Jaké máte zkušenosti s psíkem a novorozenětem

Anonymní
4.12.19 21:43

Jaké máte zkušenosti s psíkem a novorozeněm

Ahojte :mavam: před nedávnem mi paní doktorka potvrdila těhotenství :srdce: jsem zatím v 7tt. Už teď se strašně těším ale čím víc nad vším přemýšlím tím víc mám ze všeho strach.

Doma máme pejska je to ještě štěňátko ale než bude malé na světě bude mít už víc jak rok. Na venek už je docela naučené s tím ze sem tam se stane nehoda. Ale je ještě divoké, po všech skáče a venku se soustředí na všechno kolem a docela trvá než vykoná svou potřebu. To snad stihneme do nějakých 7 měsíců vyladit.

Jak jste to zvládaly? Většinu času budu doma na všechno sama. Přítel pracuje na 12h směnách. Není komplikované ho chodit pravidelně venčit i s miminkem? Při každém venceni jste sebou brali miminko třeba i v noci? Přijde mi nesmyslné ho Samozdrejmne nechávat doma samotné ale většinu dne přeci prospí ze začátku tak ho mám i přesto oblect a jít s nim i s pejskem ven? Nebo pejsek bude muset vydržet dokud se malé neprobudi nenakrmi a tak. Bojím se ze to na mě spadne a já nebudu schopna nic udělat je to mě první těhotenství tak jsem ze všeho ještě splašená.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4002
4.12.19 21:49

Mam 5 letou, 16 mesicni dceru a 16 mesicni fenku. Bylo a je to bez problemu, na zahradu chodi curat, jak potrebuje a jednou denne se chodi na velkou prochazku. Holky miluje a holky ji. Mame ba ni ohradku, takhle ma svuj klid a dcers ji nerabuje misky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
4.12.19 21:58

Měla jsem to podobné, chlap na 12tkach, miminko a do toho psa v bytě. Akorát že pes už byl starší a zvyklý chodit ven 3× denně čůrat. Někdy jsem s ním jenom rychle vyběhla, když malá spala, nebo jsem ho prostě brala s námi na velkou procházku s kočárkem, jak to vyšlo a podle počasí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
4.12.19 22:02

Když se narodila dcera, naší feně bylo 6 let (bylo to takové naše první dítě). Musím říci, že po porodu byla takový můj psycholog… Když malá byla doma neklidná, vzala jsem kočár a vyrazila i se psem klidně i na pár hodin ven. V noci nikdy nebyl problém, teď je jí 11 let - vyvenčím kolem páté odpoledne a ráno pak kolem osmé, když jdu s dětmi do školky. Musím říci, že v tomhle je bezproblémová.
Záleží také, jaké máte plemeno, my máme ohaře, takže když byla malá, tak co se týče pohybu, byla hodně náročná. Ještě k tomu ji máme v bytě.
Sama za sebe bych si nikdy nepořídila štěně, kdybych věděla, že plánuji rodinu, ale to je každého věc. Zase něco jiného je mít ho v baráku a něco jiného v bytě. Záleží na plemenu a dalších věcech.
Držím palce ať vše dobře dopadne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24299
4.12.19 22:09

Měla jsem velkou výhodu zahradu, ale když se malý narodil feně byl rok a půl a byla úžasná. Na malého si dávala pozor, to co mě by smetla jako nic, tak kolem malého opatrně, aby náhodou ho neprobudila, nezavadila o něj. Jak začal časem chodit totéž. Venčené jsme teda měli zmáklé už 100% a loužička doma nehrozila. dvorkem jsem měla výhodu, že takové to rychlé vyběhnutí zvládla sama. Ráno venčil manžel a po obědě jsme šli s kočárkem na dlouho procházku. A večer zase buď já nebo manžel a druhý hlídal. Osobně bych dítě doma nenechala, ale pořídila bych šátek nebo nosítko a jen uvázat a vyběhnout vyčůrat a párkrát větší s kočárkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14422
4.12.19 22:10

To je tak krásná diskuze po té druhé dnešní na stejné téma:
https://www.emimino.cz/…inku-373622/
snad tam, zakladatelko, najdeš i nějaké dobré rady pro tvou konkrétní situaci :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14618
4.12.19 22:17

Hele alespoň se vykopeš s dítětem častěji ven, když bude potřeba taky venčit psa. Dítko bude o fous otužilejší a ty o fous víc v pohodě, protože dlouhé procházky jsou prostě dobrá věc i když je člověk nevyspalý a unavený z mimina.

První třičtvrtě rok, než začne dítko lozit je úplně v pohodě a do té doby vychytáte všechno potřebné, není potřeba se bát.

Dítě ti bude spát jak v kočáru, tak v šátku/nosítku. Naopak třeba bude fungovat, že uspání venku bude jednodušší, než uspávání doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
4.12.19 22:29

Nám se narodila dcera, když psovi byl rok a měsíc, a v pohodě. Jen manžel chodil první 3 týdny na procházky se psem jen on, aby pes byl utahaný a doma byl klid. A bylo to úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
4.12.19 23:08

Přítel ať vyvenci před odchodem do práce a po příchodu tj rano/večer, porid si šátek prip. ergo nositko at nemusíš pokaždé tahat kocar, a asi bych mimčo netahala do mrazu, deště apod. a kvuli venčení nebudila a netrapila několikrát za den s oblikanim. Dobrý bude, že se ti narodí na léto, kdy bude teplo a může ven v tom, v čem ti bude spat doma. Bude si brát ten tvůj nějakou dovolenou po porodu, aspon ten týden te ofiko otcovske treba, abys nemusela hned lítat ven - asi toho budeš mít že začátku plný kecky, než se s mimcem zajedete, než se dáš tak nějak i fyzicky do kupy, zvlast kdybys byla po císaři, to by asi nebylo dobrý hned se tahat s psiskem a kocarem nebo nosidlem. V noci roční pes ven už fakt chodit nemusí, a pokud přítel půjde na pnoční 18-6 tak pes od cca 21-22h (vyvencis po uspani, jen rychlovybeh) do 7 ráno kdy už zase může vyvencit partner po návratu, vydrží bez venčení úplně v pohodě. Pokud půjde na denní 6-18/7-19 nebo jak to má a vyvenci před i po, budou na tebe vycházet cca 2-3 venceni / den, což se dá vyřešit např. 2 kratšími výběhy s nositkem a 1 delší procházkou s kocarkem, na kterou byste šli stejně, nebo 2 delší venčení - uvidíš taky podle mimca, jak dlouho kde bude spat, jak často potřebovat jist/pít - v létě může chtít pít častěji na žízeň… Odchovala jsem při, vy1 psovi 2 deti, jedno letní a jedno podzimní a problem byl jen, když měly např. teplotu a muž byl pryč, ale měla jsem výhodu, že si mohli psa
ti nekdi vzít jeho rodiče na barák. Teda když byl aspoň 1 z nich doma. Nebo jsem poprosila sousedku na patře o pohlidani na 10 min. treba v 7 večer (když mrzlo!/lilo a mimi už bylo po koupání) a dala ji mimčo ve vajíčku, vyběhla před barák a jelikož náš pes déšť, sníh apod. moc nemusel, byl hotovej raz dva :mrgreen: Když už byli větší- tak ten rok a víc a nebála jsem se už tak SIDS, nechala jsem spát v postylce /kocarku doma, třeba večer /přes poledne když bylo vedro, a na těch pár minut vyběhla i bez chůvy, která mi stejně dál než pár metrů od vchodu nedosáhla. A i sousedky, co mají taky mrnata - max ten rok, potkávám občas přes den samotné s psikem, že taky jen vybehnou dát vycurat a zpátky. Na matersky to je jeste pohoda, když ti někdo pomůže ať už se psem nebo pohlida mimino, který má třeba po očkování zrovna horečku… další level je stihat ráno odvést dítě do skolky, vyvencit psa a být v nějakou rozumnou hodinu v praci, po skolce a praci letět opět domu vencit a level 3 je, vencit buď s obema detma nebo vyvencit, odvest psa domů a letet do skol(k)y pro starsiho, kam psi samozřejmě nesmí ani na zahradu, a to vše i s mladší v kocarku - jesteze mame aspoň výtah! :roll: :mrgreen: Nam nedavno pejsek umřel, ale na dalšího nemam zatím odvahu, ani by na něj nebylo tolik času, kolik by potřeboval, byl by tu chudak, zavrenej v bytě ve městě půl dne, až já půjdu taky do práce. A i ta logistika mi už dost davala zabrat…školu máme na úplně opačnou stranu, než je nějaká vhodná trasa na venceni, o školkou to bylo to samy, přes střed města a lrušné ulice, takže spojit venčení s odvedenim /vyzvedavanim moc nešlo. Ale neboj zvládneš ststto, já taky musela, byla jsem sama pres 2 roky na mimino a psa, vždy 3 dny v týdnu v kuse, to když jezdil manzel pracovne mimo město, pac pracoval na projektu sice taky od sve firmy, ale jiné pobočky. Se 2 detma (nebo i jen s jednim a návratem do prace) by to byl masakr, ale to naštěstí, co změnil práci, uz bývá jen nárazove - školení, teambuildingy, porady na centrale aj. A jak už jsem psala, psa řešit už cca 2 mes.(bohužel)) nemusím a řekla jsem, že dalšího nejdřív, až děti trochu jeste povyrostou a bude i ta mladší samostatnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
5.12.19 00:11

Děláš z toho zbytečný problém, jednou toho psa máte a jsi těhotná, tak to zvládnout musíš. Jste na to dva, venčení si snadno rozdelite. Roční pes, pokud s ním alespoň jednou za den půjdeš na dlouhou vycházku vydrží i o maximálně 3 vencenich (1 dlouhe + 2 okolo baráku) úplně v pohodě. Takže si to trošku naplánovat podle režimu miminka a nebude žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8031
5.12.19 01:18

Ja mam se psem a detmi zkusenost skvelou. Mame fenu, ktere bylo 1,5roku, kdyz se narodilo prvni dite, deti mame tri. Bydlime v byte. Z meho pohledu mi pes udelal velkou sluzbu, protoze jsem od prirody lina a potrebuju, aby me neco dokopalo hybnout zadkem. Se psem jsem chodila 2× denne na dvouhodinove prochazky s kocarkem. Dite spalo, pes se vybehal, ja jsem krasne zhubla poporodni kila a krom toho se mi diky tomu nestavalo, ze bych v 11 dopoledne litala doma v pyzamu rozcuchana a s nevycistenymi zuby. Diky psovi jsem nam musela udelat rezim, coz svedcilo nam vsem. V noci jsem tedy se psem uz nechodila, rocni pes uz by to nemel potrebovat.
A jestli muzuj jedno doporuceni, zkus se zbavit pristupu a la „uz ted mam ze vseho strach“. Tohleto je tak strasne neuzitecny a toralne zbytecne stresujici pristup. Nauc psa zakladni poslusnosti a hygiene, cas na to mate a bude to uplne v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat