Jaké máte zkušenosti s lékem Xarelto

188
15.1.20 09:17

Jaké máte zkušenosti s lékem Xarelto

Ahojky má někdo zkušenosti s lékem na ředění krve Xarelto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57442
15.1.20 09:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 10:05

Tak jelikoz uz se strava běžným lékem, tak si myslim, ze zkusenosti ma mnoho lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34092
15.1.20 10:06
@Lama Lama píše:
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
15.1.20 10:09

Kdy začíná účinkovat? Mám od včera. Do teď jsem si píchala Zibor ale trombózu jsem dostala. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
15.1.20 11:42
@pajaaja píše:
Kdy začíná účinkovat? Mám od včera. Do teď jsem si píchala Zibor ale trombózu jsem dostala. :(

Začíná účinkovat hned ) respektive v řádu desítek minut, hodiny.
Ale co se týká vyléčení trombozy, to může trvat několik dní, týdnů a měsíců a někdy se nerozpustí trombus uplně nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
15.1.20 12:44

A co se děje když se nerozpustí? Leželi jste s trombózou v nemocnici nebo doma? Jak dlouho. Opravdu zkušenosti nemám tak se vyptávám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
15.1.20 12:46
@pajaaja píše:
A co se děje když se nerozpustí? Leželi jste s trombózou v nemocnici nebo doma? Jak dlouho. Opravdu zkušenosti nemám tak se vyptávám

Ležet už se nedoporučuje. Hospitalizace je doporučovaná pacientům s plicní embolií nebo vysokou trombozou. Pacienti s trombozou pouze v lýtku se léčí převážně ambulantně.
Když se nerozpustí, tak se nedá nic dělat. m"že se probloužit léčba. Ale nemusí to pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
15.1.20 12:55

Vím že na tu nohu nemůžu týden stoupnout
Já ji začala před týdnem teprve zatěžovat a záď mám stopku. Když budu mít nohu dolů není nebezpečí utrhnutí a putování? Děkuji za trpělivost a odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
15.1.20 12:58
@pajaaja píše:
Vím že na tu nohu nemůžu týden stoupnout
Já ji začala před týdnem teprve zatěžovat a záď mám stopku. Když budu mít nohu dolů není nebezpečí utrhnutí a putování? Děkuji za trpělivost a odpověď

Stoupat na ní můžeš. Utrhnout se může, ale při nízké tromboze je to málo pravděpodobné. Nehybnost akorát zvyšuje riziko nárůstu trombozy při nehybnosti. Pokud už máš týden léčbu, už bych se embolizace nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
15.1.20 13:05

Ne ne od včerejška. Včera mi ji našli cca dva centimetry v lýtku. Já jsem tři týdny chodila s ortézou o berlích a o třech. Úraz kolene asi meniskus ale zatím nikdo mi nic neřekne a pozátěži se mi asi ta trombóza udělala. Koleno mám bohužel málo hybné a asi mě čeká operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
15.1.20 13:08
@pajaaja píše:
Ne ne od včerejška. Včera mi ji našli cca dva centimetry v lýtku. Já jsem tři týdny chodila s ortézou o berlích a o třech. Úraz kolene asi meniskus ale zatím nikdo mi nic neřekne a pozátěži se mi asi ta trombóza udělala. Koleno mám bohužel málo hybné a asi mě čeká operace.

Tromboza se určitě neudělala zátěží. Embolizace bych se nebála. A pohyb z hlediska trombozy bez omezení, limitované jen tím kolenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama