Jaké máte zkušenosti s Peugeot Rifter a Citroen Berlingo (2018) ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 05.08.19 15:23
Jaké máte zkušenosti s Peugeot Rifter a Citroen Berlingo (2018) ?

Ahojte, prosím o zkušenosti s auty rok výroby 2018-2019. Peugeot Rifter a Citroen Berlingo.
Díky.
:mavam:

Reakce:
NikiP
Kecalka 109 příspěvků 05.08.19 15:54

@cancerka máme nový Citroen Berlingo asi druhý měsíc doma, co byste chtěla vědět?

páájaa2
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 05.08.19 16:14

Ani jedno auto nemám, ale Peugeot Rifter se mi moc líbí! :potlesk:

cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 06.08.19 07:45

@NikiP máte ten novější typ? jak jste spokojeni? co se vám na něm nejvíce líbí a co byste vylepšili? z jakého auta jste na něj přecházeli? který motor jste vybrali?

NikiP
Kecalka 109 příspěvků 06.08.19 08:53

Ano, máme ten nový typ, motorově nejsilnější nafťák ve výbavě feel, ta prostřední výbava plus zatmavená zadní skla a otvírací okénko na kufru a navigaci. Přecházeli jsme z Oplu zafira 2.2. celkem silné a velké auto se sedmi sedadly. Teď máme pět sedadel, kufr srovnatelný, ale je víc prostoru do výšky, je to hodně vysoké auto, na střechu ani nevidím. v autě dost prostoru na sedadlech, ale na zadních by tři pořádní chlapi na dlouhou cestu úplně pohodlné cestování neměli. ale oproti jiným v poho. Zvykala jsem si na citlivý plyn a brzdu, to je ale také celkem plus u tak velkého auta. Oproti Zafiře nedokáže rychle vystřelit kupředu a při určitých situacích musím podřadit, ale jinak jede moc dobře, a dobře sedí i v zatáčkách. Možná sedačky by mohli být v okrajích vyvýšenější, aby v zatáčkách podrželi víc cestující. a rozhodně si nedokážu představit slabší motor, který jsme původně chtěli. Trochu si zvykáme na různé asistenty, některé jsou plus některé trochu otravné, ale nic zásadního a je supr, že vše je v češtině, okamžitě se vše zobrazí na přístrojovce. Manželovi trochu vadí dlouhé kufrové dveře, člověk se musí dost uhnout aby je otevřel, a manžel je vysoký přes 180 a pod těmi dveřmi musí být mírně pokrčen. mě to vyhovuje, krčit se nemusím a při dešti na nákupu jsem naprosto krytá. Navigace nenajde čísla popisná, ale jinak funguje asi tak jak má, dovede dobře. Říkali, jsme, že když už má to auto tak velkou obrazovku již v základu, byla by škoda na ní ladit jen rádio. bezpečtnostní pásy nejsou výškově nastavitelné, to nám také trošku vadí. Vzadu by možná mohli být o fous delší. hlášení tlaku v pneumatikách se dá vyresetovat v autě, třeba při defektu, tchýně má čidlo ve ventilkách, takže při každém poklesu musí do servisu, takže to beru také jako velké plus. Vlastně ještě jako výbavu navíc jsme si dali náhradní kolo, kryt motoru a tažné zařízení. Přemýšlím, co bych ještě napsala, kdyžtak se ptejte. Chtěli jsme veliké rodinné auto, myslím, že jsme spokojeni. Zatím je opravdu tiché a pohodlné, myslím, že i praktické. A nám se líbí, i když je to taková veliká krabice. Kvalitou bych řekla, že to není top, ale uvidíme časem. Zase na tak prostorné a veliké auto myslím, že dobrá cena oproti jiným, kdybych kupovala novou Zafiru v této výbavě, dala bych tak o třista tisíc víc. Takže zatím jsme opravdu spokojeni, až čas ukáže.

cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 06.08.19 11:59

@NikiP Díky moc za podrobné informace :palec: :hug: Jsem překvapena, že rezervní kolo není v základu 8o ty dlouhé dveře jsem si taky říkala, že je super, že se pod ně člověk schová, ale někdy, když parkujeme na některých místech budou se asi hůře otevírat.
Jakou máte převodovku?
Opel Zafira se mi také líbí :-)
Zadní sedačky jsou tři samostatně oddělené? dají se nějak posouvat nebo polohovat?
Když jste vybírali, mezi jakými jste se rozhodovali?
Já pokukuju po tom peugeotu rifter, ono je to skoro stejné jako citroen.
Koukala jsem i po vw touran, ale kdyz jsem si ho obhlidla v realu a do toho auta sedla, tak mě nadšení trochu přešlo, přišlo mi méně pohodlné a ve výbavě rozhodně níže za stejné peníze.

NikiP
Kecalka 109 příspěvků 06.08.19 12:20

@cancerka Touran jsme také chtěli, ale nový by vyšel také velice draho. Podobné Berlingu (peguot, Opel,..)jsme zamítli kvůli výbavě a penězům i když to jsou úplně stejná auta, jak přes kopírák, akorát jiné masky a Berlingo se nám líbilo nejvíc. V Berlingu jsou zadní sedačky dělené všechny tři. Posouvat se myslím nedají a polohovat si teď nejsem jistá, asi také ne, jen přední. ale dají se jednotlivě sklopit a téměř zarovnat s podlahou kufru, takže, když je potřeba dodávka, přetvořeno během dvou minut. A pokud chcete extra dlouhý náklad, lze takto zaklopit i sedadlo spolujezdce. Převodovku máme manuální, doporučoval nám automatiku, že se opravdu hodně prodává a autu sedí, ale nás baví řídit, a také se bojíme případné poruchy a mnohem vyšších nákladů. Další plus ještě zmiňuji spotřebu, sice není tak úžasná jak je uvedeno papírově, ale myslím, že na tak veliké auto je super. Také ještě boční posuvné dveře s dětmi na parkovištích k nezaplacení, to jsme dříve neměli.

cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 06.08.19 13:32

Takže koukám na ty motory a máte tedy 1,5 l BlueHDi S&S 130 k?
do kopce naložené to jede dobře? a co podvozek, když je auto naloženo? není to moc měkké, nesníží se o hodně?

NikiP
Kecalka 109 příspěvků 06.08.19 15:31

@cancerka ano, tento motor a zatím vyloženě s naloženým autem jsme ještě nejeli, jen veliký nákup a čtyři velcí dospělí a nebo přívěs se dřevem a jak říkám, když se dobře řadí, popřípadě pořadí, nemá problém. Akorát se musí plynule, u zafiry jsem šlápla a jela, byla schopná vyrazit i na trojku, toto ne. A ke jede dobře. A s výškou není problém, nenarazila jsem zatím na obrubák, kde bychom dřeli a s nákladem o moc níže nebude. Prý ještě o 2cm je vyšší to xtr (ten paket s oranžovými doplňky) ale pro nás za ty peníze zbytečnost

cancerka
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 07.08.19 09:37

Ok super, moc díky za všechno info. :palec: Snad vybereme dobře, zatím to vidím na toho riftera, ale je to prý úplně stejné auto jako to berlingo, jen jiný design zvenku. Ještě k tomu kroku, jít konečně něco koupit musím dokopat chlapa :roll:

Váš příspěvek
Reklama