nevím jestli velikost 12 nebo 14. Ráda bych, aby ho měla i příští rok. Na nějaký kola jsem koukala, ale váha vždy kolem 11kg a to mi přijde moc, nemyslím si, že by to dcera ušlapala max pár metrů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
17.4.20 11:36

Nejlehčí kola jsou woom, early rider, rascal atd., váha kolem 5 kg, ale cena kolem 9 tisíc. Kupovat 11 kg kolo je podle mě ovšem blbost.

A myslíš, že bude chtít jezdit, když ji nebaví first bike? Já bych ji nejdřív naucila na něm, kvůli rovnováze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
17.4.20 11:39

Proč anonymě? 8o
Mě ve 3,5 letech syn začínal na 16´´ taky hubenďour, ale byl teda skoro o nějakých 8 cm vyšší. U vás bych to viděla na tu 14, ale je ideálně by to chtělo si kolo vyzkoušet. Syn jednu 14´´ zkoušel měla tak blbě udělané těžiště, že to kolo třeba vůbec neušlápl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
17.4.20 11:42

Ona ta váha kola až tak nevadí. Dcera byla taky drobínek, narozená v prosinci, takže sice kolo dostala k narozeninám, ale jezdit začala až v 3,5 letech, ušlápla to v pohodě, tam šlo o to, aby se naučila šlapat, ale protože to máme z baráku do kopce, tak jsem ji stejně tahala na švihadle, po rovině jezdila sama. Měla velikost 14 z Hervisu. Ten první rok jezdila s přídavnýma kolečkama, druhý rok bez koleček a třetí rok už jsme pořizovaly větší kolo, rovnou vel. 20 s přehazovačkou. Synovi jsem teď v dubnu pořizovala kolo, už jsem vzala větší vel. 16 a ten tedy ještě pořádně nedosáhne ze sedla na zem. Myslela jsem, že je synátor větší. Takže zatím jezdí s kolečkama, ale už by rád zkoušel bez, tak to si bude muset ještě počkat, až povyroste :mrgreen: Tomu budou v červenci 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
17.4.20 11:46

Moje děti měly ve 3 letech 90 cm při 13 kg a začínaly na 12 obstarožním authorovi. Pokud dítě jezdit chce, tak ho váha kola fakt nerozhodí. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9677
17.4.20 11:50

My máme woom, super kolo. Mladší dcera začala v 3,5 letech jezdit bez pridavnejch koleček, na kole co vážilo 11kg a ona 12kg. Jako když se ti děcko rozjede, tak ta váha není znát, ale to dítě s tim kolem nemůže nijak manipulovat, zvedat a tak jsme koupili woom, do druhého dne jezdila venku ( mimo provoz) bez naší asistence. Fakt super kolo. U starší dcery máme zkušenosti ještě s Frogem a teď má Rascal, vše lehoučka kola, ale pro menší dítě bych zvolila ten woom. Kolo je drahý, ale zase se dá dráze prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14757
17.4.20 12:30

Já kupovala ve 2,5 first bike a max. spokojenost, dcera díky němu, když přešla na klasické kolo, z 15minut jela sama :palec:
Druh dcerka už na něm taky teď začala. Je lehounké a vydrží opravdu dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
17.4.20 12:42

Kupovala jsem synovi ke tretim narozeninam kolo 14", ale bylo mu velky. Meril podobne jako tva dcera, takze jsme pak stejne dokupovali 12" na bazaru. Naucil se na nem asi za 5 minut i kdyz vazilo pres 10 kilo, syn byl a je taky hubenour. Ale on teda hodne jezdil, snad kazdy den na first biku, bavilo ho to. Pokud dcera nejezdi na odrazedle, kolo ji bavit taky nebude, tak bych urcite moc neutracela. Znam nekolik deti, ktery kolo chytlo az v 5ti letech, kdy se teprve na nem chteli ucit jezdit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
17.4.20 12:43

Naučí se jezdit i na těžkém kole, pokud ho teda uslapne, ale nevyjde ani malý kopecek, bude se jí blbě zatacet, nezvedne sibho ze země, když ji spadne, nezvedne ho na obrubník… A když ho poneses ty, tak se proneses.

Dcera měla od 2,5 do 4 let odrazedlo (Terezka 2 plus 2) a pak dostala k narozeninám 14 woom, hned první den objela sama panelák, bez koleček. Od té doby jezdí furt. Ale je drahý, no. Bereme ho všude a neumím si představit, že by měla něco, co váží skoro dvakrát víc, to tak na blbnutí na zahradě, ale cestovat s tím na hřiště, s kocarem a dalšíma dvěma detma a vecma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
17.4.20 13:46

My máme pro obě děti Rascaly. Ale! Máme to pro děti se zájmem o kolo, vidí to u nás, jedno začalo ve 2,5, druhe začíná teď ve 2, obě na odrazedle jezdí od 18 měsíců. Pokud bych měla 3,5 lete dítě, co nejezdí na odrazedle, tak bych na kolo za 11tis z vysoka kaslala a počkala, až dítě do toho dospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat