Jaké léky se mohou k Seropramu?

Anonymní
9.2.16 21:04

Jaké léky se mohou k Seropramu?

Trpím panickou úzkostí a lékařka mi předepsala Seropram. Dlouho doma ležel, ale vracelo se to a bylo úž neúnosné, tak jsem to zkusila brát. Teď jsem ale četla v příbal. letáku, že se nesmí kombinovat s kys. acetylsaliciovou, která je ale i v běžném brufenu či kapkách na rýmu, že pak hrozí srdeční problémy atd. Máte někdo zkušenost? Něco na mě leze a teď se bojím si vzít sebeobyčejnější lék - a to bych ta AD měla brát cca půl roku…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.2.16 21:09

SEropram jsem brala a mohla jsem paralen akorát né acyppyrin. Paraleln si klidně vezmi. Zítra zavolej ještě svému doktoru a zeptej se ho ať pro příště vǐš, čeho se vyvarovat

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
9.2.16 21:15

V Brufenu je ibuprofen, ne kyselina acetylsalicylová. Do příbalových letáků se musí napsat každý potenciální vedlejší účinek, ano, jisté riziko tam je i u ibuprofenu, ale to bys k tomu musela mít dispozice, nebo se cpát brufenem ve velkém dlouhodobě. Ale zas tak bych to nehrotila a nestresuj se kvůli tomu. A nebo si vezmi léky s paracetamolem (paralen, panadol apod.). Počítej, že AD budeš spíš brát déle jak půl roku, to je hodně krátká doba, aby se tvůj stav zlepšil.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
9.2.16 21:22

Takze paracetamol je ok? A co na rymu? Presne tohohle jsem se chtela vyvarovat, ze ted budu x mesicu resit co muzu a co ne a jestli neuskodi sklenka alkoholu a jestli mi to nezmeni osobnost apod. Clovek ma z AD respekt… Nicmene kdyz se uzkosti nelepsily, jina volba uz nebyla…

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
9.2.16 21:29

Paracetamol je OK, takže klidně cokoli s ním. Na nachlazení třeba Paralen Grip apod., spreje do nosu by měly být v pohodě, stejně tak i většina přípravků na odhlenění (třeba ACC). Sklenka alkoholu občas taky nevadí, pokud to nebude denně. Zkus to brát trochu v klidu, ty léky na nachlazení se berou jen pár dnů, není to dlouhodobá záležitost. U těch ibuprofenů a pod. je vyšší riziko vnitřního krvácení, ale pravděpodobnost, že by se tak stalo z jednoho ibalginu, je hodně malá.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
9.2.16 21:45

Ellusa: Mas s AD osobni zkusenost? Jak dlouho jsi brala? Pomohly?

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
9.2.16 21:46

Jestli chceš, napiš mi SZ.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.2.16 09:23

Kdyžtak se poptej v lékárně.
Já je brala chvilku na chronickou bolest, a mohla jsem k nim i tramal, který je uvedený, že by se neměl. Léky mi psal jeden lékař, takže moc dobře věděl, co dělá. Ověřovala jsem si to i v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama