Jaké léky jste brali na udržení těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 30.12.09 21:38
Jaké léky jste brali na udržení těhotenství?

Ahojky zakládám tuto diskusi jen z toho důvodu,protože jsem 2krát potratila(ve 14tt zamlklý potrat, ve 3tt samovolný.Doktor mi řekl že jakmile zjistím že jsem těhotná tak mám přijít a nasadí mi léky na udržení.Chci se jen zeptat jaké všechny léky jste brali na udržení,myslím tím názvy a kčemu přesně ty prášky jsou.Abych věděla jaké prášky mi bude psát a abych se ho popř.zeptala na nějaký který mi poradíte vy.Děkuju Verča :mavam:

Přečtěte si článek: Povolené a zakázané léky v těhotenství

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 30.12.09 21:43

Utrogestan - na udržení.
Ascorutin - proti krvácení, ale ten ti asi nedá pokud nekrvácíš. Tipuju spíš ten utrouš.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 30.12.09 21:47

Duphostan a Ascorutin na krvácení…špinila jsem v prvním těhu ve 14 týdnu a ve druhém těhu v 7 a 14 týdnu…

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 30.12.09 21:57

Utrogestan na udrzeni.

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.09 22:07

Ahoj, tak já měla utrogestan a k tomu prednison ještě. Držím palečky, aby další těhu bylo vydařené.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 30.12.09 22:09

Utrogestan + Ascorutin pro špinění v 8tt. Bere se do 12tt, pak už progesteron vyrábí vytvořená placenta.

Hodně štěstí :wink:

VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 30.12.09 22:11

teda holky tak rychke reagujete,to jsem nečekala :-D
prednison je na co?taky na udržení? chci se v tom trochu orientovat abych věděla. A ještě které léky si pochvalujete? Prodělala některá z vás také potraty?A řešili to vaši doktoři nějakým vyšetřením? :nevim:

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.09 22:15

prednison je kortikoid na snížení imunity matky, aby tělo lépe přijalo embryo a nevypudilo ho.

VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 30.12.09 22:46

aha tak děkuji za vaše reakce, jen které léky vám opravdu pomohly?Přibraly jste po některých z nich víc než by bylo zapotřebí? Prosím ještě tyhle ptázečky zodpovězte.Děkuju moc jste zlatý :palec:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 30.12.09 23:30

Jak vidíš na metříku, utrouš pomohl :dance: tedy vlastně nevím, gyndr mi pořádně ani neřekla proč krvácím, jen udělala UTZ, zjistila, že je fazolka v pořádku a léky naordinovala pro jistotu.
Ztloustla jsem díky chutím a žravosti, ale to přisuzuji spíše tomu stavu než léku :lol:
Utrogestan se užívá buď zaváděním do pochvy (lepší a účinnější) nebo polykáním. Vedlejší účinek byl u mne slabší výtok a ospalost, ale ke konci užívání jsem zas začla chodit i do práce, takže se to dalo snést. Brala jsem to do nějakého 18tt, dle mého názoru zbytečně dlouho :nevim:
Párkrát jsem ho i spolkla a bylo mi trochu víc na zvracení než normálně.
Ascorutin je v podstatě směs vitamínů, takže neškodná záležitost.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 31.12.09 08:27

ahoj - utrogestan je klasika, jedna známá si ještě píchá preventivně v 3. těhotenství (předchozí 2 zamlklá - to druhé až v 17tt!)fraxiparin (celé těhotenství a ještě chvilku po porodu, ale je to přece jen lepší, než 3. zamlklé…)

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 31.12.09 12:41

Verco, vetsinou se pise utrogestan jak psaly holky, jednu dobu nebyl k dostani tak jsem mela Crinone gel. Funguje na stejnem principu jako utrous. Prednison si myslim normalne doktor nenapise leda by si mela prokazany problem s imunitou, prednison davaji spis v CARech jako prevenci. Ascorutin si muzes koupit i sama, ja ho brala kdyz jsem spinila a krvacela.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 31.12.09 13:58

Mně Utrouš pomohl, samozřejmě nevím, jestli by to bez něj dopadlo jinak, ale co jsem ho brala byla jsem pak bez potíží. Hlavně přestalo to občasné pobolívání v podbřišku, prý to dobře relaxuje dělohu. Taky vlivem jeho vedlejšího účinku-spavosti, jsem pořád ležela a spala. Přibrala jsem pravda víc, ale fakt jsem se pořád něčím cpala, když jsem zrovna nespala :wink:

Marci1982
Kecalka 491 příspěvků 01.01.10 11:37

Ahojky,
já mám zkušenost se zamklým potratem v 7+2 tt - přestalo být srdíčko - minulý rok v květnu, následovala revize. Nyní jsem podruhé těhotná, hned jak jsem to zjistitla, tak jsem upalovala k doktorovi a ten mi hned nasadil Ultrogestan 1-1-2 denně, brala jsem ho až do začátku 13.týdne, pak mi ho doktor vysadil, že již není třeba, nyní začínám 16.týden a vše je v tomto těhotenství v naprostém pořádku… Držím pěstičky :-)

xmerssy
Závislačka 3287 příspěvků 01.01.10 21:06

Ahojky, já brala Utrogestan, Prednison a injekce Agolutin, ale ty už nevím na co přesně byly.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >