Jaké máte zkušenosti s Letroxem?

809
10.4.17 15:13

Jake mate zkusenosti s Letroxem?

Mam vysledky SZ 7,6 a obvodni dr.mi predpsala Letrox a zaroven objednala na sono. Ctu ted nejake recenze na Letrox a dost tu lidi pisou, ze meli nez. ucinky, pribirali apod. Jake mate hodnoty, je 7,6 opravdu tolik, ze je medikace nezbytna…? Objednala bych se k endokrinol., ale ma obj. lhutu 6 mesicu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18090
10.4.17 15:19
@79Simona píše:
Mam vysledky SZ 7,6 a obvodni dr.mi predpsala Letrox a zaroven objednala na sono. Ctu ted nejake recenze na Letrox a dost tu lidi pisou, ze meli nez. ucinky, pribirali apod. Jake mate hodnoty, je 7,6 opravdu tolik, ze je medikace nezbytna…? Objednala bych se k endokrinol., ale ma obj. lhutu 6 mesicu…

7,6 čeho? jakého hormonu? jinak letrox beru několik let vyhovuje mi, to přibírání může být i pokud máš špatně nastavenou dávku. Sono z jakého důvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
10.4.17 15:21
@ka2ka píše:
7,6 čeho? jakého hormonu? jinak letrox beru několik let vyhovuje mi, to přibírání může být i pokud máš špatně nastavenou dávku. Sono z jakého důvodu?

7,6 TSH z krve
Sono se pry bezne dela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18090
10.4.17 15:24
@79Simona píše:
7,6 TSH z krve
Sono se pry bezne dela…

no tsh máš zvýšený podle normy je do 4 někdo říká i méně. Záleží na laboratoři, předpokládám, že jsi unavenější, rozhozená, přibíráš?
Jinak je dobře že ti to srazí letroxem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49149
10.4.17 15:27

Ano, TSH 7,6 je určitě hodnota pro léčbu. Nic dramatického, neumřeš z toho, ale věř, že bez těch léků budeš mít časem výrazně větší problémy než s nima. Minimálně to přibírání je typický projev toho, že se snížená funkce štítné žlázy neléčí nebo že je léků málo. Beru to 18 let a váhu si držím, jakmile mám nějaké potíže, vždy je to tím, že mám léčbu špatně nastavenou. Ještě můžeš zkusit Euthyrox, ale upřímně, je to ten samý hormon, prašť jako uhoď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 15:28

Bere ho moje čuba a netloustne, vedlejší účinky taky nepozoruji. Akorát nevím, jestli ti to pomůže…Bere 2× denně 75 mg na 8 kg váhy. Bohužel hladinu hormonů štítné žlázy si už nepamatuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18090
10.4.17 15:30

@ugluk hele a jdeš pokaždé k doktoru a nebo si občas dávku upravíš sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
10.4.17 15:50

Beru 3× tydne pulku 50ky, na sono stitne zlazy taky chodim, nepribiram :) tedy jako netehotna jsem nepribirala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
10.4.17 16:10

Objednací doba není půl roku, v Praze rozhodně ne. Takhle vysoké TSH je určitě indikace k léčbě i ultrazvuku, po samotném léku spíš něco málo zuubneš, případně zůstaneš nastejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 16:31

Já beru tento lék už 25 let a musim říct, že jsem díky němu v pohodě, šž mi udržuje v normě-hormony a sono je vždy v :palec: pořádku. Co se týče toho nabírání, tak ano, muže se po něm nabírat, pokud se bere špatná dávka, jednu dobu jsem to tam měla, že jsem měla blbou doktorku.Ted,co chodím k jiné, je to o moc lepší. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
10.4.17 16:42

Já mám TSH 11,51, ted jdu na kontrolu, určitě mi doktorka dávku bude zvedat…Bojím se, abych nešla s váhou nahoru, jinak beru Letrox 20let, až teď zhoršení. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18090
10.4.17 16:43

@Luska já měla tsh 15 a to bylo peklo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
10.4.17 17:00

Beru 7× týdně Letrox 150 a nemám žádné nežádoucí účinky. Ani jsem po tom nepřibrala.. a už ho beru 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
10.4.17 17:13

Ka2ka, můžu se zeptat, jak ti bylo? Já právě poslední dobou nic moc, na endokrinologii jdu už 18, to zhoršení zjistila doktorka náhodou v osteoporadně…jinak podle doktora mám ŠŽ ohavnou, potrhanou, že je na ní vidět, ta autoimunita :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18090
10.4.17 17:34

@Luska já už štítnou nemám, měla jsem tsh 15 a ft 4 přes 50, hele nemohla jsem pomalu nikam dojít jak jsem byla unavená, vyčerpaná, podrážděná, měla jsem šílený problémy s pamětí, soustředěním, byla jsem schopná prospat 20h denně, měla jsem křeče že jsem neudržela skleničku, zapoměla jsem jména rodiny a jako bonus za měsíc +16kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama