Jaké květiny na severní balkon?

13914
24.3.20 11:48

Jaké květiny na severní balkon?

Přeji hezký den,
na náš severní balkon chci něco, co vydrží. Bohužel mi vše chciplo, chce to sluníčko. Balkon je absolutně bez sluníčka. Jsem velmi špatný zahradník, takže něco bez údržby, všechno přeleju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

252
24.3.20 12:22

Dobry den, me hezky kvetly fuchsie na terase bez slunicka a letos zkousim begonie. Pry nemaji rady slunicko a cim min slunicka tim lip se jim dari :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
24.3.20 13:11

Na severní straně (sluníčko opravdu minimálně, pokud vůbec) jsme loni měli stříbrný déšť (asi se to tak jmenuje, měli jsme je prvně) spolu se vzpřímenými muškáty a s minimální péčí prospívaly slušně.
Na východní klasiku - převislé surfinie a tam se teda muselo poměrně dost zalévat a hnojit

Příspěvek upraven 24.03.20 v 13:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
24.3.20 13:12

Co třeba máta? To je v podstatě plevel, vydrží i ve stínu, a ještě si můžete sušit a čaj a dávat si doma mojito…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
24.3.20 13:17

Na těch surfkách už je vidět že je konec sezóny (foceno 22. září) tak se omlouvám pravověrným zahradníkům :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
24.3.20 13:40
@cincula píše:
Na těch surfkách už je vidět že je konec sezóny (foceno 22. září) tak se omlouvám pravověrným zahradníkům :oops:

Máš to krásný!!
Surfinie jsem měla,, nedaly to, muškáty taky ne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7514
24.3.20 15:05

@jizvíková kamelie. To je krasna rostlina vylozene do stinu a chladu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
24.3.20 21:39
@Hoa Mai píše:
@jizvíková kamelie. To je krasna rostlina vylozene do stinu a chladu

Děkuji, zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
25.3.20 05:57
@jizvíková píše:
Přeji hezký den,
na náš severní balkon chci něco, co vydrží. Bohužel mi vše chciplo, chce to sluníčko. Balkon je absolutně bez sluníčka. Jsem velmi špatný zahradník, takže něco bez údržby, všechno přeleju

Zkus ty begónie, převislé jsoe krásné, sousedka má jednu řadu oken ne sever a má je každý rok luxusní. Až jí skoro závidím, nám na terasu pere slunko skoro celý den. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama