Jaké máte zkušenosti s antibiotiky u dětí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
29.6.22 19:30

Jaké máte zkušenosti s antibiotiky u dětí?

Ahoj všem. Jdu si sem pro radu. Sama už nevím kudy kam a věřím v to, že se tu najde nějaký člověk který má stejný problém nebo takový problém kdysi řešil se s vím dítětem Nebo sám se sebou.
Můj druhorozený syn se narodil jako zdravé miminko, vážil 3500g a měřil 51cm. Žádné komplikace při porodu ani po něm pouze byl chvíli na dechové podpoře (pár hodin). Když mu byli čtyři měsíce tak mi dostal horečky. Počkala jsem do druhého dne a když horečky ne ustoupili šla jsem s ním k doktoru kde mi řekli že je velké horko a že to bude z toho a že se horečky řeší až když je má dýl jak pět dní. Po pěti dnech opravdu sami přestali ale proč byli opravdu nevím. Když mu bylo pět měsíců tak nám dostal nějakou vyrášku. Dělali se mu mapy po těle a různě mu cestovali, když jsem si všimla že během pár minut se z břicha dostala na obličej tak jsem neváhala a volala záchranku. Při příjezdu se na něj podívali, zkontrolovala synovi všechny „fleky“ a odvezli do nemocnice. Při příjezdu do nemocnice si ty „fleky“ sami ještě jednou zkontrolovali a zjistili že zmizeli a udělali se někde jinde nové. V nemocnici si s tím nevěděli rady a tak mu dali nějaký lék pod tím že to byla kopřivka a poslali nás domů. V půl roce dostal rýmu po týdnu z toho byla zelená rýma a kašel zněl jako takové kokrhání, u doktora zjistili že má zánět průdušek dali nám antibiotika. Po týdnu jsme dobrali antibiotika, týden byl zdravý a dostal další rýmu která byla také zelená a tak mu doktorka předepsala pamikoin antibiotikove kapky do nosu. Do roka měl párkrat rýmu s kašlem, nic vážného tak jsem se to rozhodla řešit sama doma (o všem jsem dětskou doktorku informovala a slíbila jsem že když by mu bylo hůř tak hned přijedu). Hodně jsme inhalovali, dávala jsem mu přírodní sirupi a mořskou vodu do nosu. Když mu byl rok a čtyři měsíce tak dostal zase horečky které se opět přisuzovali horkému počasí (byl červenec), a jako předtím sami po pěti dnech odezněly. Když starší syn nastoupil v září do školky tak mladší zase začal být dost nemocný. Ještě ten měsíc mu zjistili streptokoka. Na ORL Dostal antibiotika a po dobrání byl týden zdravý a po týdnu jsme Opět řešili zelenou rýmu tak mu napsala doktorka z ORL pamikoin. Který už ale nepomohl tak mu napsali jiné léky. Také antibiotika. Ty už pomohly. Týden byl zdravý a zase přišla ošklivá zelená rýma s kašlem. Když jsem to řešila s paní z ORL tak mi řekla že syn má velké mandle a že musí jít na vytažení nosních mandlí a napsala mu další antibiotika.. Já jsem to začala řešit a samozřejmě jsem se všude ptala co můžu dělat pro to aby nebyl tak často nemocný a doktorka mi na to řekla že starší syn nesmí chodit do školky a že se máme vyvarovat kolektivu. Vše co paní z ORL nákazala jsem udělala ale nepomohlo to, mladší syn byl stále nemocný a stále na antibiotikach. V listopadu jsem změnila ORL a začala chodit přímo do FN kde mu našli dalšího streptokoka takže zase na antibiotikach. Tři dny po antibiotikách byl zdraví a při další nemoci kdy mu chtěli psát další antibiotika jsem jim to dmitla s tím že to určitě zvládneme i bez antibiotik. jenže malej se začal horšit a nakonec z toho bylo i zánět středních uší, Napsali mu teda antibiotika na čtrnáct dní a hned řešili operaci. V prosinci při vstupní prohlídce na operaci mu zjistili že má moučnivku v puse a poslali nás domu ale antibiotika už musel dobrat. Tak se to táhlo do února mezitím měl dvakrát píchané obě uši. V únoru pod clonou antibiotik mu vyndali mandli ale bohužel se nic nezměnilo, týden byl zdravý a pak zase dostal antibiotika. Vše se vrátilo do starých kolejí. Od února do května měl 6× píchlé uši a samozřejmě že vždy napsali antibiotika z toho jednou penicilin. Bez antibiotik zvládá být pouze tři dny :/.. 6.6.2022 mu naposledy pichali uši a nasadili antibiotika na čtrnáct dní. 16.6. mu zavedli stipulky (trubycky do ušních bubínku) pod clonou antibiotik a 27.6.2022 jsem byli na pohotovosti protože měl zase horečky. Zjistili že má angínu takže teď je na penicilinu, který zvládá dost špatně.
Vše píšu už ze zoufastvi. Všem komu se svěřím tak mi poradí ad k doktoru nechodím nebo ad ho změním také i to že za to můžu já. ale o to jsem se taky snažila a jinde mi bylo řečeno že souhlasí s postupem FN. Za tu dobu jsme změnili i byt. V bytě se nekouří. do dnes je kojeny. Nic prostě nepomohlo. S dětskou doktorkou jsem se to snažila řešit ale bohužel bez úspěšně. Děkuji za přečtení třeba někdo pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
133
29.6.22 19:41

Zkušenosti nemám, ale některé děti na ty usi proste trpí víc.. určitě bych to nenechavala neléčené, zanedbane záněty usi můžou skončit klidne ztrátou sluchu.. Dávej mu určitě pořad probiotika, když má neustale antibiotika a možná bych zkusila najít nějakého dobreho homeopata, třeba by poradil.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
29.6.22 22:50

Jak je starý? Dle popisu tak dva a půl? Takové množství ATB rozhodně normální není… Máte za sebou nějaké imunologické vyšetření? Co nějaké alergie? Co dáváš na podporu imunity?
U dětí nos proplachuji konvičkou (nedám na ní dopustit), ale dvouleté dítě by jí asi ještě nezvládlo.
Je očkován proti pneumokokovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
1.7.22 11:13

@Pocahonta jsou mu dva roky a dva měsíce. Na alergie mu nedělali žádné tesky prý je na to ještě malí. Očkovaný je. Má za sebou všechny očkování. Na podporu imunity nedávám nic jelikož mi doktorka řekla že během antibiotik by nic takového neměl a za stačí hodně ovoce a zeleniny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6037
3.7.22 13:09
@Miki-sek píše:
@Pocahonta jsou mu dva roky a dva měsíce. Na alergie mu nedělali žádné tesky prý je na to ještě malí. Očkovaný je. Má za sebou všechny očkování. Na podporu imunity nedávám nic jelikož mi doktorka řekla že během antibiotik by nic takového neměl a za stačí hodně ovoce a zeleniny

Vždycky, když mají moje děti ATB, tak doktorka doporučuje probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
3.7.22 14:20
@edding400 píše:
Vždycky, když mají moje děti ATB, tak doktorka doporučuje probiotika.

Nejen u dětí. Ale nejlepší je to pry az po dobrani. Ja to delam tak, ze koupim baleni na 30 dni, pri antibiotikach beru jednu tablet denne, pak dve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20687
3.7.22 14:33

Tohle uz chce imunologa.
Najet na zdravou stravu, klidne bez lepku, bez masa, hodne zeleniny a zdravych tuku, zalezi, jaky je jedlik.
Idealne sehnat zkuseneho homeopata nebo cinana. Ale fakt dobreho.
Atb bych ve vetsine pripadu nedavala, na rymu jsou fajn ty proplachy nebo inhalace a streptokoka ma do tydne zpatky, pokud bude oslabeny.
A urcite davat probiotika a hodne D a C vitaminu. Hodne jako fakt hodne, pri nemoci klidne 2000 mg cecka denne.
A nedavat zadne nurofeny panadoly, horecku srazet zabalem nebo koupeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.7.22 21:42

Já si pamatuji, že když jsem byla malá, tak moje máma ze mě byla naprosto zoufalá, protože mi během několika měsíců 3× píchali ucho a následně dávali antibiotika. Pak se několikrát stalo, že mi ucho samovolně prasklo samo, přes noc. Doktorka jí tenkrát řekla, že některé děti na ty záněty skutečně trpí hodně a ze se s tím nedá nic dělat, proste se to musí vydržet a pak to časem samo přejde.
Je teda pravda, že jsem byla trochu větší než tvůj syn, ale taky vím, že jsem poslední zánět měla někdy v osmi letech a pak už nikdy více. Takze je možné, že to opravdu věkem a časem vymizí…
Každopádně si myslím, že po tolika antibiotikách už musí mít tvůj syn tak strasne narušenou imunitu, že chytne kde co…osobně doporučuji probiotika biogaya, jsou sice fakt drahá, ale fakt pomáhají.
Držím palce, ať je brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat